Tarihi Mekanlar İstanbul

Adile Sultan Sarayı

Firma Düğün.com üzerinden hizmet veremiyor
Adile Sultan Sarayı

Adile Sultan Sarayı Hakkında

Konumu, doğayla iç içe eşsiz açık alanı, boğaz manzarası ve tarihi dokusuyla İstanbul’un en özel mekânlarından olan Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştireceğiniz düğün, ömür boyu hafızalarınızdan çıkmayacak. Emin olabilirsiniz!

Arkanızda boğazın panoramik manzarası, önünüzde de sevdikleriniz! Birbirinize “Evet” demenin en güzel yolu olan Adile Sultan Sarayı’nda büyülü dakikalar yaşayacağınızdan eminiz. Kısaca tarihinden de bahsetmek istiyoruz.

Sultan Abdülmecit’in kız kardeşi olan Adile Sultan’ın isminin atfedildiği saray 1856’da satın alındı 5 yıl sonra Sultan Abdülaziz tarafından yeniden yaptırıldı. Osmanlı Devleti’nin içinde divan sahibi tek kadın şair olarak bilinen Adile Sultan’ın çok da yardımsever biri olduğu biliniyor. Özellikle eğitime oldukça önem veren bir kişi olmasından dolayı saray 1899 yılında kız okulu olarak faaliyet göstermeye başladı. Bir süre lise olarak kullanıldıktan sonra büyük bir yangında zarar gören sarayın restoresi Sakıp Sabancı tarafından yapıldı. Şu an ise özel ve kurumsal davetlere ev sahipliği yapan ve tarihi dokusuyla konuklarını büyüyen bir saray olarak faaliyet gösteriyor.

Adile Sultan Sarayı düğünlerini isterseniz yemyeşil bahçesinde, isterseniz de boğaz manzaralı, altın varaklı ve görkemli salonlarında gerçekleştiriyorsunuz. Uygun altyapı, yüksek kapasite ve modern dizaynı sayesinde tüm özel ve kurumsal davetleriniz için tercih edebiliyorsunuz. Aynı zamanda yemekli ya da kokteylli düğün seçeneklerine de oldukça elverişli olduğunu söylemek istiyoruz. Adile Sultan Sarayı bünyesinde 500 kişilik ve 200 kişilik toplantı salonu, 1300 metrekarelik kokteyl ve sergi alanı, 1000 kişilik “Saray Bahçesi” ve 17 tane kapasitesi 30 ile 50 arasında değişen seminer salonları bulunuyor.

Eşi benzeri bulunmayan bu tarihi sarayda kusursuz bir düğüne imza atmak ve Adile Sultan Sarayı fiyatlarını öğrenmek istiyorsanız sayfanın yanında bulunan formu ücretsiz doldurarak ya da üst kısımda yer alan iletişim bilgilerini kullanarak bize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Adile Sultan Sarayı Özellikler

Olanaklar
Yemek servisi Menü tadımı Menüde değişiklik Organizasyon sorumlusu Işık, ses ve sahne hizmeti Fotoğrafçı getirme Organizasyon firması getirme
Fiziksel Özellikler
Bahçe Balkon Çim alan Deniz kenarında Orman içinde Teras Yüksek tavan After Party alanı
Manzara
Boğaz manzaralı Deniz manzaralı Panoramik manzaralı Şehir manzaralı Orman manzaralı Doğa manzaralı Tarihi yer manzaralı

Adile Sultan Sarayı Sıkça Sorulan Sorular

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları ne kadar?

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları hafta içi yemekli kişi başı 2.000 – 3.000 TL, hafta içi kokteylli ise kişi başı 2.000 – 3.000 TL aralığından başlamaktadır.Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları hafta sonu yemekli kişi başı 2.000 – 3.000 TL, hafta sonu kokteylli ise kişi başı 2.000 – 3.000 TL aralığından başlamaktadır.

Adile Sultan Sarayı kaç kişilik düğün kapasitesine sahip?

Adile Sultan Sarayı 100 kişiden 450 kişiye kadar yemekli hizmet, 200 kişiden 875 kişiye kadar kokteyl hizmeti sunmaktadır.

Otopark araç kapasitesi ne kadar?

75-100

Aynı zamanda birden fazla düğün yapılıyor mu?

Hayır

Engelli girişi var mı?

Evet

Vale hizmeti var mı?

Evet

Servis saat kaçta sona eriyor?

24:00

Müzik saat kaçta sona eriyor?

24:00

Özel menü seçenekleriniz neler?

Diyabet

Firma hakkında düşüncelerin neler?

Ufuk

Düğün Tarihi: 19.09.2015

200 kişilik bir düğün organizasyonuydu. Servis hizmet kalitesi ve sunum başarılıydı. Bunun dışında görselliğide şık olarak tanımlayabiliriz. Mekanı genel anlamda beğendik. Sorun yaşadığımız bir konu olmadı.

Didem & Mustafa

Düğün Tarihi: 08.08.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

Açık hava olması tarihi bir bina ve dokuya sahip olması ve çevresinin ağaçlık olması sebebi ile tercih ettiğimiz mekanı öncelikle olarak kesinlikle tavsiye edeceğimi söyleyebilirim. Her şeyden önce merkeze çok yakın ve kendine ait otoparkı mevcut dolayısıyla biz ve konuklarımız ulaşım ile ilgili... devam 

Demet

Düğün Tarihi: 30.07.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

Ben gelin olarak şunu söylemek istıyorum, rüya gibi bir düğün geçirdim, halen bu mekanda gerçekleşen düğünümün etkisindeyim gelen arkadaşlarımın yorumu da dört dörtlük bir düğün demeleriydi, hiç bir kusuru yoktu, mekan öncelikle tarihi bir mekan ve biraz bütçelerini zorlayarak evlenmelerini isterim... devam 

Elif

Düğün Tarihi: 06.06.2015

Düğün.com üzerinden anlaştı

Mekana 10 üzerinden 9 veririm. Çok memnun kaldım. Yemekleri, sahip olduğu görsellik, sunduğu hizmet beklentilerimizin üzerindeydi, çok memnun ayrıldık.

Nursen

Düğün Tarihi: 13.12.2014

Düğün.com üzerinden anlaştı

verılen tutara göre alınan hizmet cok kalıteli biz cok memnun kaldık yeni çiftlerimizin mekanı gormelerini özellikle tavsiye ederim

Erdi

Düğün Tarihi: 07.09.2014

Düğün.com üzerinden anlaştı

Mekan güzeldi fiyatı uygun bu nedenle tercih ettim . Hizmet servis yemekler çok güzeldi 5 yıldız diyebilirim .

Gizem

Düğün Tarihi: 08.09.2013

kötü

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.