İrem ve Emre'nin Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:47 dakika

21.03.2024

En sonunda olay öyle bir boyuta geldi ki Emre elinde yüzükle yanıma gelip...

Nasıl tanıştınız?

İkimiz de ortaokul ve liseyi Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okuduk. Okul arkadaşıyız yani.

Evlenme teklifini nasıl aldınız?

Aslında çok komik bir hikayesi var. Kartepe’ye küçük bir haftasonu tatiline gitmiştik. İlk günün akşamında Emre yanımdan uzaklaşıp telefonda konuşmaya başladı. Önemsemedim. İkinci gün de aynı şey yaşanınca meraklandım. “Neler oluyor sen benden bir şeyler saklıyorsun” diye söylenmeye başladım. En sonunda olay öyle bir boyuta geldi ki Emre elinde yüzükle yanıma gelip “Ne kadar meraklısın akşama kadar bekleyemedin ama seni çok seviyorum, benimle evlenir misin?” dedi. Meğer telefonda da ailesiyle konuşuyormuş. Onlar da heyecandan sürekli arayıp sıkıştırıyorlarmış. Bir yandan da ben baskı yapınca zavallı çocuk isyan etmiş akşam yemeğinde yapacağı teklifi biraz öne çekmek zorunda kalmış. Ben önce sürprizi bozduğuma biraz üzüldüm ama sonra çok güldük.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Biz düğün hazırlıklarına tam 2 sene sonra başladık. Emre askerliğni henüz tamamlamıştı benimse işimle ilgili bazı sıkıntılarım vardı. Bu sebeple biraz erteledik. Düğün öncesi hazırlıklar yaklaşık 7-8 ay kadar sürdü. Bizim için düğünümüzü yapacağımız mekan çok önemliydi. Bu nedenle öncelikle mekan arayışı ile başladık. Sonrası da yavaş yavaş geldi zaten.

i̇rem ve emre'nin hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

İkimiz de işlerimizde çok yoğun olduğumuzdan hazırlık aşamasının keyfini pek çıkaramadık açıkçası ama sanırım ev bomboşken yavaş yavaş zevkimize göre dolduğunu görmek en keyifli kısmıydı. Bir de gelinliğimi bulduğumu anladığım o andan çok keyif almıştım. Emre de en çok evi döşemekten keyif aldı.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

İrem: Daha önce de söylediğim gibi düğün mekanı bizim için çok önemliydi. Yaz düğünü yapmayacağımız için mecburen kapalı mekanları araştırmak durumundaydık ama ben ferah bir yer olması konusunda kararlıydım. Öyle dört tarafı duvar balo salonları hiçbir zaman bana göre olmamıştır. Ayrıca yemekler ve misafirlerimizle iyi bir şekilde ilgilenileceğinden emin olmak da bizim için çok önemli kriterlerdi. Bu nedenle Qubbe İstanbul’u gördüğümde çok beğendim. İlk gördüğümde düğünümü burada yapacağımı anlamıştım. Mekanın ambiyansı bizi hemen etkiledi ve Emre'ye düğünü burda yapmak istediğimi söyledim.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Biz alışılagelmedik bir düğün istediğimize emindik. Düğünden çok parti havasında geçmesini istiyorduk. Gelen herkesin hayatında en çok eğlendiği gecelerden biri olmasını sağlamaya çalışacaktık. Bu nedenle müzik konusu önemliydi. Dj’imiz Serkan Saruhan bu konuda çok başarılıydı ve tam da istediğimiz gibi bir gece olmasında rolü büyük gerçekten de. Ayrıca siyah-beyaz renk ağırlıklı bir konsept yaratmak istemiştik. Bu konuda da Qubbe İstanbul’un ambiyansı işimizi çok kolaylaştırdı.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyemizi Bella Color’a yaptırdık. Davetiye benim tasarımım diyebilirim. Nikah şekeri yerine yine benim tasarımım olan hatıra aynaları tüm davetlilere birer tane olmak üzere masalara yerleştirdik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğim Vera Wang tasarımıydı. Emre’nin smokinini ise kiraladık. Gelinliği 2 ay damatlığı ise 3 hafta önceden aldık.

Düğün günü unuttuğunuz. atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Belki inanmayacaksınız ama unutulan hiçbir şey olmadı. Tam anlamıyla dört dörtlük bir geceydi.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Ben karaoke yaptım o sayılır mı? Ben karaoke yaparken Emre de Dj'lik yapıyormuş gibi yaptı.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayımızı en yakın arkadaşlarımızla birlikte Belek’teki Cornelia Diamond Hotel’de geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

tansu

Düğün Tarihi: 14.10.2014


çok yakışmıssınız tebriikklerr