Theodora Constantin

E-posta Gönder

Theodora Constantin Genel Özellikler

 • Hizmet İçeriği

  Aksesuar
 • Teslim Süresi

  4 hafta

 • Minimum Fiyat

  200-300 TL

Theodora Constantin Özellikler

 • Özellikler

  Özel Yapım, Kişiselleştirme İmkanı

Theodora Constantin Sıkça Sorulan Sorular

 • Sağladığınız Aksesuarlar

  Gelin kesesi, Şapka

Theodora Constantin Hakkında

Theodora ile Constantin’in yani Kız Kulesi ile Galata Kulesi’nin masalı…

Theodora ile Constantin’in Aşkına…
Yani; Kız Kulesi ile Galata Kulesi’nin aşkına hazır mısınız?

Yanlış duymadınız Kız Kulesi ile Galata Kulesi birbirlerine aşık olmuşlar…

Theodora Constantin markasının ismi, tasarımcımız olan Berna Uyan’ın İstanbul aşkından gelmektedir.
Theodora, bir Bizans imparatoriçesidir. Zamanının en etkili isimlerinden biridir. Bizans tarihinde tek başına imparatorluk yönetmiş yegâne imparatoriçedir.
Constantin ismi ise, I. Konstantin veya Büyük Konstantin olarak bilinen yine döneminin en etkili imparatorundan ve İstanbul’un ilk adı olan Konstantin’den gelmektedir.

Yani Theodora Constantin markası, İstanbul’da hüküm süren imparatorluklardaki imparatoriçe ve imparatorlardan ilham alınarak hazırlanmıştır ve bu nedenle masalda Theodora Kraliçe, Constantin ise Kral’dır.

Tasarımcımız Berna Uyan masalda Theodora’yı sadece Kraliçe olarak konumlandırmamış aynı zamanda onu Kız Kulesi olarak adlandırmıştır. Yine masalda Constantin sadece Kral değil, aynı zamanda Galata Kulesi’dir ve masala göre Kız Kulesi ile Galata Kulesi aşk yaşamaktadır.

Markanın isminde, logosunda ve grafiklerdeki tasarımlarda olan ay ve yıldız, bayrağımızdan ilham alınarak tasarlanmıştır. Amacımız bir dünya markası olup ülkemizi dünyada temsil etmektir.

Theodora Constantin, evlilikle ilgili tasarımlar yapan bir markadır. Marka; düğün, nişan ve söz olarak üç kategoride ürün tasarlamaktadır. Evliliğe giden yolda bu üç süreçteki ürünler marka tarafından beğenilerinize sunulmuştur. Ayrıca ürünler, tasarımcımız Berna Uyan tarafından yıllar önce tasarlanmış olan ve dünyada bir ilk olan şişe şeklindeki kutuda sizlere sunulacaktır.
İlk koleksiyon ürünleri olarak ise Papyon ve İpek Mendil hazırlanmıştır.

Theodora Constantin markası, tasarımcımız Berna Uyan tarafından çok uzun yıllar önce düşünülmüş fakat hazırlanmaya çok sonra başlanmıştır. Ve hazırlanma süresi yıllar sürmüştür ve yine tasarımcımızın ilk markası olan Fulartİstanbul gibi, ikinci markası olan Theodora Constantin markası da yine aşkla hazırlanmıştır. Değişmez olan şey ise tasarımcımız Berna Uyan’ın iflah olmaz bir İstanbul aşığı olduğudur. Bakalım bundan sonra daha bize ne markalar, ne tasarımlar ve ne masallar anlatacaktır.

Tasarımcımız ve aynı zamanda markamızın kurucusu Berna Uyan, markası Theodora Constantin’in hazırlanışı, tasarımları, ilham kaynakları veya masalıyla ilgili çok fazla detayı anlatmak istememektedir çünkü herkesin kendi hayatından veya yaşadıklarından kendisince bir şeyler bulmasını istemektedir, eğer kendisi nasıl ve ne anlatmak istediğini anlatırsa herkes onun baktığı gibi bir duyguyla markayı hissedecektir oysa sanat herkesin kendince duygularını yorumlaması gereken bir olgudur. Kısaca sizlere bizimle beraber keyifli seyirler dileriz.

Ürünler ve Özellikleri
- Damatlar için yapılan papyon ve mendilimizin kumaşı satendir.
- Mendilimiz dikişsiz özel bir teknikle hazırlanmaktadır.
- Papyon ve mendilin üzerine; beğendiğiniz modele göre - Kız Kulesi, Galata Kulesi ve kuş siluetleri el yapımı olarak çizilmektedir.
- Ürün ambalajımız şişe şeklindedir.
- Ürün ambalajı olan şişenin içerisinde ‘Şişede Mesaj’ olarak ‘Evlilik Duası’ yer almaktadır.
- İstek dahilinde, siz değerli müşterilerimiz için başka özel tasarımlar da papyon ve mendilin üzerine tasarımcımız tarafından çizilebilmektedir.
- Ürünlerimiz el yapımıdır.

Yeni ürünlerimiz;
- Kınanız için bindallı modellerimiz
- Kına çeşitlerimiz
- Nikah şekeri çeşitlerimiz
- Nişan tepsilerimiz de artık ürün çeşitlerimiz arasında

Sizlere daha geniş seçenekler sunmaya Theodora Constantin olarak devam edeceğiz...

İletişim

Theodora Constantin Yorumları (2)

Bu firmayla mı çalıştın? Yorum yaparak evlenecek diğer çiftlere de yardımcı ol.

B&E

Beste & Emre

Düğün Tarihi: 04.06.2015


Arkadaşım olan damadın düğünde takması için hediye papyon ve mendil yaptırmak istedim. Tasarımlarını beğendiğim Theodora Constantin'e yapması için istediğim modeli gönderip bunu papyona ve mendile çizip çizemeyeceklerini sordum, kişiye özel tasarımlar yaptıkları için ve tasarımlarını çok... devamı 

M&Y

Merve & Yaşar

Düğün Tarihi: 28.05.2011


Ben sanatçı Yaşar Günaçgün. Ben de Theodora Constantin'in papyon ve mendillerini kullanıyorum.

Yorumunu çok merak ediyoruz 😍

Bu firma ile ilgili tecrübelerini yazarak
evlenecek çiftlerin karar sürecine yardımcı olabilirsin.