Deniz ve İlay'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:46 dakika

21.03.2024

İlk dans için karar verdiğimiz şarkıyı stüdyoya girip kendim seslendirdim ve stüdyoda klip çektirdim.

Nasıl tanıştınız?

Deniz: 2008 Eylül ayında Şile Dedeman Otel'de arkadaşlarımızla gittiğimiz bir tatilde tanıştık.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

İlay: New York’a tatile gidiyorduk. Ben internetten New York’ta en güzel evlilik teklif edilen mekanları araştırdım. Gitmemize 1 ay kala, Brooklyn’de deniz kenarında tüm Manhattan’ı ve Brookyln Köprüsü'nü gören River Cafe diye şık bir restoranda yer ayırttım. O gün, sanki o anda karar vermişiz gibi oraya gittik. Güzel bir yemeğin ardından fotograf çektirmek için terasa çıktık. Tüm tatilimizi kameraya aldığım için video kamerayı orada bulunan bir misafire verip bizi çekmesini istedim. Tatilin ne kadar güzel geçiyor olduğuyla ilgili kısaca konuşuyordum ki konuşmamın bir yerinde birdenbire “Umarım gelecekte birgün çocuklarımıza da annenize işte tam burada evlenme teklif ettim diyebilirim.” deyip yüzüğü cebimden çıkarttığımda Deniz donakalmıştı.

Deniz : Hatta o teklif anını da düğün gecesi hazırlanan barkovizyon klibinde gösterdik. Benim o anda evet dememle birlikte salonda büyük bir alkış koptu.

deniz ve i̇lay'ın hikayesi

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Deniz: Hazırlıklara düğün tarihinden yaklaşık 6 ay önce başladık. Önce düğün mekanı seçimi, gelinlik provaları, organizasyon ve müzik-video firmalarıyla görüşmeler yaptık.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Deniz: Sanırım en çok organizasyon şirketiyle birlikte mekan ve masa dekorasyonunu seçerken keyif aldık.

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken gözününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Deniz: Düğünümüzden 6 ay önce başladığımız mekan seçiminde birkaç otelle görüşmüştük. Daha sonra Le Meridien’in İstanbul’da açılıyor olduğunu öğrendiğimizde burasıyla da görüşmeye karar verdik.
İlay: Otelin yeni açılıyor olması ve ilk düğünün bizimle yapılıyor olması başta riskli gibi gözükse de; Le Meridien Otel zincirini yurt dışı iş ziyaretlerimden dolayı çok iyi bildiğimden içimiz çok rahattı. Otelin konumu ve şıklığı, salonun ve fuaye alanının sıradışı mimarisi ve başta Burcu Güreş Hanım olmak üzere tüm ekibin profesyonelliği ve ilgisi bizi çok etkiledi.
Deniz: Ne kadar isabetli bir karar verdiğimizi düğün sonrasında anlamış olduk.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Deniz: Aslında düğünle ilgili her detaya önem verip bir plan çerçevesinde değerlendirdik. Tüm bu detaylar ancak işin içine iyice girildiği zaman sonuçlanabiliyor. Dolayısıyla önceden aldığınız bazı kararlar düğün tarihi yaklaştıkça değişebiliyor. Yine de en çok vaktimizi alan detay herhalde düğün mekanı seçimi ve masa düzeniydi.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Deniz: Davetiyeleri Aker Matbaa’ya, nikah şekerini ise mevcut standart bir ürünün üzerinde bazı değişiklikler yaparak özel olarak yaptırdık.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Deniz: Gelinliği Vakko’dan, düğün tarihinden 3 ay önce aldım.
İlay: Damatlığı, Damat’tan düğün tarihinden 3 hafta önce aldım.

Düğün günü unuttuğunuz, atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

İlay: Biz en ufak detayı bile planlamaya çalıştığımız için pek atladığımız bir şey yoktu. Tabi bazı konularda aile ve arkadaşların da desteği de işlerimizi kolaylaştırdı.
Deniz: Düğün günü telaşlı bir gün olacağından beğendiğiniz saç ve duvak modeline önceden karar vermiş olmak önemli, hatta mümkünse öncesinde saç ve makyaj provası yapılmasını tavsiye ediyorum.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Deniz: Düğünümüz sırasında arkadaşlarımızın bize sürpriz olarak hazırladıkları klip bizi cok sevindirdi ve duygulandırdı. Ayrıca bir de İlay’ın bana güzel bir sürprizi oldu.
İlay: Evet, ilk dans için karar verdiğimiz şarkıyı stüdyoya girip kendim seslendirdim ve stüdyoda klip çektirdim. İlk dansa başlamadan önce Deniz şarkının orjinalini duymayı beklerken bir anda benim sesimi duymuş oldu.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

İlay: Genelde düğün hazırlıklarımız koşuşturma halinde geçtiğinden başımıza gelen komik bir olay hatırlamıyoruz.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Balayı için Barcelona ve Madrid’e gittik

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

nergis l.

Düğün Tarihi: 17.10.2014


barkovizyondan evlilik teklifi anının gösterilmesi iyi düşünülmüş bence :))


imge leyla

Düğün Tarihi: 17.10.2014


daha önce hiç düğün yapılmamış bi oteli seçmek.. büyük risk..