Neden Galata Kulesi’nde Evlilik Teklifi Etmelisin?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:09 dakika

11.03.2022

İstanbul’un simgelerinden Galata Kulesi, evlilik teklifi için en çok tercih edilen mekanlardan biri. Peki nedenini merak ettin mi? Aklındaki soruları giderecek, evlilik teklifi için mekan seçimine yardımcı olacak bir yazı hazırladık! İşte Galata Kulesi’nde evlenme teklifinin avantajları:

galata kulesi evlilik teklifi

İstanbul Ayaklarınızın Altında

İstanbul’un tarihi ve en gözde mekanlarından olan Galata Kulesi, seyir terasında şehrin tüm güzelliğini, müstakbel eşinle birlikte izleme imkanı sunuyor. Manzaranın ve kulenin yarattığı romantik ambiyansta samimi bir evlilik teklifine, “hayır” cevabı alman imkansız!

İstanbul'un manzarasının tadını çıkarmak için teklifini Boğaz'da da yapabilirsin: Boğaz’da Evlilik Teklifi Yapmak İçin 7 Sebep

Görsel Şovlar İçin Uygun

Galata Kulesi’nde evlenme teklifi organizasyonu sırasında kullanılabilecek görsel şov ögeleri de bulunuyor. Eğer kulenin önünde teklif edeceksen kuleye lazerle yansıtılan yazıları kullanarak etkileyici bir ambiyans yaratabilirsin.

Eğer kulenin seyir terasını tercih edeceksen de kulenin önünde volkan şovlar ya da tam karşıdan görünebilecek şekilde yapılan havai fişek gösterileriyle de teklif organizasyonunu görsel bir şova dönüştürebilirsin.

Evliliki teklifi organizasyonu yaparken şu yazımızı da incelemende fayda var: Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır? Evlilik Teklifi Fiyatı Nedir?

Ulaşımı Kolay, Merkezi Bir Konuma Sahip

Galata Kulesi, İstanbul’un en merkezi ilçelerinden birinde, Beyoğlu’nda yer alıyor. Bereketzade Mahallesi’nde konumlanmış kuleye, ulaşım ise oldukça kolay. Tarlabaşı yolundan Taksim’e çıkarken sol tarafta Galata Kulesi tabelasını takip ederek alana ulaşmak mümkün.

Eminönü tarafından kuleye ulaşmak için ise Karaköy yolu üzerinden Bankalar Caddesi’nden yokuşu çıkarak yolu takip etmek yeterli.

galata kulesi evlilik teklifi

"Teklif organizasyonumuz abartıdan uzak olmalı" diyenler için de şöyle bir yazımız var: Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Her Mevsimde Tercih Edilebilir

İstanbul manzarası her mevsim farklı bir duygu yaşatıyor. İlkbahar ve yaz aylarında iç açıcı ve ferah, sonbahar ve kış aylarında ise bohem ve romantik bir görüntü sunuyor.

Kulenin restoranında romantik bir yemek yedikten sonra, her mevsimde organizasyonlara açık olan, İstanbul’un etkileyici manzarasının tadını çıkarabileceğiniz seyir terasında teklifini yapabilirsin.

Ancak evlilik teklifi organizasyonunda volkan, havai fişek gibi görsel şovlar kullanmayı düşünüyorsan yağışlı havaların buna engel olacağını da hatırlatalım. Bu mevsimlerde lazer şovlar doğru seçim olabilir. Organizasyon firmalarından da bu konuda seni yönlendirmelerini de isteyebilirsin.

galata kulesi evlilik teklifi

Her mevsimde evlilik teklifi için uygun olan lokasyonlardan biri de Ağva: Ağva’da Evlilik Teklifi Ederken Nelere Dikkat Etmelisin?

Her Bütçeye Uygun Organizasyon Seçenekleri Mevcut

Galata Kulesi, evlilik teklifi için tercih edilen en popüler mekanlardan biri. Bu özelliği nedeniyle, evlenme teklifi organizasyonu firmaları da kulede evlilik teklifi için farklı içeriklere sahip ve her bütçeye uygun teklif paketleri sunuyor.

Uygun fiyatlı standart paketlerin içeriği genellikle uçan balonlar, fotoğraf ve video çekimleri, pankart, buket gibi ürün ve hizmetlerden oluşuyor. Ancak sen lazer gösterisi, araçla mekana ulaşım gibi ek hizmetler talep edersen üst paketleri tercih etmen gerekiyor. Bu durumda fiyatların da arttığını da hatırlatalım.

Bonus: Galata Kulesi de Aşıktır

Karaköy’den İstiklal Caddesi’ne uzanan hemen hemen her sokaktan bir görünüp bir kaybolan, ihtişamı ile insanın ilgisini çeken Galata Kulesi’ne dair çok romantik bir efsane ile yazımızı bitirelim. Sen de kulede evlilik teklifi ederken, sevgiline bu efsaneyi anlatmayı da sakın ihmal etme:

galata kulesi evlilik teklifi

Efsaneye göre yüzyılları devirmiş ve nice aşklara tanıklık etmiş Galata Kulesi, Kız Kulesi’ne aşıktır. Tabii bu aşk karşılıksız değildir ama imkansız gibidir. Çünkü aralarında koca bir deniz vardır ve Galata Kulesi, Boğaz’ın incisine olan aşkını nasıl ifade edeceği konusunda yıllarca kara kara düşünmüştür.

Bu çaresiz aşkın imdadına ise bir gün Hazerfen Ahmet Çelebi yetişmiş. Galata’nın mektuplarını koynuna almış ve kendini Boğaz’ın rüzgarına bırakmış. Sarsıntıdan düşen mektupları, Kız Kulesi’ne Marmara’nın dalgaları ulaştırmış. Bu sayede aşkının karşılıklı olduğunu öğrenen Kız Kulesi de o gün pırıl pırıl parlamaya başlamış!

İşte o gün bugündür bu iki kule, aşklarının gücüyle yıllara meydan okuyup, ayakta kalmışlar! Bu hikayeyi bilen romantiklerse, o gün bugündür bu iki kuleyi evlilik tekliflerine şahit etmişler.

Dilersen teklifini Galata'nın aşkı Kız Kulesi'nde de yapabilirsin: Kız Kulesi’nde Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Galata Kulesi’nde teklif organizasyonunun avantajlarından bahsettik. Sen de bu özel ana Galata Kulesi’nin ev sahipliği yapmasını istiyorsan ve bunun için profesyonel desteğe ihtiyaç duyuyorsan, şehirdeki evlilik teklifi firmalarıyla iletişime geçebilirsin.

Evlilik Teklifi Firmaları

Şehrindeki en iyi evlilik teklifi firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlilik Teklifi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlilik Teklifi Firmaları

Evlilik Teklifi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap