Komik Mektuplaşmalar ve Esprili Hediyelerle Başlayan Bir Aşk: İrem & Emre

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:47 dakika

21.03.2024

"Düğün.com sayfalarında Yanık Mektep ismini gördüğümde burada farklı bir şey var demiştim içimden. Gerçekten de öyle oldu. Çok sıcak ve içten bir hava yakaladık. Bu çok özel bir şans!"

Teknolojik Bir Tanışma

Biz internette tanıştık ama farklı şehirlerdeydik. Yaklaşık 3 sene sonra buluşabildik. Bu zaman dilimi, komik mektuplaşmalarla ve esprili hediyeler göndermekle geçti.

Sürpriz Bir Teklif

Heybeliada’da sürpriz bir organizasyon ile evlenme teklifi aldım. Öyle şampanya kadehinden yüzük çıkarmalar, tavandan inen kemancılar yoktu bizde. Romantik olma çabası komik gelir hep, pek de beceremeyiz galiba. İçli içli bakıcam derken kahkahayı basarız. Emre teklif öncesinde çekirdek çitliyordu mesela. Düşününce çok komik değil mi? Sonrasında gülüşmeler yerini ağlamalara bıraktı.

düğün mekanı ve gelin damat

Yoğun Geçen Hazırlık Süreci

On ay kadar bir hazırlık süreci oldu. Eylülde nişanlanıp ertesi yıl haziranda evlendik. İkimiz de yoğun çalışma temposu içinde olduğumuzdan ve evi sıfırdan yenileme işlerine girip, her şeyle ilgilendiğimizden bizim için triatlon oldu.

En Keyiflisi

Ev için aldığımız eşyaları yerleştirmeye başladığımız zamanlar sanırım. Çok fazla dolaşıp, sonunda karar verip de siparişler eve ulaştığında; tamam, artık yaşanır bir evimiz oluyor galiba dediğimiz anlar güzeldi.

düğün mekanında gelin damat siyah beyaz fotoğraflar

Düğün Mekanı

Ağdalı ve tüm standartları yerine getirmeye mecbur bırakıldığımız bir düğün tercih etmiyorduk. Kendini mutlu etmekten ziyade başkalarına hoş görünme çabasını yorucu bulduğumuz için daha samimi ne yapabiliriz diye araştırdık. Düğün.com sayfalarında Kuzguncuk Yanık Mektep ismini gördüğümde burada farklı bir şey var demiştim içimden. Gerçekten de öyle oldu. Hem kır düğünü mekanı hem de nikah sonrası yemek organizasyonları için uygun. Mekan sahibi Sevil Usanmaz ve ekibi ile aramızda çok tatlı bir dostluk oluştu. Burada çok sıcak ve çok içten bir düğün havası yakaladık. Hala kendisiyle ve ekiple görüşüyor, düğün mekanımızda buluşup, yemek yiyip eğleniyoruz. Bu çok çok özel bir şans!

düğün mekanında düğün fotoğraf pozları

Organizasyonla İlgili Detaylar

Yanık Mektep’in “İnvito Catering Davet Organizasyon” firmasına ait olmasının büyük kolaylığını yaşadık. Mekan ile birlikte bir organizasyon firması ile de çalışmış olduk. Yanık Mektep’e tamam dediğimizde yemek ve organizasyon konusunda her şey kendiliğinden çözülüverdi. Mekan sadece davetler için dekore edildiğinden dekorasyon anlamında çok fazla dokunuşa gerek kalmadı. Diğer konularda Sevil Hanım ne önerdiyse tamam dedik. İyi ki de öyle yapmışız. Yemekler, ikramlar, pastamız her şey şahaneydi. Her biri için çok özel bir emek vardı. Geceyi dondurmalı kağıt helva ile sonlandırma fikri muhteşemdi mesela. İnvito Catering Davet Organizasyon ekibi çok özel ve samimi bir ekip gerçekten. Arkadaşlarımız ve yakınlarımız hala o geceden bahsediyor ve çok mutlu oluyoruz.

düğün masası süsleme fikirleri

Düğün Müziği ve Dansı

Müzik konusunda kendi hayatlarımızda yer eden şarkılar olsun istedik. Birkaç referans paylaştık. Yine Yanık Mektep ekibindeki DJ arkadaşımız Emre Köseoğlu bu konuda çok iyiydi. Ama Ankara’nın Bağları çalmadı diye de üzülen çok oldu. Dans parçamızı da seçerken titizlendik ve Cardigans – For What It’s Worth ile dans konusunda geceye damgamızı vurduk. Şaka şaka, keyifli ve eteğimin tabi ki ayağıma dolandığı neşeli bir dans oldu. Bu dans dersi için mesai çıkışı yapı markete, fayansçıya oradan da kursa gitmek şeklinde maceralı bir süreç yaşadık.

Davetiye ve Nikah Şekeri

Mesleğim grafik tasarım olduğu için davetiye ve anı hediyesi / nikah şekeri gibi detayları benim halletmem kaderin cilvesiydi zaten. Ama ailelerimizin ve yakınlarımızın katkıları da çok büyüktü. Babalarımız dahil herkes evde hep birlikte şeker bağladılar. Davetiye için değişik bir fikrimiz vardı. Tanıştığımız yıla ait fotoğrafı canlandırmak. Aynı aksesuarlarla aynı mekanda yeniden fotoğraf çekimi yaptık. 2 fotoğraf arasında 10 yıl olduğunu belirtmeliyim. Bu iki fotoğrafı davetiyede yan yana kullandık. Keyifli bir çekim oldu.

fotoğraflı davetiye ve özel tasarım anı hediyeleri

Oleg Cassini & Fabrika

Gelinliği üç ay öncesinde Oleg Cassini’den aldık. Baktığım ikinci dükkandı ve beş gün sonra bir gelinlik beğenmiş ve almıştık. Şansıma kısa sürede halletmiş olduk. Damatlık ise Fabrika’dan ve düğüne bir hafta kala alındı tabii ki.

Düğünün Keşke'leri

Her şey yolunda gitti ve çok büyük bir “keşke”miz olmadı. Ufak bir - iki detaydan bahsetmek gerekirse, bekar arkadaşlarıma atmak üzere yedek bir çiçek buketi yaptırsaydım keşke dedim. Çünkü çiçeğimi kurutup saklamak için arkadaşımdan utana sıkıla geri istedim. Bir de düğün günü davetlilerimizin bize not bırakmalarını istiyordum ve bunun için kartlar hazırlayacaktım; ancak vakit olmadı. Neyse ki sözel olarak aldık bu notlarımızı. Herkes o geceden memnuniyetini sık sık dile getirip, bizi güzel dileklerle donattılar.

gelin damat farklı pozlar

Günün Komiği

Evdeki saç ve makyaj hazırlığımızda, babamın bizi kıskanıp saçlarını kuaför arkadaşımıza taratmasına epey gülmüştük.

Balayı Tatili

Mekan seçim süreci uzun sürdü. Yurt dışı düşünüyorduk; fakat o mu, bu mu derken baktık ki bu tempoyla uçak, otel vs. organize etmeye enerjimiz kalmayacak. Biz de kendimizi Bodrum’da güzel bir otel ve muhteşem Ege denizi ile ödüllendirdik. İyi ki de öyle yapmışız. Kişisel bir konu elbet ama yorgunluk fazla ise, yurt içinde kalmayı tavsiye ederim. Biz turistik mekan gezmeye enerjimiz kalmayan bir süreç geçirdik. Havaalanına gitmek bile zor gelebiliyor. Hiçbir şey düşünmeden dinleneceğimiz bir tatile ihtiyacımız vardı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Sıla Kaya

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Teklif öncesi çekirdek çitlemek cok komikmiş :D:D tebrikler :D


Ceyda Tozlu

Düğün Tarihi: 17.10.2014


Emre Bey tebrikler duydugum en güzel hikaye sizinki :D