Düğün Videosu Nedir?

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

28.07.2020

Haydi eski düğünleri düşünelim. Doksanların “kaliteli” video kayıtları, VHS düğün videoları ve ağır makyajlı fotoğraflar. Şimdi günümüze dönelim ve teknolojinin nimetlerinden yararlanmaya başlayalım. Son yılların büyüyen trendi düğün videosu hakkında bilmeniz gerekenler burada!

Neden video?

Çünkü düğününüzden geriye kalan anıları sadece fotoğraflamanız yetmeyecek ve yıllar sonra dahi izlediğinizde aynı duygularla o geceyi yaşayabilmenize yardımcı olacak canlı kanlı bir düğün videosuna ihtiyaç duyacaksınız. Yaşadığınız her anı elbette tüm detaylarıyla hatırlıyor olacaksınız; fakat o gece her an her yerde olamadığınız için sizin bulunmadığınız karelerde neler olduğunu daha sonra keyifle izleyeceksiniz. Üstelik düğüne gelememiş olan arkadaşlarınıza ya da yıllar sonra çocuklarınıza hatta torunlarınıza anlatacağınız düğün hikayenizi destekleyecek bir videonuz olacak. En güzel düğün videosu fikirlerinden de ilham alarak izlerken herkesin keyif alacağı; düğününüzün önemli olaylarını, duygusal anlarını ve komik dakikalarını içeren bir düğün videosu hazırlamalısınız.

düğün videosu nedir?

Düğün hikayesi nedir?

Düğün hikayesi, düğün gününüzün başından gecenin sonuna kadar yaptığınız neredeyse her şeyin kayıt altına alındığı bir belgeseldir. Yeni hayatınızın ilk gününün belgeselidir. İleride çocuklarınıza, arkadaşlarınıza hatta torunlarınıza bile izleteceğiniz en güzel düğün videosu sizin olsun! Sabah uyanmanızla başlayan kayıt süreci, gece otel odanıza kadar sizinle devam edecek, montaj ve düzenlemeden sonra elinizde 2 - 3 saatlik muhteşem bir düğün hikayesi filmi olacak.

düğün videosu nedir?

Düğün Videosu İndirimleri

Melisa Photography
%20 İNDİRİM
11 1 1
Melisa Photography

Dış Çekim Ve Düğün Videosu Paketi %20 İndirimle 1.500 Tl!

Düğün Kına Wedding Studio
%50 İNDİRİM
38 7 14
Düğün Kına Wedding Studio

Dış Mekanda Yapılacak Sınırsız Fotoğraf Çekimi %50 İndirimle 750 Tl!

Düğününüzün klibi olabilir mi?

Düğün hikayesi, düğün belgeseli, düğün filmi belki artık biraz klasik sayılabilir. O zaman farkı bir şeyler deneyin. En sevdiğiniz şarkıya klip çekin, en sevdiğiniz filmin bir sahnesini canlandırın ya da düğünü kendi gözünüzden anlatın. Evet, bunu yapmak çok da kolay olacaktır. Kameramandan kısa bir süreliğine ödünç alacağınız kamera ile konukları, sahneyi, eşinizi ya da kimi isterseniz onu çekin ve hakkında neşeli yorumlar yapın. Böylece düğün videonuzun arasında çok sıcak bir bölüm oluşturabilirsiniz.

düğün videosu nedir?

Ve düğün videonuz için birkaç teknik tavsiye

    Şimdi de düğün videosu çektirmek isteyen çiftler için bir kaç teknik tavsiyede bulunalım:

  • Öncelikle videonuzun konseptini belirlemeniz ve bunu çekimleri gerçekleştirecek olan firma ile paylaşmanız gerekir.

  • Çekiminiz eğer iç mekanda yapılacak ise ışık seti kullanımı görsel estetiği arttıracaktır.

  • Çekim dış mekanda ise mutlaka ışık reflektör aracılığı ile dengelenmelidir.

  • Çekiminizin konseptinde sesli kayıt var ise yalnızca kamera üstü mikrofon ile yetinilmeyip mutlaka harici bir ses kayıt cihazı kullanılması önerilir.

  • Kullanılacak olan kameranın günümüz teknolojisine uygun HD kalitesinde 1280x720 ya da 1920x1080 ölçekli çekim kaydı yapabilmesi önemlidir.

  • Montaj masasında hemen her şeyi yapmanın mümkün olduğu günümüz teknolojisinde videonuz için hayal gücünüze bağlı olarak giriş jeneriği, özel animasyonlar, 3D efektler, alt yazı bantları ve renk düzeltme gibi bir çok hizmetten yararlanabilirsiniz.

  • Son olarak ise hem doğal hem de kusursuz göründüğünüz bir çekim istiyorsanız, düğün videonuzda harika görünmenin sırlarını paylaşan uzmanlarımıza kulak vermeyi ihmal etmeyin.

  • Filminizin tüm çekimleri ve kurgulanması bittikten sonra her daim sıkılmadan izleyebileceğiniz, başrollerinde sizin yer aldığınız bir filminiz olmuş olacak.

Elbette düğününüzü en iyi şekilde kayıt altına almak, en özel gecenizin anılarını hep taze tutmak için işinin ehli bir düğün videocusu ile anlaşmalısınız. Düğün.com'un özel olarak listelediği şehrinizdeki düğün videosu firmalarını inceleyerek gönül rahatlığıyla tercih yapabilirsiniz.

Düğün Videosu Firmaları

Özel anılarını kayda alacak profesyoneller Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Video firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Videosu kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Videosu Firmaları

Düğün Videosu kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

HA

Hediye Akdoğan

22/10/2014

Düğün hikayesi yaptıracağım bende özel gün hiçbirşeyden mahrum kalmayacağım :)


EG

Emel Gök

22/10/2014

Sadece düğün videosu yeter sanıyordum ama bu makaleyi okuduktan sonra düğün klibi yetmeyecek gibi