Karlı Bir Ocak Gününden Papatyalı Kır Bahçesine: Çağla ve Volkan

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

21.03.2024

Her zaman bir Eylül gelini olmak ve bir kır bahçesinde sade bir düğün töreni yapmak istemişimdir.

Nasıl tanıştınız?

Bizi soyadlarımız birleştirdi, çok tesadüfi bir şekilde ikimizin de soyadı aynıydı. Karlı bir ocak günü bizi bugünlere getirdi.

Evlenme teklifi nasıl geldi?

Birbirimizi tanıdıktan yaklaşık 2 sene sonra birlikte olmaya başladık ve ilişkinin ilk gününden itibaren hiç dile getirmediğimiz bir biçimde evleneceğimizi bilerek sürdürdük. Teklif benim ısrarlarım sonucu, nikaha 10 gün kala yaşayacağımız evde geldi. O da adet yerini bulsun diye… Kocamın kendi elleriyle bana hazırladığı sofranın ve ömrümün sonuna kadar aklımdan çıkmayacak güzellikte bir hayatlarımızı birleştirme konuşması yapmasının hakkını vermem lazım… Harika bir akşamdı.

karlı bir ocak gününden papatyalı kır bahçesine: çağla ve volkan

Düğün planlama süreci nasıl ilerledi?

Çok fazla bir planlama yapmasak da özel detaylarla dolu bir süreçti. İlişkimizin ilk yılı dolmadan evlendik diyebiliriz. İlk 6 ay içinde birbirimizin aileleriyle tanıştık, sonra nişan yaptık ve üç ay içinde de evlendik. Nişan ertesinden itibaren düğünle ilgili detayların hazırlığına başladık, mekan seçimi, süslemeler, ikramlar vs.

Düğün mekanına nasıl karar verdiniz?

Her zaman bir Eylül gelini olmak ve bir kır bahçesinde sade bir düğün töreni yapmak istemişimdir. Bunun için konuklarımızı da yormayacağımız şehrin içinde ve istediğimiz özellikleri barındıran bir mekan aradık. Bu süreçte Düğün.com en büyük yardımcım oldu. Oradaki bilgileri kullanarak Kuzguncuk Yanık Mektep’i düğün mekanımız olarak belirledik.

Bizim düğünümüzün nazar boncuğu beklenmedik şekilde yağan yağmur ve mekan önündeki yol çalışmaları oldu. Mekanın bu konuda yeterli önlemi almaması bizi ve konuklarımızı biraz üzdü diyebilirim…

Fakat mekanımız ikramlarımızı çok farklı ve konuklarımızın memnun kaldığı şekilde hazırlamıştı. Bu konuda işletmeye bizden 10 puan! Keşke o telaş içinde biz de tadabilseydik.

karlı bir ocak gününden papatyalı kır bahçesine: çağla ve volkan

Düğün fotoğraflarınızı kim çekti?

Önceleri farklı bir firmayla çalışmayı düşünüyor olsak da, mekanın kendi fotoğrafçısı ile yaptığımız görüşme sonucunda ÖZ Prodüksiyon Özcan Özgün Bey ile yola devam etmeye karar verdik. Düğündeki tüm koordinasyonu kendisine emanet ettik ve çok memnun kaldık.

Organizasyonda hangi detaylar öne çıktı?

Tüm hazırlıkları kendimiz yaptık. Düğünümüzün teması kır konsepti olduğundan süslemeler buna göre yapıldı. Bolca nazar boncuğu ve papatya detayı kullandık. Düğünümüze katılan konuklarımızdan da gelirken yanlarında birer nazar boncuğu getirmelerini istedik. Şimdi evimizde onlarca nazar boncuğumuz var.

karlı bir ocak gününden papatyalı kır bahçesine: çağla ve volkan

Gelinliğinizi nerede diktirdiniz?

Çocukluğumdan bu yana önünden defalarca geçtiğim bir moda evi olan Şafak Hot Couture’de diktirdik. Neşe Hanım’ın sihirli elleri var. Beni mutluluktan ağlatan bir gelinliğim oldu. İyi ki Neşe Hanım’ a güvenmişim. Tüm gelinlerini kendi kızı gibi görüp prensese çevirdiğini duymuştuk, yanılmamışız…

Saç ve makyajınızı kimler yaptı?

Gelin makyajım birçok ünlü ismin de kendini emanet ettiği Gül Şutanrıkulu’nun eseridir. Saç içinse yıllardır kendi kuaförüm olan Aven Kuaför Sercan tek adresimdi. Her konuda ona güvendiğim için prova yapmadık. Sadece basit şekilde nasıl bir şey istediğimi ona anlattım ve kendi sihirli dokunuşlarıyla istediğimden de güzel bir saç yaptı.

karlı bir ocak gününden papatyalı kır bahçesine: çağla ve volkan

Davetiye ve nikah şekeri gibi tasarım ürünlerinde tercihiniz neydi?

Her detayda olduğu gibi klasiklikten uzakta bir davetiye seçtik. Koza davetiyeden siyah kadife kumaş üzerine öpüşen iki kumru rozeti detaylı bir davetiye seçtik. Zarfları da kendim siyah zemin üzerine, beyaz kaligrafi kalemiyle isimlendirdim. Nikah şekeri yerine kağıt helva arası dondurma ikramında bulunduk.

Davetiye sözünüz neydi peki?

"Bir akşam huzurusun sen ve bir gece yürüyüşü

Bir bahar uykusu, sen bende bir eylül meselesi.

Adın,

Aşk..."

Mutluluğumuzu paylaşmaya davetlisiniz.

Balayınızı nerede yaptınız?

Kıbrıs Girne balayı otelleri arasından Cratos Premium Hotel’ de.

karlı bir ocak gününden papatyalı kır bahçesine: çağla ve volkan

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

Yorum yap