Birbirinden Farklı 10 Evlilik Teklifi Organizasyonu

Ebru Doğan tarafından yazılmıştır.

6:23 dakika

24.12.2019

“En güzel evlenme teklifi nasıl yapılır?” diye düşünüp duran damat adayı, bu yazı senin için! Merak etme; köprüye lazerle yazı yazdırmaktan, billboardlara afiş yaptırmaktan bahsetmeyeceğim. Klişelerin dışında, biraz daha değişik evlenme teklifleri var bu listede. Bu evlilik teklifi önerilerini değerlendirirsen “Evet!” cevabını alman kaçınılmaz olacak.

1- Kitap Okumayı Seven Çiftlere Özel Evlilik Teklifi!

Eğer sevgilin boş zamanlarının çoğunu kitap okuyarak geçiriyorsa, beraber bol bol okuma etkinliği yapıyorsanız ona yapabileceğin en güzel evlenme tekliflerinden biri elbette kitap aracılığıyla olacaktır!

Öncelikle okumakta olduğu kitabı onun haberi olmadan al. Kaldığı sayfayı muhtemelen ayraçla belirlemiştir. Ayracın olduğu sayfaya onunla evlenmek istediğini yazdığın bir not ekle.

Hatta yapabilirsen kitabın sayfasıyla aynı kalitede bir kağıt bulup, üzerine ikinizin tanışma hikayesini yazabilirsin.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

2- İhtiyacın Olan Sadece 20 Adet Şemsiye!

Şimdi neden 20 şemsiye dediğimi anlayacaksın. Çünkü “Benimle Evlenir misin?” yazabilmen için her harfe bir şemsiye diye düşünürsek ortaya bu sayı çıkıyor. Bu evlenme teklifi organizasyonundan etkilenmeyecek çok az kadın vardır diye düşünüyorum.

Bu organizasyonu bulunduğun şehirdeki meşhur bir meydanda yapmanı öneririm. Eğer kalabalık bir çevren varsa 20 kişi bulabilirsin, ancak bulamayacağını düşünüyorsan da sokaktaki insanlardan rica edebilirsin. Böyle bir isteği geri çevirmeyeceklerdir.

Her birine bir harf yazdığın şemsiyeleri sana yardımcı olacak kişilere ver ve siz tam oradan geçerken şemsiyeleri size doğru çevirsinler.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Bir meydanda yapmak yerine farklı mekanlar da deneyebilirsin. Mesela sevgilinin evinin önünde böyle bir görsel şölen hazırlayıp camdan bakmasını isteyebilirsin. Üzerinde “Benimle Evlenir misin?” yazan şemsiyeler ve yanlarında elinde yüzükle sen!

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

3- Sokak Karikatüristini Sürprizine Dahil Et!

İşte benim en sevdiğim etkileyici evlenme tekliflerinden birine geldi sıra! Öncelikle karikatür çizen bir sokak sanatçısı bulman gerekiyor. Çevrende nerelerde olabileceğini araştırabilir, eğer yoksa da bir karikatüristle anlaşabilirsin.

Sevgilinle beraber bir hafta sonu planı yap. Planı senin yaptığını ve gezilecek yerleri sana bırakmasını söyleyebilirsin. Sonrasında karikatüristin bulunduğu sokağa gidin.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Tabii öncesinde karikatüristle anlaşmış olman çok önemli. Yani bir gün öncesinden gidip kendisiyle görüşebilir ve böyle bir evlilik teklifi sürprizi hazırladığını söyleyebilirsin.

Sonrasında sevgiline ikinizin karikatürünü çizdirmeyi öner ve kabul etmesini sağla. Sevgilin çizim esnasında sadece ikinizin sade bir karikatürünün yapılacağını düşünürken, ona tektaş uzattığın bir çizim görünce çok şaşıracak. İşte tam o esnada evlenme teklifini etmelisin!

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Bu arada yıllarca hayali kurulan bu özel teklif için erkekler ne düşünüyor, kadınlar neleri hayal ediyor diye merak ettik. Düğün.com TV ailesi olarak gittik, sorduk, öğrendik! Kadınların geniş hayal gücü, erkeklerinse şaşkın halleriyle verdiği cevapları öğrenmek istersen videoyu izleyebilirsin:

Evlilik teklifi edeceğin tektaşı seçtin mi? 2019 senesinde sıklıkla göreceğin tektaş modelleri de burada: Evlilik Teklifini Taçlandıracak 2019 Tektaş Modelleri

4- Flashmob ile Evlilik Teklifinde Farklılık Yarat!

Öncelikle flashmob’un ne olduğunu açıklayayım. Bir grup arkadaş belirli bir gün, saat ve mekan belirliyor. Bu mekanlar genelde halka açık yerler oluyor.

Sonrasında ortada hiçbir şey yokmuş ve birbirlerini tanımıyorlarmış gibi o mekanda vakit geçiriyorlar. Ta ki birisi dans etmeye başlayana kadar! Bir anda bu ekipten biri dans etmeye başlıyor ve sırayla herkes bulunduğu noktadan ayrılıp dansa katılıyor.

İşte sen bu organizasyonla evlilik teklifini birleştireceksin. Bu flashmob’dan haberin yokmuş gibi davranacaksın. Dans bitince ekip evlilik teklifi pankartı açacak ve sen dans ekibinin önünde evlilik teklifini edeceksin! Böylelikle unutulmaz evlilik tekliflerinden biri olarak da hafızalara kazınacak.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Evlilik teklifi yüzüğü seçiminde kararsızsan da bu yazıya göz atabilirsin: Aşkını En İyi Şekilde Göstereceğin Evlilik Teklifi Yüzükleri

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

5- İkinizin Hikayesini Sinema Perdesine Taşı!

Sinemada evlilik teklifi sana biraz standart gelebilir. Ama tahmin ettiğin gibi, film bitince çık perdenin önünde evlilik teklifi et, demeyeceğim. Anlatacağım organizasyon için biraz emek vermen gerekecek.

Sevgilinle ikinizin hikayesini anlatan bir kısa film çek. Merak etme, bunun için profesyonel kameralara, mikrofonlara filan gerek yok. Belki telefonunun kamerasıyla bile halledebilirsin.

Onunla ilk tanıştığınız, ilk el ele tutuştuğunuz, beraber vakit geçirmeyi en sevdiğiniz yerleri gezip; bu yerlerde ona olan hislerini anlatan birkaç cümle kurabilirsin. Filmin sonunda da onunla evlenmek istediğini söylemeyi unutma! Videoları birleştirdiğinde ortaya romantik bir kısa film çıkacak. Bu filmi iki kişilik özel sinemalarda izletebilir veya büyük bir sinema salonunu kapattırabilirsin.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Tabii büyük bir sinema salonu kapattırmak biraz maliyeti yüksek bir iş olacaktır. Bunu daha uygun fiyata halletmek istersen bir evin bahçesine projeksiyon sistemi kurup, rengarenk süslemeler yapıp romantik bir ortam oluşturman da mümkün. En romantik evlenme tekliflerinden birini de etmiş olursun böylelikle.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Ayrıca yüzük seçiminde minimal yüzükleri de inceleyebilirsin. Sana fikir verecek modeller de burada: Minimal Tektaş Yüzük Modelleri

6- Kumsalda Romantik Bir Yemek Her Zaman İşe Yarar!

Evlenme teklifi edilecek yerlerden biri kuşkusuz kumsallar! Kumsalda yapabileceğin birçok organizasyon seçeneği var. Hem biliyorsun ki kumsallar senelerdir romantizmin simgelerinden biri.

İlk olarak şöyle bir seçeneğin var: Arkadaşlarınızla kalabalık bir organizasyon yapabilirsin. Sen önceden kumsala gidip evlilik teklifine uygun olacak şekilde arkadaşlarınla kumsalı süsle. Sonrasında sevgilinin yakın bir arkadaşı onu bir bahaneyle kumsala getirsin ve ta ta ta taam!

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Eğer bu kadar kalabalık bir organizasyon istemezsen, daha romantik olsun dersen de şöyle bir alternatifin var: Müzik eşliğinde baş başa bir yemek! Sürpriz evlenme teklifin için canlı müzik yapan bir orkestra ayarla ve en sevdiğiniz şarkıları çalmalarını iste.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Bilmen gerekenler burada: Kumsalda Evlilik Teklifi Organizasyonu Hakkında Her Şey

7- Konserde En Sevdiği Şarkı Eşliğinde Teklif Et!

Evlilik teklifi sürprizleri arasında en sevilenlerden biri de bu! Tabii bunun için sevgilinin müzik zevkini çok iyi bilmen gerektiğini baştan söyleyeyim.

Onu en sevdiği sanatçının konserine götür. Hatta sıradan bir günde olduğu gibi dışarıya çıktığınızda aniden rotayı değiştirip konser alanına gidebilirsiniz. Böylelikle sevgilin tek sürprizin bu olduğunu düşünecek.

Sonrasında ise onun en sevdiği şarkı çalarken konser alanında herkesin içinde diz çök ve evlenmek istediğini söyle! Bu yapabileceğinin en kolayı.

Zor ve çok daha etkili olanı ise şu: Konser esnasında sahnede evlilik teklifi etmek. Bunun için öncesinde konseri yapan organizasyon firmasıyla ve müzik grubuyla konuşman gerekiyor. Denemende fayda var, neden olmasın?

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Evlilik teklifinden sonraki aşamayı da şimdiden öğren: Kız İsteme Seremonisi

8- Tanıştığınız Yerde Romantik Bir Organizasyon Yap!

İlkler hep çok önemlidir ve genelde unutulmaz. İlk karşılaşılan yerler, ilk randevular, ilk heyecanlar… Sevgilinle tanıştığın veya onu ilk kez gördüğün yeri hatırlıyorsundur umarım. Çünkü bu romantik evlilik teklifi tamamen o yerle ilgili.

Onu bir yere götüreceğini, ama bu yerin neresi olduğunun sürpriz olacağını söyle. Farklı yolları kullanarak kafasını karıştır ki nereye gideceğinizi anlamasın.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Sonrasında o ilk tanıştığınız yere gittiğinizde güzel bir konuşma yapman gerekecek. İstersen bu evlilik teklifi konuşmasını önceden hazırla istersen de doğaçlama bir konuşma yap. Dikkat edeceğin en önemli şey içten olmak!

Bu yazı sana fikir verebilir: Evlenme Teklifi Sözleri

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

9- Denizin Ortasında Yaptığın Teklife “Hayır” Diyemeyecek!

Şık evlilik teklifi mekanlarından biri de tekneler. Eğer sevgilin denizden kopamayan bir kadınsa bu evlilik teklifi organizasyonu senin için biçilmiş kaftan olacak!

Bir tekne kirala ve teknede romantik bir ortam yarat. Güzel bir yemek masası, mumlar, çiçekler ve fonda soft bir müzik olsun. Tabii bu akşama özel olarak şık bir şekilde giyinmeyi de ihmal etme.

Bir de teknede evlilik teklifinden bahsederken gözümün önünde hep şampanya canlanıyor. Teklif kabul edildikten sonra şampanya patlatıp bunu baş başa kutlayabilirsiniz.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Balonlar da tekne süslemeleri için kullanılabilir. Özellikle kamaranın içerisi uçan balonlarla ve çiçeklerle süslenebilir.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Burada da tüm detayları yazdık: Yatta Evlilik Teklifi Hakkında Her Şey!

10- Standartların Dışına Çık ve Ona Çılgın Bir Sürpriz Hazırla!

İlginç evlenme teklifleri arayışındaysan bu madde bayağı ilgini çekecek. Tabii diğerlerine göre biraz daha zor organizasyonlar gibi görünebilir, ancak sandığından daha basit bir şekilde halledebilirsin.

İlk seçeneğin tüplü dalış! Bu eskstrem spor artık ülkemizde de çok sayıda yerde yapılıyor. Hatta direkt dalış üzerine organizasyon firmaları var, onlarla görüşebilirsin.

Dalış yaptıktan sonra üzerinde evlenme teklifinin yazdığı bir afiş çıkarıp, yüzüğü uzat. Bu kadar basit! Aman diyeyim, yüzüğü düşürmemeye dikkat et.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

İkinci seçeneğin ise trekking! Sevgilinle beraber hafta sonu bir trekking ekibine katılın. Bu arada sen ekiptekilere bir boşluk bulup organizasyonundan bahset.

Yürüyüş esnasında güzel manzaralı bir noktaya geldiğinizde ise önünde diz çök ve içinden geldiği gibi evlenme teklifini et! Tabii ekstrem evlilik teklifi fikirleri bunlarla sınırlı değil. Dilersen paraşütle atlarken pankart da açabilirsin, senin çılgınlık seviyene kalmış.

birbirinden farklı 10 evlilik teklifi organizasyonu

Senin için seçtiğim sürpriz evlenme teklifi fikirleri bu şekilde. Evlilik teklifi organizasyon fiyatlarını merak ediyorsan, organizasyon firmalarını inceleyebilirsin. Bu arada sen nasıl bir evlilik teklifi almak isterdin? Evlilik aşamasındaysan da nasıl bir evlilik teklifi aldın? Bizimle de paylaşsana, yaratıcı evlenme teklifleri arayanlara yardımcı olmuş olursun.

Alyans ve Takı Firmaları

Şehrindeki en iyi Alyans ve Takı firmaları burada!

Her 2 çiftten biri aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Alyans ve Takı Firmaları

Sıradaki Makaleler

Alyans ve Takı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Alyans ve Takı Firmaları

Alyans ve Takı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum