Bir İddia ile Başlayan Aşk: Seden ve Özgür

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:23 dakika

21.03.2024

İşte o iddia ve kocamın elleri ile açarak hazırladığı pizza ile başladı her şey!

Her şey bir pizza ile başladı

Kız arkadaşlarımla yemek yemek ve sohbet etmek için buluştuğum bir gün ortak arkadaşlarımız vesilesiyle kendisi de oradaydı… Sohbet gayet güzeldi, kendisinin harika yemek yapabildiğinden bahsetti. Bense kendi babam salata bile yapamadığı için çok aldırış etmedim. Aksam ayrılırken bir iddiaya tutuşmuştuk. Bana yemek hazırlayacağını, beğenmezsem ne isterse yapacağını; ancak beğenirsem benim onun için ne yapacağımı şimdiden planlamaya başlamamı söyledi… İşte o iddia ve kocamın elleri ile açarak hazırladığı pizza ile başladı her şey!

intro

Gün batımı, deniz, her şey büyüleyiciydi

2010 yılında gelen şahane bir teklifti! Bozburun’a tatile gitmiştik, tekne ile aksam yemeği yiyeceğimiz restauranta doğru gidiyorduk. O esnada ben karaya değil daha büyük bir tekneye yanaştığımızı gördüm; şaşkın bakışlarım arasında Özgür, yemeği burada yiyeceğimizi söyledi. Tekneye çıktık ve aniden şampanyalar patladı. Özgür dizlerinin üzerine eğilip bana evlenme teklif etti. Gün batımı, deniz, her şey büyüleyiciydi…

Editörün notu: Teknede evlenme teklifi demişken başka bir çiftimiz Nihan ve Burak'ın hikayesinde yer alan Teknede Sürpriz Evlenme Teklifi videosunu mutlaka izlemenizi öneririm! Coşkulu ve çok romantik!

savethedate2

Save the Date çekimleri çok eğlenceliydi

Düğün hazırlıklarımız 5-6 ay kadar sürdü. Bu süreçte en çok keyif aldığımız şey İki Hayat Bir Kare ile gerçekleştirdiğimiz Save the Date fotoğraf çekimlerimizdi. Gerçekten harika bir sonuç çıktı ortaya.

Düğün Öncesi Save the Date Çekimleriniz için Fotoğrafçı Önerileri ile ilgileniyorsanız sizi böyle alalım!

save the date

"Keşke evladım burada evlense"

Düğün mekanımız Anadolu Hisarı Kıyı Emniyet Tesisi idi. Mekana tamamen babamın bir de böyle deniz kenarında bir mekan var demesi ile gidip, ayni anda hem Anadolu hem de Rumeli Hisarı’nın büyülü ışıkları ve köprüyü görünce karar verdik… Sonrasında babamın “Ben bu mekanı yıllar önce görmüş ve keşke evladım burada evlense demiştim.” demesiyle tüm taşlar yerine oturdu. Ayrıca düğün günü hazırlıklarımızı Sumahan By The Water Otel’de dostlarımızla beraber gerçekleştirdik ki bence düğünün en güzel zamanlarıydı.

hazırlıklar

Buketim harikaydı!

Buketim harikaydı! Hatta buketlerim diyebilirim; çünkü Vesaire benim için hem düğün günüm hem de öncesinde yaptığımız fotoğraf çekimleri için harika buketler hazırladı. Düğün günü buketimde iki tane limon vardı desem yeterli olur herhalde. Ayrıca ailemizin beyleri ve Özgür için de her biri birbirinden farklı ve güzel yaka çiçekleri hazırladılar. Özgür’ün yaka çiçeği böğürtlendi mesela…

çiçekli

Karikatür gelin ve damat

Kocaman rengarenk uçan balonlarımız vardı. Bunları bir aile dostumuz İngiltere’den bizim için taşıdı. Girişte Özgür’ün ve benim ellerimizde balonlar olan karikatürlerimiz vardı. Ayrıca bize notlarını iletmeleri için balonlu karikatürlerimizin yanına parmak boyaları koyduk. Davetlilerimiz istedikleri rengi seçip balonları boyayarak notlarını yazdılar. Anı defteri olarak kullandık.

Daha fazla anı defteri fikri bulmak isterseniz sizi Anı Defteri Fikirleri makalesine alalım!

karikatur

Kokulu sabun nikah şekeri

Nikah şekerlerimiz şahaneydi. Zira onlar birer şeker değil, aslında birer sabundu. Özel kutuları ve içlerinde el yapımı yaseminli, zeytinyağlı, lavantalı birbirinden güzel kokan rengarenk sabunlar armağan ettik davetlilerimize. Ayrıca tüm davetlilere külahta lavanta verdik. Hem dansa giderken bize atsınlar hem de etraf güzel koksun mutlu olalım diye…

Editörün notu: Sabun nikah şekeri yaptırmayı düşünen çiftlere öneri: The Sabun! Hemen inceleyin derim!

hediyelik

Çiçeklerle süslü bir tag

Mekana girerken yol boyunca davetlileri sahneyi, şeker masasını ve diğer şeyleri gösteren oklar karşılıyordu. Sonra iskele… İskeleye nikah için kurulan üzeri bolca dal ve beyaz- mor çiçeklerle süslü tag…

gelin tacı

Müzik müzik müzik!

Sonrasında müzik! En bastan canlı müzik istediğimiz konusunda hemfikirdik. Bu yüzden de çok araştırdık ve sonunda ile Buzuki Orhan ve ekibi ile anlaştık. Tüm gece aralıksız canlı müzik yaptılar ve çok eğlendik.

Gecenin sürprizleri

Gece geç saatlerde tüm genç beylere önünde palyaço kıyafeti ve arkalarında bizim karikatürümüz olan t-shirtler ve bayanlara parlayan bileklikler dağıttık. Ayrıca saat 23.00 sularında getirttiğimiz midye dolma standı ve gecenin sonunda çıkan dansözümüz geceye renk kattı.

eğlenceleli anlar

Fiyonklu gelinlik

Gelinlik konusu benim için en yorucu kısım oldu. Çok yerde çok gelinlik denedim ama her şeyi ile bunu istiyorum dediğim bir gelinlik bulamadım. Ya çok kabarıktı ben kayboluyordum ya da gece elbisesi gibi oluyordu. Sonuçta beğendiğim birkaç modelden derlenerek bana özel bir gelinlik dikildi. Tabii fiyonklu bir gelinlik!

Kullanma kılavuzu

Pronedimemizin bizim için her masaya koyduğu düğün kullanma kılavuzu bence en özgün, en güzel şeydi.

düğün kılavuzu

Balayı

Bali’de rüya gibi bir 15 gün…

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

4 Yorum

NESRİN ÇİÇEK

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Masal gibi düğün olmuş çok begendim fotoğraflarda harika mutluluklarr)


LEMAN KAYA

Düğün Tarihi: 21.10.2014


GELİN BUKETİNE BAYILDIM!!


Deniz Say

Düğün Tarihi: 19.06.2015


Karikatürleri nerde/kime cizdirdiniz?


Tuncay Simsek

Düğün Tarihi: 23.08.2016


Dugun kullanma kilavuzu nun icerigini paylasmaniz da mumkunmudur acaba

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Tuncay, Düğün kullanma kılavuzu genellikle davetlilere vermek istediğiniz mesajlar olduğunda kullanılır. Bazı düğünlerde artık hem gelenlere teşekkür etmek hem de düğüne dair minik bilgiler vermek için bir akış da bastırılıyor. Örneğin gece boyunca davetlileri nasıl bir programın beklediği, bir davetli olarak haklarının neler olduğu ( Alkol hakkı sınırlı mı sınırsız mı, diyabetik pasta seçeneği var mı? Vs. ), çekilen fotoğrafların paylaşıldığı düğüne özel bir hashtagin olup olmadığı gibi davetlilerine seslenmek istediğin konular için böyle bir yöntem kullanabilirsin. Aslında düğünün içeriğine göre değişen bir kılavuzdur. Diyelim ki her masaya minik tek kullanımlık poloraid (çek at fotoğraf makinesi ) makine bıraktın. Bu makine ile o masadaki davetlilerin ne yapmasını istediğini, nasıl kullanılacağını kullanma kılavuzuna yazabilirsin. Ya da düğün gecesi için bir "fotoğrafı çekilecekler" listesi yapıp bu kılavuzun içinde davetlilerine duyurabilirsin.