Kudüs’ten Ülkemize Uzanan Aşk

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:03 dakika

03.06.2024

Filistin'de başlayan aşk hikayelerini Bodrum'da ölümsüzleştirdiler...

Düğün.com Çiftleri için kısaca tanışma hikayenizden bahseder misiniz?

7 yıl önce ülkemiz olan Filistin- Kudüs’te tanıştık. 7 yıl birbirimizi tanıdıktan sonra ilişkimizin ikimiz içinde vazgeçilmez olduğunu gördük ve evlenme kararı aldık.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Düğün hazırlıklarınız nasıl başladı ve ne kadar sürdü?

Evlilik kararını aldıktan sonra yakın aile dostlarımızın Bodrum'da bulunan tatil evlerine ziyaretimiz esnasında Bodrum’a aşık olduk. Ailemiz ve yakın çevremiz farklı ülkelerde yaşadığından herkesi ortak bir noktada buluşturmak istedik ve bunun için Türkiye’nin ve Bodrum’un en doğru karar olduğuna karar verdik. Ve 7 ay süren düğün hazırlık çalışmalarını başlattık.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Hazırlık sürecinde en çok ne yapmaktan zevk aldınız?

Bir tasarımcı olarak kendi gelinliğimi ve eşimin damatlığını tasarlamak çok güzel bir heyecandı. Arkadaşımızın bizim için hazırladığı orkide süslemeler ve hayalini kurduğum düğün konseptinin tümüyle gerçekleştiğini görmek, hepsi çok keyifli anlardı.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Bodrum’da düğün yapınca tabi ki deniz ve gün batımı en önemli unsurdu. Bodrum bu konuda eşsiz bir yer. Gardens Of Babylon da düğün mekanı olarak gün batımını bize en güzel yaşatan mekandı.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz?

Öncelikle düğün hazırlıklarımızı Kudüs'ten yürüttüğümüz için, nikah ve düğün organizasyonumuzun tüm detaylarıyla ilgilenecek, rahat iletişim kurabileceğimiz bir organizasyon firmasına ihtiyaç duyuyorduk. İnternetteki araştırmalarımız sonucunda bu konuda profesyonel destek alabileceğimize inandığımız İstisnai Projeler ile tanıştık. 7 aylık hazırlık aşamasının her detayında, bizim adımıza onlar tüm hazırlıklarımız ile ilgilendi. Bir tasarımcı olduğum için görsel detaylar benim için çok önemliydi. Nikah seremoni alanı, masalarımız, çiçeklerimiz... Bunların hepsi çok önem verdiğim detaylardı ve İstisnai Projeler çok kısa zamanda ne istediğimi anlayarak düğünümü hayal ettiğim noktaya getirdi.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyemizi seçmemiz zor olmadı çünkü Miral çok güzel bir fikir sundu. Bence çok da orijinal oldu. Ailemiz, dostlarımız herkes farklı bir ülkeden Türkiye’de buluşacaktı ve pasaport herkes için ortak bir noktaydı. Miral de, damgaları ve her şeyiyle Türkiye'ye giriş için hazır bir şekilde olan, pasaport şeklinde davetiye hazırlama fikrini buldu.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Tasarımcı olduğum için evlilik kararından kısa bir süre sonra kafamda, çizimlerimde gelinliğim ve Nadim’in damatlığı hazırdı. Sadece diktirme aşaması kalmıştı.

kudüs’ten ülkemize uzanan aşk

Evlenme hazırlıkları içinde olan Düğün.com Çiftleri’ne ne tavsiyede bulunursunuz?

Tüm yeni evlenecek çiftlere tavsiyem; en heyecanlı gününüzde sizi anlayacak insanlar ile çalışın. Biz bu konuda çok şanslıydık. İstisnai Projeler'den Hande ve Burçin, Gardens Of Babylon'dan Selin ve Fatma bizim için tüm detayları organize ettiler. Hatta onlar her şeyi halletti, bize sadece evlenmek, dans etmek ve evliliğimiz kutlamak kaldı.

KÜNYE:

Mekan: Gardens Of Babylon

Fotoğraflar: İstisnai Projeler Fotoğraf Ekibi

Organizasyon Firması: Bodrum İstisnai Projeler

Balayı Yeri: Uzak Doğu

Gelinlik: Miral Rizek

Damatlık: Miral Rizek

El Buketi / Çiçekçi: El Buketi İstisnai Projeler - Çiçekçi Hakan Çiçek

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

papatya

Düğün Tarihi: 24.10.2014


davetiye fikri çok zekiceymiş mutluluklar :)