Hamamda Kına Gecesi İsteyen Gelin Adaylarına Gelin Hamamı Önerileri

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 5:12 DK

13.05.2019

Düğün günün sonunda gelip çattı ve sen tüm bu hazırlık sürecinde kendine zaman ayıramadığını fark ettin değil mi? Sıkı dur, harika bir önerim var senin için! Düğününden yaklaşık bir hafta önce tüm sevdiklerini toplayıp, harika bir hamam sefası organize etmeye ne dersin? Kulağa hoş geliyor değil mi? Öyleyse bu yazı tam da senin için. Önce hamam sefası yapabileceğin İstanbul'daki gelin hamamı önerilerinde bulunacağım daha sonra, gelin hamamı nedir, gelin hamamında neler yapılır, gelin hamamı kıyafetleri nelerdir ve malzeme seçimi nasıl yapılmalı gibi pek çok sorunun cevabını vereceğim.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

İstanbullular İçin Gelin Hamamı Önerileri!

Daha düğün günü gelmeden şenlikli eğlencelere ne dersin? Topla kız arkadaşlarını gelin hamamına gidiyorsun! Ne yalan söyleyeyim eski Türk filmlerinden sahneler canlandı gözümde... Tosun Paşa'daki gelin hamamı sahnesi, Adile Naşit'in kahkahaları, tefler, sarmalar, göbek havaları... Tam bir şenlik havası!

Nostalji yapalım dedim ve hamamda kına gecesi yapmak isteyen gelin adaylarına muhteşem seçenekler buldum. İşte İstanbul'dan bir gelin hamamı mekanları seçkisi! Gelin hamamı fiyatları İstanbul'da ne durumda diye de merak ediyorsan, mekanlardan fiyat teklifleri almayı da unutma.

1- Acemoğlu Hamamı - Celal Ağa Konağı Hotel

Daha önce hiç hamama gitmemiş ya da hamamda bir kına organizasyonuna katılmadıysan, Acemoğlu Hamamı'nda sultanlara yakışır bir hamam sefası seni bekliyor. Osmanlı saraylarına özgü hamam konsepti sunan mekan, Fatih ilçesinde.

Peki gelelim "Gelin hamamında ne giyilir?" sorusuna. İster hamamda kına geceni yap ister sadece gelin hamamı organizasyonu düzenle, hamamın bindallı ve kaftan gibi geleneksel kıyafetler ile peştemali temin ettiğini bilmelisin. Yani ayrıca bir firma ile gelin hamamı kıyafetleri için anlaşma yapman gerekmeyecek.

Çiçekler ve mumlarla süslenmiş tarihi bir hamamda size özel hamam keyfi, geline taze meyvelerden üretilen özel aroma terapi maskesi, kese & köpük masajı, gelinin arkadaşlarına kese & köpük masajı, tef, darbuka, ziller ve isteğe bağlı fasıl heyeti / dansöz eşliğinde dillere destan bir eğlence sizi bekliyor! Acemoğlu Hamamı'nın gelin hamamı fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için iletişime geçmeni öneririm.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Kına gecesiyle ilgili aklına takılan her soruyu cevapladık: Kına Gecesi Nasıl Organize Edilir?

2- Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı

455 yıllık tarihi ile Hürrem Sultan'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Ayasofya Hürrem Sultan Hamamı Ayasofya ile Sultanahmet Camii arasında.

Gelin hamamının yanı sıra; damat hamamı, kurumsal kapalı gruplara da etkinlikler düzenleyen Hürrem Sultan Hamamı, Osmanlı usulü hamam seti ile tüm yorgunluğunu üzerinden atabilirsin. Ayrıca kanun, ud ve ritim sazlardan oluşan müzik sefası ile de tarihin hamam ritüellerini canlandırabilirsin!

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Artık organizasyon firmaları her detayı hallediyor, gelin adaylarına da keyfini çıkarmak kalıyor: İstanbul’da Öne Çıkan Kına Organizasyon Firmaları

3- Kılıç Ali Paşa Hamamı

İstanbul gelin hamamı mekanları arasında son dönemde çok popüler olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, Beyoğlu'nda bulunuyor. Tam bir nostalji, harika bir deneyim, muhteşem bir atmosfer!

Ev yapımı şerbetlerle karşılandıktan sonra, çalgılı çengili bir eğlenceye davet ediliyorsun. Şunu da belirtmeden geçmeyelim: Gelin adayı, göbek taşında özel gümüş hamam tasıyla yıkanıyor. Kapasitesinin 50'den az olduğunu ve mekanın kaftan, bindallı gibi kına kıyafetlerini temin ettiklerini de söyleyelim. Ancak hamamda kına organizasyonu yapılmıyor.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Aksesuarları nereden mi temin edeceksin? İşte bu yazıdaki firmalardan: Kına Gecesi Malzemeleri Arayan Gelin Adaylarına Kına Aksesuarları Firmaları

4- Felicita Kına Hamamı

İstanbul'un Güngören ilçesinde hizmet veren Felicita Hamamı, sunduğu gelin hamamı setinin yanı sıra, bindallı, kaftan gibi kıyafetleri de kiralıyor. Ayrıca Hint kınası da temin ediyorlar. Semazenler, zenne, oryantal, davul şov, kına ekibi ile geleneklere bağlı bir eğlence vadeden mekanın kişi kapasitesi 50'den az.

Hem geleneksel bir programla eğlenmek hem de gün boyu kişisel bakım hizmetleriyle şımartılmak istiyorum diyorsan, topla en yakınlarını Felicita Kına Hamamı'nda tüm düğün stresini at.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Hamam sefasını ayrı kına organizasyonunu ayrı yapabilirsin. Bu mekanlar ilgini çekebilir: Kına Gecesi ve Bekarlığa Veda Mekanları

5- Titanic Business Kartal

Gelin hamamı organizasyonu için sakin, dinlendirici, kişisel bakıma dayalı, yakın arkadaşlarla geçirilecek mis gibi bir gün için Titanic Business Kartal en çok tercih edilen mekanlardan biri.

Böyle bir günü bir otel konforunda yaşamak isteyen gelin adayları sevdikleriyle birlikte, otelin sadece kadınlara ayrılan 25 kişilik Türk hamamı bölümünde düğün öncesi tüm streslerini ve yorgunluklarını atabilir.

Özellikle İstanbul'un Anadolu yakasında oturuyorsan, düğün mekanı olarak da öne çıkan otel ile iletişime geçip, gelin hamamı paketleri hakkında bilgi edinmeni öneririm.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Geleneklere de bakmak lazım: Kına Gecesi Adetleri

6- Elite World İstanbul

Elite World Hotels Taksim'de yer alan ve kına hamamı olarak en çok tercih edilen mekanlardan biri. Mermerden Türk hamamına sahip otelin en çok tercih edilme sebepleri arasında merkezi konumu da yer alıyor

Düğün mekanı olarak mekanın tercih edilmesi durumunda gelin hamamı hediyesi de bulunuyor. Üstelik Düğün.com üyelerine özel menü seçenekleriyle, kına günü aileleriniz için ayrılmış kullanım odaları sağlıyor.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Kına gecene gelen davetlilere ne hediye edeceksin? Burada çok şirin hediyeler var: En Farklı Kına Hediyelikleri

7- İstanbul Marriott Hotel Şişli

Düğün davetinin yanı sıra nişan, kına ve gelin hamamı da organize edebileceğin İstanbul Marriott Hotel , bu özelliği ile gelin adaylarının ilgisini çekiyor. Çünkü pek çok gelin adayı hem yemekli bir kına gecesi organizasyonu hem de gelin hamamı yapmak istiyor böylece ikisi için de aynı mekanla anlaşılabiliyor. Mekanda birer gün arayla 2 farklı etkinlik düzenliyor. Sen de bu seçeneği değerlendirebilirsin.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Elbise modelleri için: Kına Gecesi Abiyeleri

Gelin Hamamında Neler Yapılır?

Gelin adayları son dönemlerde geleneksel bir eğlence olan gelin hamamlarına çok büyük ilgi gösteriyor. Ancak bugün gelin hamamlarının organize edilme nedeni, eskiden olduğu gibi gelinlerin kayınvalideleri tarafından fiziksel olarak incelenmeleri amacını taşımıyor.

Günümüzde gelin adayları hem sevdikleriyle samimi bir ortamda hoşça vakit geçirip, düğün stresinden biraz olsun uzaklaşmak hem de yeni aile fertleriyle ile biraz daha yakınlaşmak için bu geleneksel uygulamayı sürdürüyor.

Gelinin düğün öncesi bakımını yapabildiği bu organizasyonun genellikle kına gecesi ve bekarlığa veda partisi konseptleriyle birleştirilerek uygulandığını görüyoruz. Bunun için tarihi hamamlar tercih edebileceği gibi, otellerin gelin hamamı paketleri de değerlendirilebilir. Bu paketler içerisinde spa ve soğuk oda seçenekleri bulunabiliyor.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Gelinin hamama çalgıcılar tarafından çalınan müzikler eşliğinde girmesi ile başlayan organizasyon, daha sonra sırasıyla yıkanma ve kına faslı ile devam ediyor. Hamam kınası yakıldıktan sonra ise gelin ve arkadaşlarının gönüllerince göbek atıp, tüm kurtlarını döktükleri işin eğlence kısmına geçiliyor. Bu kadar efor harcadıktan sonra da lezzetli şeyler yiyerek enerji toplamadan olmaz.

Göbek taşı sarma, poğaça, börek gibi yiyecekleri evde yapıp götürebileceğin gibi yiyecek ve içecek ikramlarının yer aldığı bir açık büfe de ayarlayabilirsin. Tercih senin.

Gelin Hamamı Aksesuarları Nelerdir?

Gelin hamamı malzemeleri deyince ilk akla peştemal geliyor. Bunun yanı sıra yıkanma faslında rahat edebilmen için bikini ya da mayonu da yanını almanı öneriyorum.

Çoğu zaman damadın annesi geline, içerisinde duş jeli, sabun, krem, kese, havlu, tarak, topuk taşı gibi malzemelerden oluşan bir set getiriyor. Eğer sen de davetlilere hoş birer jest yapmak istersen küçük sabunlar, ojeler, kolonyalardan oluşan gelin hamamı hediyelikleri hazırlayabilirsin.

hamamda kına gecesi isteyen gelin adaylarına gelin hamamı önerileri

Eğer hamamda kına ve bekarlığa veda eğlencesi yapacaksan, kına malzemeleri

nin yanı sıra bindallı, kaftan gibi gelin hamamı kıyafetleri de ayarlamalısın. Ayrıca hamam sefanın unutulmaz olmasını istiyorsan iyi bir playlist hazırladıktan sonra, dansöz kıyafeti, tef, zil, shakira kemeri gibi hamam eğlencesinin vazgeçilmez malzemelerini de yanından eksik etmemelisin.

Ayrıca birçok organizasyon firması gelin hamamı ve kına gecesi organizasyonları için her türlü hizmeti sağlıyor. Direkt olarak onlarla da görüşebilirsin.

Şehrindeki En İyi Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

KINA MEKANLARI

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Mekan Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Mekan kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)