Gelin Saçı ve Makyajına Sihirli Bir Dokunuş: Salon Özer

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

4:26 dakika

29.06.2020

Saç ve makyaj alanında sunduğu hizmet kalitesi ve yarattığı müşteri memnuniyeti ile öne çıkan, bu nedenle Düğün.com olarak haftanın firma incelemesi kapsamında yakın markaja aldığımız Salon Özer ile tanıştırmak istiyorum sizi. İstanbul’un Kadıköy semtinde hizmet veren ve 32 yıldır gelinlerin hayallerini gerçeğe dönüştüren Özer Bey’i tanıyıp, özenle yarattığı markaya yakından bakalım dedik. Kim bilir belki de Salon Özer, sihirli dokunuşları ile sizi de hayalinizdeki geline dönüştürür.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Salon Özer’in sahibi Özer Tayfun, 1986’da başladığı mesleğini yıllardır özenle ve tutkuyla yapıyor. 18 yıldır da Salon Özer Caddebostan Bağdat Caddesi’nde 110 metrekarelik, ferah mekanında hizmet veriyor. Salonun dekorasyonundan, geniş aynalarına, ışıklandırmasından, temizliğine her şey misafirlerin konforu için düşünülmüş.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Salondaki, rengarenk makyaj paletleri hemen göze çarpıyor. Capcanlı, ışıl ışıl yüzlerce rengin bir arada olduğu bu makyaj malzemelerinin arasında kaybolmak isteyeceksiniz. Salonda Kryolan, Mac, Nars, Make Up For Ever, Anastasia, Naked, Cargo, Splash gibi dünyaca ünlü, güvenilir makyaj markalarına yer veriliyor. Kaliteli malzemeler kullanıldığı için düğün günü su ve ter ile temas edilmediği sürece, saç ve makyajınızın bozulmayacağı konusunda Özer Bey garanti veriyor.

Tasarımcının uzmanlık alanı düğün saçı ve makyajı. Yıllardır yüzlerce gelin adayının hayalleri ile buluşmasına tanıklık eden tasarımcı, bunca yıllık deneyimden sonra gelinlerin stil danışmanına dönüşmüş adeta. Öyle ki, yüz şekline, saç rengi ve yapısına, gelinliğin modeline, kullanılacak saç aksesuarına, gelin buketine, düğün yapılacak mekan ve mevsime göre, size özel saç ve makyaj tasarlayabiliyor.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Pusulası Gelinlik, Hedefi Zarafet

Özer Bey, “Saç ve makyaj tasarımı yaparken gelinlik benim pusulam” diyor. Gelinliğinin modeli ve yaka tipi ile uygulanacak saç modeli arasındaki dengenin çok önemli olduğunu da özellikle vurguluyor. Mesela gelin adayı çok sade bir gelinlik modeli seçtiyse, saç tasarımında bunu dengeleyecek daha gösterişli bir modeli uygulamayı tercih ediyor. Ya da gelinliğin yakası kapalıysa, zarif bir saç modeli uygulamak gerektiğini düşünüyor. Aslında “zarafet” onun için anahtar kelime.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Gelinlerine hep şunu sorduğunu belirtiyor: “Misafirlerin düğünden sonra, sana saç ve makyajının çok güzel olduğunu mu yoksa çok zarif bir gelin olduğunu mu söylesinler istersin?” ve hemen ekliyor: “Ben zarafetin ve masumluğun yanındayım. Yoksa çok güzel saç ve makyaj yapılacak ama bu gelini abartı hale getirip zarafeti öldürecekse; bu bence doğru bir işlem değil.”

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Nasıl bir gelin makyajı yaptırmak istediğinizi bilmiyor ve size hangi makyaj stillerinin daha çok yakışacağı konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız, bu konuda yol göstermesi için Salon Özer’e giderek, uzmanlıklarından yararlanabilirsiniz. Böylece tarzınızı en iyi şekilde yansıtacak, ten, göz renginiz ve yapınız ile uyumlu profesyonel bir gelin makyajı yaptırabilirsiniz.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Özer Bey, düğün töreni için yapılacak makyaj ile fotoğraf çekimi için yapılacak makyajın farklı olması gerektiği konusunda gelin adaylarını uyarıyor. Özellikle dış mekan çekimi yapılacaksa, yüze yansıyacak ışık hüzmeleri ve fondaki dokuları hesaba katarak, makyaj yapılması gerektiğini söylüyor.

Özer Bey'in dış mekan çekimleri için yaptığı çalışmalar konusunda da size fikir verebilecek bir videoyu şuraya bırakıyoruz:

“Her Mevsimin Ayrı Saç Modeli Vardır”

Her mevsimin kendine özgü ayrı saç modeli olduğunu belirten tasarımcı, kış gelinlerinin gelinlikten saç modeline genelde daha romantik tercihlerde bulunduğunu, yaz gelinlerinin ise daha eğlence odaklı olduğunu ve kişiye özel gelin saçı tasarlarken de buna dikkat ettiğini anlatıyor.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Düğün mekanına göre de gelin adaylarına farklı öneriler sunan Tayfun, örneğin kır düğünü yapacak bir gelin adayına taşlı, pırlantalı bir taç tavsiye etmek yerine, ona somon renginde kurumuş çiçeklerden bir saç aksesuarının daha çok yakışacağını ifade ediyor.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

“Peki ya otel düğünleri?” diye soracak olduğumuzda da, o zaman daha parıltılı, zarif aksesuarlara yönelmek gerektiğini belirtiyor.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Salon Özer, bir kuaför salonu için oldukça geniş, 18 kişilik bir kadroya sahip. Ayrıca düğün hazırlıklarınız ve gelinliğinizi rahatça giyebileceğiniz size özel bir de oda tahsis ediyorlar. Bugüne kadar dizi oyuncularından, sunuculara pek çok ünlünün de saç ve makyaj tasarımını yapan Özer Bey, yurtdışında ya da şehir dışında evlenecek gelinlere de hizmet veriyor. Ancak bunun için ek bir ücret talep ettiklerini de göz önünde bulundurmak gerek.

Bir müşterisinin gelin saçı ve makyajını yapmak üzere en son Kaliforniya’ya gittiğini belirten Tayfun’un bu renkli ziyaretinden eğlenceli kareler ile baş başa bırakıyoruz sizi şimdi.

Uzmanlık alanlarının saç ve makyaj olduğunu belirten ve cilt bakımı, epilasyon, solaryum gibi hizmetleri vermediklerini söyleyen tasarımcı, bu nedenle gelin adaylarının kendisine gelmeden önce, dilerlerse cilt ve saç bakımı ile solaryum gibi hizmetleri dışarıdan almaları gerektiğini belirtiyor. Eğer saç rengi veya modelinizi değiştirmek istiyorsanız da düğünden 2 ay önce, kendisini ziyaret etmenizi tavsiye ediyor. Salonda aynı gün içinde en fazla 13 kişi ağırlayabildiklerini belirten Tayfun, kendisinin gelinlerle, ekibinin ise gelinin yakınları ile ilgilendiği bilgisini veriyor.

salon özer

Gelin adaylarına ister paket halinde, ister ayrı ayrı hizmetin sunulduğu salonun gelin paketi içerisinde saç, makyaj, kaş tasarımı, kirpik, kalıcı oje, el-ayak bakımı, manikür, pedikürün yanı sıra, damatlara özel peeling gibi bakım hizmetleri de yer alıyor. Eğer isterseniz, düğün günü sıkışmamak için, o büyük günden bir gün önce tüm kaş tasarımı, ağda, el ve ayak bakımlarınızı, düğün günü de gelin saçı ve makyajınızı yaptırabilirsiniz.

salon özer

Ayrıca düğün öncesi Salon Özer’de saç ve makyaj provanızı ücretsiz yaptırabileceğinizi de belirtelim. Özer Bey, gelin adaylarına provaya gelirken, beyaz bir gömlek giymelerini tavsiye ediyor. Çünkü prova sırasında üzerinizde olan kıyafetin gelinlik ile aynı renk olması önemli.

Salon Özer’de Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları

Şimdiden 6-7 ay sonrasındaki bazı günlerinin dolduğunu belirten Özer Tayfun, zaman zaman İstanbul dışından da müşterilerinin olabildiğini, kendilerinden hizmet almak isteyen gelin adaylarının firmayla en az 3-4 ay önceden iletişime geçmeleri gerektiğini tavsiye ediyor. Düğün günü saç ve makyaj için gelin adayını yaklaşık 2 saatte hazırladıklarını ifade eden tasarımcı, her türlü ihtimale karşı gelinlerin bu süreyi 3 saat olarak düşünmesi gerektiğini söylüyor. Salon Özer’de sunulan hizmetin fiyat bilgisine gelecek olursak; gelin saçı, makyajı ve takma kirpik ile gelin hanımın yanında bir nedimenin saçını kapsayan paket ücreti 2000 TL. Diğer gelin yakınlarına ise normal tarifeden hizmet veriliyor. Örneğin; yakınlara uygulanacak makyaj ve topuz ücreti 175'er TL olarak fiyatlandırılıyor. Nakit ödeme yapılırsa bu tutarın düşeceğini de belirtmekte fayda var.

gelin saçı ve makyajına sihirli bir dokunuş: salon özer

Hizmet odaklı ve oldukça mütevazi bir insan olan Özer Bey, şaka ile karışık, “Kahvaltı etmeden, kahvemi içmeden hiçbir saça dokunmam, müşterilerime hoş geldin bile demem” diyor. Bu da demek oluyor ki, eğer firmadan bir an önce randevu almak istiyorsanız, bunu Özer Bey’in kahvaltı saati sonrasına denk getirmeye dikkat etmelisiniz. Şaka bir yana, oldukça merkezi bir konumda bulunan Salon Özer fiyatları hakkında fikir edinmek için, firmadan bir tık ile fiyat teklifi alabilir, profil sayfasına girerek, çalışmalarını detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca firma ile iletişime geçerek, gelin saçı ve makyajı konusunda kafanıza takılan tüm soruların yanıtlarını bulabileceğinizi unutmayın.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

Demet Akbuğa

Düğün Tarihi: 16.10.2018


Düğün.com sayesinde tanışma fırsatı bulduğum Salon Özer'i nasıl anlatabilirim bilemiyorum.Provalarda gelinlik modeline de bakarak müthiş yönlendirmeleriyle özer abi tecrübelerinden faydalanılması gereken müthiş bir insan.Her konuda hemen hemen fikrini almışlığım vardır ve isabetli şeyler olmuştur.Karar verdiğimiz saç tam da bu aileden biri Tamer'in ellerinden çıktı,O saçın güzel şekilde dökülüp güzel şekil alması için sabrını size anlatamam .Tamerin yaptığı saçım ve sevgili Şükran ablamın makyajıyla bütün gün deli gibi dansettim ve herşey gayet yolundaydı.Yaptıkları işi uzata uzata anlatmama gerek olduğunu düşünmüyorum kapısından geçip de uğrayan görücektir.Bunların dışında ise güzel enerjisiyle bana destek veren,güleryüzlü muhteşem bir ekiptiler benim için.Bu vesileyle tekrar sonsuz teşekkürler.Düğünün öncesini de sonrasını da güzelleştirdiğiniz için.