Kız Kulesi'nde Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır?

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:30 dakika

26.10.2020

Binlerce yıllık tarihe tanık olmuş Kız Kulesi’nin en romantik anınıza da eşlik etmesine ne dersin? İstanbul’un eşsiz tarihi yapılarından ve en romantik mekanlarından biri olan Kız Kulesi’nde evlilik teklifi organizasyonu yapmak istersen bu yazımızda sana yardımcı olacak ipuçlarını bulacaksın!

kız kulesi

Romantik Çiftler İçin: Kız Kulesi Evlilik Teklifi Organizasyonu

Kız Kulesi’nin romantik ambiyansında evlenme teklif etmek istiyorsan farklı organizasyon seçenekleri seni bekliyor. İster Kız Kulesi’nin eşsiz manzaraya sahip Kuledebar’ında, ister kulede romantik bir yemeğin ardından yapılan yat turunda, sürprizler eşliğinde bir teklife imza atabilirsin.

Sektörde hizmet gösteren evlilik teklifi organizasyon firmaları, senin için mekan rezervasyonundan yemeklere, süslemelerden çiçeklere, fotoğraftan videoya kadar ihtiyacın olan her detayı senin için planlıyor. Organizasyonun planlama sürecinden sonuna kadar kusursuz geçmesi için hizmet veriyor.

Kız Kulesi Evlenme Teklifi Paketleri Nelerdir?

Kız Kulesi’nde evlilik teklifi için organizasyon seçeneklerin olduğunu belirtelim ve bu alternatiflere yakından bakalım:

Kız Kulesi’nin En Özel Alanı: Kuledebar’da Evlenme Teklifi

“Bu gece Kız Kulesi’nin en güzel yeri, Kuledebar bizim olsun. Sadece ikimiz baş başa olalım, romantizmden başımız dönsün” diyenlere önerimiz Kuledebar’ı kapatarak düzenlenen evlilik teklifi organizasyonu olacak.

Evlilik teklifi için en çok tercih edilen alanlardan biri olan Kuledebar’da, 2 kişiden 16 kişiye kadar olan davetler düzenlenebiliyor.

Burada ister baş başa ister arkadaşlarınla bir evlilik teklifi planlayabilirsin. Kuledebar’da özel gün menü seçenekleri sunuluyor. Bu menüler arasından seçim yapıp, bu özel gününü leziz yemeklerle taçlandırabilirsin.

Evlilik teklifini ise ister yemek esnasında istersen de yemeğin ardından çıkabileceğiniz kulenin seyir terasında, Boğaz’ın eşsiz manzarasını seyrederken yapabilirsin.

Eğer Kuledebar’da evlilik teklifi organizasyonu firmalarıyla anlaşırsan, sundukları farklı paketlerden yararlanabilirsin. Kız Kulesi Kuledebar Kapama paketlerinde, çiftin evlerinden alınmasından yemek planlamasına, kemanından, fotoğraf ve kamera çekimlerine, mekan süslemesinden, özel sürprizlere kadar birçok hizmeti bulabilirsin.

kız kulesi

Etkiletici bir mekan ve romantik bir ambiyans eşliğinde teklif fikri hoşuna gittiyse şöyle bir alternatifin de var: Ağva’da Evlilik Teklifi Ederken Nelere Dikkat Etmelisin?

Bitmeyen Bir Gece: Kız Kulesi’nde Yemek ve Yatta Evlilik Teklifi

“Kuledebar’da baş başa romantik bir akşam yemeği yetmez” diyorsan yemeğin ardından Boğaz’da yat turu ve lazer gösterisinin dahil olduğu bir organizasyon da yapabilirsin.

Bunun için ister Kuledebar’da istersen de kulenin restoranında yenilecek yemeğin ardından Boğaz turu planlayabilirsin. Özel olarak dekore edilmiş yatta, atıştırmalıklar, mumlar ve çiçekler eşliğinde evlilik teklifini yapabilirsin.

Profesyonel destek istersen firmaların bu romantik ambiyansı taçlandıracak, Boğaz Köprüsü’ne ya da su perdesine lazerle teklif sözlerini yansıtma, volkan/havai fişek, müzik gibi hizmetlerinden de yararlanabilirsin.

Şu yazımıza da göz atmalısın: Boğaz’da Evlilik Teklifi Yapmak İçin 7 Sebep

Tam Gece Bitti Derken: Yemek Sonrası İskelede Sürpriz

Kız Kulesi, evlilik teklifi için sıklıkla tercih edilen bir adres olduğu için, müstakbel eşin, yola çıktığınız ilk dakikadan itibaren teklifin geleceği anı bekleyebilir. Peki bu durumda senaryoyu biraz değiştirmeye ne dersin?

Kulede yemek yediniz. Yemeğin ardından dönüş yoluna koyuldunuz. Sevgilin “sıradan bir yemekmiş, teklif yokmuş” diye düşünürken, en beklemediği anda ona sürpriz yapabilirsin.

Önceden hazırlattığın, iskelede sizi bekleyen, mumlar, güller, balonlar ve müzikle karşılandığını görünce “Evet”ten başka diyecek söz bulamayacak! Dilersen pankartlar volkan ve konfeti şovları ile olayı daha da eğlenceli bir hale getirebilirsin.

Daha sakin bir organizasyon istiyorsan şu yazımızda farklı seçenekler bulabilirsin: Sade Evlilik Teklifi Fikirleri

Kız Kulesi Evlilik Teklifi Fiyatları

Kız Kulesi’nde evlilik teklifi paket seçeneklerinden bahsettik. Bu organizasyon türleri için fiyatlara da değinmeden geçmeyelim.

Kız Kulesi’nde akşam yemeği sonrası 1 saatlik yat turu ve lazer gösterisi fiyatları ortalama 3.250 TL. Bu paketlere genel olarak yat kiralama, masa süsleme, kokteyl servis, renkli lazer gösterisi, volkan şovlar, baskılı güller ile profesyonel fotoğraf ve video çekimi dahil ediliyor.

Kuledebar mekan kapama fiyatları ise 3 saatlik organizasyonlar için yaklaşık 8.500 TL’den başlıyor. Mekan, 2 kişilik yemek, servis görevlisi, süslemeler, fotoğraf ve video çekimi gibi hizmetlerin dahil olduğu bu standart paketler için fiyatlar hafta sonu için 11.000 TL’ye çıkabiliyor.

kız kulesi

Tarihi bir mekanda teklif etmek istersen başka seçeneklerin de var: Neden Galata Kulesi’nde Evlilik Teklifi Etmelisin?

Eğer bu hizmetlere ek, VIP araç hizmeti, canlı enstrüman sanatçısı gibi taleplerin olursa bu durumda fiyatlar 14.000 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Eğer teklif kulede değil, yemek sonrası lazer gösterisi eşliğinde yat turunda yapılacaksa bu durumda fiyatlara ek, ortalama 3.000 TL’lik bir ödeme daha yapılması gerekiyor.

Şu yazımız da ilgini çekebilir: Evlilik Teklifi Nasıl Yapılır? Evlilik Teklifi Fiyatı Nedir?

Biz senin için araştırıp, ortalama fiyatlara yer verdik. Ancak bu fiyatların, seçtiğin yemek menüsü, süre, hafta içi ya da hafta sonu organizasyonu olması gibi kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Sen de Kız Kulesi’nde romantik bir organizasyon planlıyorsan, şehrindeki evlenme teklifi firmalarıyla iletişime geçip, kolayca fiyat teklifi alabilirsin!

Evlilik Teklifi Firmaları

Şehrindeki en iyi evlilik teklifi firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Evlilik Teklifi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Evlilik Teklifi Firmaları

Evlilik Teklifi kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap