Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Ankara Kızılay Düğün Salonları

Ankara’nın kalbi olarak bilinen bir semt Kızılay! Çankaya’da yer alan bölgeye Ankara’nın her noktasından kolaylıkla ulaşılabiliyor. Davetlileriniz ister özel aracıyla isterse de toplu taşıma araçlarıyla buradaki düğün salonlarına rahatça gelebilir. Sırf ulaşımın kolay olması bile Kızılay düğün salonlarını bir adım öne çıkarıyor.

Kalabalık bir semtten bahsediyoruz. Nüfus yoğun olunca, evlenecek çiftlerin sayısı da aynı oranda artıyor. Sadece bu bölgeden değil; Etimesgut, Gölbaşı gibi çevre ilçelerden de Kızılay’daki düğün salonlarıyla görüşmeye gelen çok kişi oluyor. Bundan dolayı semtte çok sayıda düğün salonu bulunuyor. Salonlar; fiyatlarına, şıklıklarına, hizmetlerine göre birbirinden farklılaşıyor.

Kızılay düğün salonlarında ortalama 500-750 kişi ağırlanabiliyor. Tabii mekana göre bu rakam azalıp artabiliyor. Az kişiyi davet edeceğiniz düğün salonlarını da kalabalık organizasyon yapacağınız geniş alanları da Kızılay’da rahatlıkla bulabiliyorsunuz.

Ankara Kızılay düğün salonlarının öne çıkan şöyle bir özelliği var: Bölgedeki salonların hepsi birbirinden şık. Aslında düğün salonu formatından çıkıp biraz daha otel ihtişamını yansıttıklarını söyleyebiliriz. Çiçeklerle donatılmış gelin-damat masaları, tül kumaşlarla süslenmiş tiffany sandalyeler, masaların üzerinde şamdanlar… İhtişamdan hoşlananlar için altın sarısı, doğallıktan hoşlananlar içinse beyaz süslemelerin olduğu birçok düğün salonu bulunuyor.

Kızılay’daki salonlarda daha çok akşam düğünleri yapılsa da bazılarında gündüz düğünü imkanı da bulunuyor. Gündüz düğünleri çoğunlukla 14:00-18:30 saatleri arasında gerçekleşirken; akşam organizasyonları 19:30-00:00 arasında düzenleniyor.

Kızılay’da Düğün Yapmanın İncelikleri

Kızılay’da düğün salonlarıyla görüşmeye başlamadan önce davetli sayınızı netleştirmeniz çok önemli. Kimseyi unutmadan hazırlayacağınız davetli listesi, sonrasında da çok işinize yarayacak. Davetli sayınız belli olduktan sonra Kızılay’da bu rakama eşdeğer kapasitesi olan düğün salonlarıyla görüşmeye başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz düğün salonu, davetli sayınıza göre ne çok geniş ne de çok küçük olmalı. Ancak hazırladığınız listenin dışında habersiz misafirlerinizin de gelebileceğini aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Onlar için mutlaka bir-iki masa daha hazırlatmalısınız.

Düğün salonu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da mekanın ferahlığı! Salonun havadar olmasının genişliğiyle veya küçüklüğüyle alakası olmuyor. Asıl konu, yüksek tavanlı ve az kolonlu salona sahip olmaları. Kapalı salonda düğün yapacağınız için havalandırma sisteminin de çok iyi olmasına özen göstermelisiniz. Sürekli dans edilen, kalabalık bir ortam olacağından; davetlileriniz ve sizin için ferah bir ambiyans oluşturulmalı.

Düğününüze özel aracıyla gelecek olan davetlilerinizin sayısı fazlaysa, anlaşacağınız mekanın otoparkı olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Davetlilerinizin park yeri arayarak vakit kaybetmesini istemezsiniz. Ayrıca dilerseniz mekandan vale talebinde de bulunabilirsiniz. Vale hizmetini düğün salonlarının birçoğu ücretli olarak verse de ücretsiz olanları da bulmak mümkün.

Kızılay’da anlaşacağınız mekanın ses ve ışık sistemlerinin kaliteli olması da çok önemli. Siz istediğiniz kadar güzel şarkılar çalınmasını sağlayın; ses sistemi iyi değilse eğlenceniz umduğunuzdan başarısız geçebilir. O nedenle mekanlarla görüşmeye gittiğinizde kolonları ve spot ışıkları test etmenizde fayda var.

Kızılay Düğün Salonlarının Sundukları Paketler

Kızılay düğün salonları; her bütçeye hitap eden, birbirinden farklı hizmetleri barındıran birçok paket sunuyor. Bu paketleri genelde standart, lüks gibi terimlerle tanımlıyorlar. En uygun fiyatlı düğün paketlerinde; mekan kiralama, fotoğraf çekimi, masa-sandalye giydirme gibi ihtiyacınız olacak temel hizmetler bulunuyor. Paketler arttıkça içeriğindeki hizmetlerin sayısı da artıyor.

DJ hizmeti, düğün paketlerinin neredeyse hepsinde bulunuyor. Ancak bunun yanında bir de canlı müzik ekibi talebiniz olursa daha üst segmentteki paketlere bakmanız gerekebiliyor. Canlı müzik ekipleri de tek kişi, iki-üç kişi veya kalabalık orkestralara göre fiyatlandırılıyor ve paketlere bu doğrultuda ekleniyor.

Dilerseniz Kızılay’daki düğün mekanlarında yemekli organizasyon düzenleyebiliyorsunuz. Bu durumda, düğün paketinin yanında bir de yemek menüsü seçmeniz gerekiyor. Menüler başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşuyor. Çoğunlukla ana yemekleriyle birbirinden ayrışıyorlar. Mekanlarda düğünden önce menü tadımı imkanı da sunuluyor. Düğününüzden ortalama 1 ay önce anlaştığınız mekana giderek, seçtiğiniz menüdeki lezzetleri tadabiliyorsunuz. Bu süreçte beğenmediğiniz yemekler olursa, değiştirebiliyor veya düzeltmelerini talep edebiliyorsunuz.

Kızılay düğün salonları, paket dahilinde organizasyon planlama hizmeti de veriyor. Düğününüz, mekanın uzman ekibi tarafından büyük bir titizlikle planlanıyor. Düğün günü de bu plan doğrultusunda hareket ediyor ve sizi de yönlendiriyorlar. Zaten çoğu düğün salonunda gelin ve damadı asiste eden kişiler görevlendirilmiş oluyor. Herhangi bir isteğiniz olursa asistanınız tarafından anında karşılanıyor.

Kızılay Düğün Salonu Fiyatları

Düğün salonları fiyatları, Kızılay bölgesinde de Ankara’nın genelinde olduğu gibi belirleniyor. Fiyat belirlenmesinde düğün tarihi, menü ve paket seçimi dikkate alınıyor.

Düğün salonlarıyla görüşmeye gittiğinizde karşınıza iki seçenek çıkıyor: Kokteyl ve yemek menüleri! Kokteyl menülerini, yani davetlilerinize sadece atıştırmalıklar sunmayı isterseniz uygun fiyatlara anlaşabiliyorsunuz. Ancak yemekli düğünlerde fiyatlar bir tık daha yüksek oluyor. Menünün yanında sunulmasını istediğiniz içeceğin alkollü veya alkolsüz oluşu da fiyatı etkiliyor. Alkollü içecek servis edilmesini isterseniz, her davetliniz için ekstra kişi başı fiyat çıkarılıyor.

Kızılay düğün salonlarının zaman zaman düzenledikleri kampanyalar oluyor. Mekan sayfalarını düzenli olarak takip ederseniz, bu kampanyalardan faydalanma ihtimaliniz artıyor.

Fotoğraflarını ve hizmetlerini beğendiğiniz Kızılay düğün salonlarının sayfalarından form doldurarak fiyat teklifi alabiliyorsunuz. Üstelik dilediğiniz kadar firmadan teklif alma işlemini ücretsiz olarak yapabiliyorsunuz! Bizce şimdiden fiyatları toplamaya başlayın.