İlker Yavrutürk’ün Kaleminden Duygu Dolu Bir Düğün Anısı

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:42 dakika

29.06.2020

Tecrübeli saç tasarımcısı İlker Yavrutürk, Düğün.com Çiftleri için duygusal olduğu kadar bilgilendirici de olan bir yazı yazdı.

İlker Yavrutürk, 6 yıl önce Cemil İpekçi’nin tavsiyesi üzerine Fransız Sokağı’nda başlattıkları Gelin Evi konseptini, Bağdat Caddesi’nde bulunan İlker Yavrutürk Hair Creative ile bir adım öteye taşıyor. Düğün.com çiftleri için gelin ve damat saçı geleneğinden bahsediyor. Ayrıca, duygu dolu bir gelin hazırlığı hikayesi de sizleri bekliyor.

i̇lker yavrutürk’ün kaleminden duygu dolu bir düğün anısı

En Şık Geleneğimiz

Dünyada en çok gelin ve damat saçı Türkiye’de yapılıyor. Üstelik ikinci sırada ise Las Vegas var. Oradaki düğünlerin nasıl gelişi güzel olduğunu filmlerden biliyoruz. Ülkemizde durum daha manevi ve geleneksel olduğundan, düğün hazırlığı da çok duygu dolu geçiyor. Damat tıraşının gururu kadar, gelin saçının da huzuru paha biçilmez bir detaydır. Bir ailenin çekirdeğinin oluşturulduğu bu ölümsüz anlar, bir ömür hatırlanacak duygusal dakikalar, göz yaşları, tebessümler ve kahkahalar, hepsi ama hepsi aynı anda yaşanır.

i̇lker yavrutürk’ün kaleminden duygu dolu bir düğün anısı

Modaya Bir de Bu Açıdan Bakın!

2013 gelin saçı modasından bahsetmek benim için çok sıradan ve bir o kadar rutin bir konu. Gelin adayları, “modanın kimliğini modacı değil kullanıcı belirler” felsefeme güvenip beni tercih ederse; gelin saçında örnek olarak gösterilecek birçok farklı model ile karşılaşmaya hazırlansınlar. Bir diğer önemli konu gelin makyajı, bu konuda uzun zamandır birlikte çalıştığım ekibimle tanışabilir ve damat saçınız hakkında da bilgi alabilirsiniz.

i̇lker yavrutürk’ün kaleminden duygu dolu bir düğün anısı

Duygu Dolu Anlar

Geçen yaz, gelinin o sessiz dakikalarda, odasının kapısının kilitlendiği ve yanında 5-6 kişilik acil düğün ekibinin bulunduğu bir an var ki dünyalara bedeldi. Nikah anına 4 saat kala; gelinin evindeyiz ve akrabalar ile dostlar bir arada hem sohbet ediyor, hem de önceden provası yapılmış saç ve makyajın son dokunuşlarını hallediyoruz. O sırada, damat kapının arkasından “hayatım, ne zaman bitecek şu saç işi” diye seslendi. Tam o anda ortalık karışmaya başladı. Konuklardan bir hanım, “sen sus bakalım damat bey, kapı kilitli ve bahşiş vermezsen açılmaz” dedi. Ardından gelinimiz de “yarım saat bekle” dedi. Bunu duyan damat “İlker bey, ne olur lütfen elinizi çabuk tutun, trafiğe takılmaktan korkuyoruz” dedi ve ben de dayanamayıp “ her şey hazır, bir dakikaya kapı açılır” diye cevapladım. Gelinin yüzündeki tebessüm misafirlerin kahkahasıyla beraber kapımız açıldı. Gözyaşını silen anne, dualar okuyan baba ve arabaya binerken tüm komşuların alkışları beni en çok etkileyen manzaralardandı. Hayatın yeni bir başlangıç noktası olan bu anın mutluluğunun bir ömür sürmesi dileklerimizle gelini uğurlamak, fotoğraflarda hatırlanmak bizim için çok değerli bir ödüldür.

İlker Yavrutürk Hair Creative'den fiyat teklifi almak için hemen tıklayın!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

nazlı

Düğün Tarihi: 21.10.2014


modanın kimliğini modacı değil kullanıcı belirler çok doğru söylemişssiniz gerçekten ;)