2014 Gelin Saçı Trendleri

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

2:10 dakika

29.06.2020

Bu yaz veya sonbahar evleneceksin ve gelin saçına karar vermedin. Henüz 2014 gelin saçı modası hakkında da fikrin yok. O halde senin için uzmanlarından öğrendiğim bu yılın trendlerini okumadan kararını verme. Hatta karar verdiysen bile mutlaka göz at ki kaçırdığınız bir şey kalmasın.

Bu yıl gelin saçları kendini tamamen modern tasarımlara bırakıyor. Öyle abartılı saçlar, topuzlar, göreceğini düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Tabii ki düz fön de görmeyeceğiz! Tavsiyem hayalin bunlardan biri bile olsa uzak durman yönünde. Fakat topuzlar yine hayatımızda, eh o kadar kolay çıkacaklarını düşünmüyordun değil mi?- fakat bu sefer kendini daha sade topuz olan balerin topuzuna, modern formlu dağınık topuzlara bırakıyor. Hatta gelin başı modellerinde sımsıkı topuz formundan ense topuz modellerine doğru zarif bir geçiş var.

Gelin saçında 2014 yılının modası
enseden topuz modelleri

2014 yılının beni en çok şaşırtan gelin saçı trendi ise atkuyruğu oldu. Sadeliğin temsilcisi olan atkuyruğunun hiçbir zaman moda olacağı aklıma gelmezdi. Tabi gelinliğin üzerine basit bir atkuyruğu yapılmayacak, ışıltılı bir gelin saç tokası veya taç ile kullanmak kaydıyla moda. Ne kadar başarılı olur bilmem ama denemeden bilemezsin. Ummadığımız aksesuar ve ummadığımız saçlarla güzel oluyor bazen gelinlikler. Henüz bilmiyorsunuz ama o büyü bambaşka…

2014 yılında moda olan at kuyruğu
gelin saçları

Gelin Saçı ve Makyajı İndirimleri

Ethem Akçelik Hair Design
%30 İndirim
25 1 1
Ethem Akçelik Hair Design

Gelin Saçı & Makyajı İndirimle Sadece 1.750₺!

Begüm Nasuhzade
%20 İndirim
33 1
Begüm Nasuhzade

Erken Rezervasyonlarda Gelin Saç ve Makyajında %20 İndirim !

2013 yılından yadigar örgü gelin saçı trendi 2014’te de devam ediyor ama geçen seneki kadar keskin değil. Yandan örülmüş bütün bir gelin saçı yerine örgüleri bu sene daha çok topuz çevresinde ya da dalgalı açık bir şekilde omuzlara bırakılmış gelin saçında taç aksesuarı olarak göreceğiz.

2014 yılının başrolünde saç tokaları, saç bantları ve taçlar gibi saç aksesuarları oynuyor. Saçlar ise tamamen aksesuar görevi görecek. Mesela geçen yıl gösterime giren The Great Gatsby filminin geçtiği 1920’ler döneminin aksesuar esintileri geçtiğimiz yıla göre bu yıl daha baskın olarak karşımızda. Öyle ki neredeyse prenses edasında taktığımız gelin taçlarının pabucunu dama atacak. Vakti zamanında ben taç takmayı akıl edememiştim ama bugün tekrar evlensem mutlaka o döneme ait bir taç takar ya da yine bu yılın başka bir dönem trendi olan La Belle Epoque (güzel dönem) dönemine ait bir aksesuar kullanırdım. 1871 ile 1914 dönemleri arasında geçen bu dönemin modasını kullananların ülkemizdeki ilk temsilcisi geçtiğimiz günlerde evlenen Ece Sükan olmuştu. Sen de vintage düşkünüysen mutlaka bu trendleri kaçırmayın derim.

Her yıla damgasını vuran vintage
gelin saç aksesuarları 2014 yılında da hayatımızda

Her yılın olmazsa olmazı canlı çiçekler ise tahtını taşlı saç tokalarına bırakıyor ama abartmamak şartıyla. Mesela hem taşlı bir gelinlik tercih edip hem de bol taşlı bir taç takarsanız davetlilere de konuşacak çok şey hazırlamış olursun.

Son olarak kendi gelin saçımdan bahsetmek istiyorum. Düğünümün olduğu gün ile fotoğraf çekimim ayrı günlerde yapıldı. Böylece iki ayrı saç yaptırma şansı yakaladım. O da şöyle oldu; Düğün saçımda yıllardır hayalini kurduğum model olan Audrey Hepburn topuzunu - Bilirsiniz sımsıkı tepeden toplanmış topuz modeli. Bilmeyenler tepeden topuz modellerini inceleyerek ne demek istediğimi anlayacaktır.- yaptırdım. Fotoğraf çekiminde ise o yılın gelin başı modasını uygulattım. Kısaca kendimi tamamen saç artistine bıraktım diyebilirim. Eh hangisi daha güzel oldu diye sorarsanız ikisini de sevdim ama saç tasarımcısının tercihi daha havalı olmuştu. O nedenle 2014 yılının modasını uzmanından öğrenin ve ona göre kararınızı verin.

Evet, bu yılın trendlerini öğrendiğine göre artık gelin saçı firmalarından tercihin yapabilir, yaptıracağın modele karar verebilir ve hatta aksesuarını bile alabilirsin.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Sıradaki Makaleler

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

CK

ceyda kılıç

Düğün Tarihi: 13.10.2014


sana katılmıyorum nuriye sade bir gelinlik ve saçlada çok hoş bir gelin olunabilir


NG

nuriye g.

Düğün Tarihi: 13.10.2014


at kuyrugu kesinlikle moda olmamalı gelinler düğün günlerinde gösterişli olmalılar at kuyrugu gibi sade bir saç olmamalı