200 - 1500 Kişi
100 TL'den Az
200 - 1500 Kişi
100 TL'den Az
50 - 150 Kişi
100 TL'den Az
200 - 1500 Kişi
100 - 200 TL
50 - 150 Kişi
100 - 200 TL
Sayfa 1 / 1
Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Gelin Hamamı Nedir ve Nevşehir Gelin Hamamı Mekanları Nelerdir?

Gelin hamamı, düğün öncesi stres ve yorgunluk atmak için düzenlenen köklü bir gelenektir. Nevşehir’de gelin hamamı düzenleyebileceğiniz firmalar arasında hem geleneksel hem de modern hamamların yanı sıra oteller de bulunuyor. Mekanlar spa, sauna, buhar odası ve masaj gibi hizmetlerine göre farklılık gösterebiliyorlar. Eğer düğününüz için anlaştığınız bir otel varsa, gelin hamamı hizmetlerinin olup olmadığını sorabilirsiniz.

Gelin Hamamı Nevşehir’de Nasıl Seçilir?

Çeşitli mekanlar arasından sizin için doğru olan mekanı bulmak için dikkat edebileceğiniz bazı püf noktalar var. Bir mekanın size uygun olup olmadığını belirleyen faktörler arasında yer alan mekanın kapasitesi, türü, konumu ve paket seçeneklerinin içeriğine göz atabilirsiniz. Tüm bunlardan önce bir bütçe planlaması yaparak mekan arayışına devam etmek en mantıklısı olacaktır.

Mekanın kapasitesi, sizin için belirleyici bir unsur olabilir. Bunun için öncelikle bir davetli listesi çıkarmanızı öneriyoruz. Misafir sayısı doğrultusunda ihtiyacınız olan alan hakkında bir fikir edinebilirsiniz. Mekanın kapasitesinin davetli sayınızla uyumu, misafirlerinizin rahatça hareket edebilmesi için oldukça önemlidir. Belirli bir grupla gideceğiniz zaman firmaların paket seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Firmaların organizasyon paketleri genellikle yiyecek-içecek, peştemal, havlu, terlik, kese, sabun ve müzik gibi hizmetleri kapsayabiliyor. Gelin hamamı geleneğinde tüketilen atıştırmalıklar, çerezler, meyve tabakları ve çay-kahve gibi içecekler ikramlara dahil olabiliyor. Bu menülerin içeriğini öğrenerek damak tadınıza uygun olup olmadıklarına karar verebilirsiniz. Birçok firma menü değişikliği imkanı sunabiliyor.

Gelin Hamamı Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Organizasyonu

Gelin hamamı yaygın olarak kına ve bekarlığa veda ile birleştirilebiliyor. Dolayısıyla firmaların paket seçenekleri arasında hamamda kına gecesi de yer alabiliyor. Eğer gelin hamamında kına gecesi düzenlemek gibi bir fikriniz varsa, paket seçenekleri arasında kına gecesi organizasyonu imkanı sağlayan hamamlardan birisi ile anlaşabilirsiniz. Gerekli dekorasyon ve süslemeleri ayrıca kendiniz de temin edebilirsiniz.

Şimdi de “Gelin hamamına ne götürülür?” sorusuna değinelim. Gelin hamamı firmalarının paketlerine her ne kadar peştamal ve havlu dahil olsa da bunlar sizin için yeterli olmayabilir. Müzikli eğlence ve dans, gelin hamamının vazgeçilmez özelliklerinden birisidir. Dans ederken hareketlerinizin kısıtlanmaması için yanınızda basit bir bikini götürmeyi düşünebilirsiniz. Ayrıca hamamda kına gecesi düzenleyecekseniz kına kıyafetlerini temin etmeyi de unutmamalısınız.

Hamamda kına gecesi dekorasyonlarında geleneksel kına gecesinden farklı olmayarak genellikle tef, zil ve mum gibi ürünler kullanılıyor. Güzel kokulu mumlar ile aydınlatılan ortamda kına atmosferi oluşturuluyor. Birçok kişinin aklına gelen gelin hamamı hediyelikleri için de konsepte uyan kokulu mum, sabun, kese ve kına gibi hediyeler tercih ediliyor.

Hem kına gecesi hem de sıradan gelin hamamlarının vazgeçilmez özelliklerinden birisi olan dans ve eğlence elbette güzel müzikler anlamına geliyor. Firmalar çoğunlukla bir ses sistemi ile bu hizmeti sunabiliyorlar. Ayrıca DJ hizmeti ve canlı müzik gibi olanaklara sahip firmalar da bulunuyor. Çalma listesini dilerseniz kendiniz hazırlayabilir, dilerseniz de seçimleri firmaya bırakabilirsiniz.

Nevşehir Damat Hamamı

Bekarlığa veda partisine çok benzeyen damat hamamı, gelin hamamı kadar çok yaygın olmasa da hala tercih ediliyor. İki tarafın da ailesindeki erkekler ve damadın yakın arkadaşları arasında düzenlenen damat hamamında çeşitli oyunlar ile eğlence etkinlikleri düzenlenir. Yıkanma ve masaj ile sağlanan fiziksel rahatlamaya ek olarak düzenlenen eğlenceler ile zihinsel bir rahatlama da sağlanır.

Nevşehir Gelin Hamamı Fiyatları Nasıl?

Nevşehir gelin hamamı paketlerini etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bunlara örnek olarak mekanın kapasitesi, prestiji, konumu ve sunduğu hizmetlerin çeşitliliği gösterilebilir. Ayrıca gelin hamamı için seçilen tarih de fark yaratabiliyor. Gelin hamamı için genellikle yaz ayları tercih edildiğinden artan taleple beraber fiyatlar da yükselebiliyor. İstediğiniz tarihten en az birkaç hafta önce randevu için iletişime geçmeniz gerektiğini de hatırlatalım.

Mekanların sundukları buhar odası, sauna, spa, cilt bakımı ve masaj gibi hizmetler de fiyatlar konusunda belirleyici rol oynayabiliyor. Ayrıca bazı firmalar temel paketlere gelin adayına özel cilt bakımı ve masaj gibi hizmetleri ücretsiz ekleyebiliyorlar. Bunlara ek olarak yemek menülerinin içeriğinin kalitesi ve çeşitliliği de fiyatların yükselmesine sebep olabiliyor.

Temel paketlerin dışına çıkıldıkça ekstra maliyetler ortaya çıkabiliyor. Davetli kişi sayısı arttıkça yiyecek servisi ile sabun, kese ve peştemal gibi şeylerin miktarı arttığından dolayı fiyatlar artıyor. Ayrıca bütçe planlaması yaparken eklemenizde fayda olan davetiye, gelin hamamı hediyelikleri gibi ekstra masrafları unutmayınız. Mekan arayışına bütçe planlaması yaptıktan sonra başlayabilirsiniz.

Mekan araştırması yaparken istekleriniz ve ihtiyaçlarınız ile bütçeniz arasında denge kurmakta fayda var. Temel paketler her bütçe için daha uygun olurken, ek hizmetlerden de faydalanmayı isteyebilirsiniz. Dilediğiniz takdirde müzik, yiyecek ve içecek gibi hizmetleri kendiniz temin edebileceğiniz firmaların da mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Nevşehir’de gelin hamamı organizasyonu düzenleyebileceğiniz firmalar arasından seçim yaparken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için anlattık. Firmaların sayfalarındaki yorumları okuyarak başka deneyimlerden fikir edinebilirsiniz. İstediğiniz kriterlere uygun firma bulabilmek için bulunduğunuz sayfada filtreler yardımıyla arama yapabilir, beğendiğiniz firmalar ile iletişime geçerek detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.