Gelin Adaylarının En Çok Beğendiği Bindallı Modelleri

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

01.04.2021

Kına kıyafetlerini aramaya koyulduğunu biliyorum, hiç telaşlanma buradayım! Hangi renk ve modeller gelinlerin tercihi oluyor, en sevilen kına gecesi için bindallı modelleri hangileri senin için küçük bir araştırma ile hepsini listeledim. Ufak birkaç öneri ile bu modelleri bulabileceğin bindallı firmaları yazının devamında!

Kabarık Bindallı Modelleri

Şüphesiz kabarık etekleri hepimiz çok seviyoruz. En azından küçükken başlayan prenses oyunlarımızdan beri! Kabarık bindallı modeli sanıyorum bu sebeple her gelinin aklını çeliyor ve mutlaka deneniyor. Bana sorarsanız tarlatanlı veya kabarık bindallı olarak da adlandırılan bu modeli özellikle armut vücut tipine sahip gelin adayları kalçalarını saklamak için tercih etmeli. Tarlatanlı bindallı modellerini tercih eden gelin adaylarına ikinci önerim ise mümkünse tarlatanı tülden yapılmış olanlardan seçmeleri. Tarlatanlarda çemberler kullanılarak kabarıklık verilir fakat tarlatanın en iyi olanı az çember çok kumaş ile dikilmiş olanıdır. Kabarıklık, kat kat tül ile sağlanırsa eteğinizin görünümü daha güzel olur.

alt ©Faike Polat

Dantelli Bindallı Modelleri

Danteller her daim kıyafetlerinin daha zarif görünmesini sağlar. Bu yüzden minimal kesimleri seven gelin adayları, kına kıyafetlerine hareket katmak için, hem zarif hem şık bir hareket olarak dantelli bindallı modeli tercih edebilirler. Dantelleri sevdiği kadar ihtişamı da seven gelinler ise kumaş veya kesimle birlikte bindallı kemeri gibi kına aksesuarları ile kıyafetlerini tamamlayabilir. Üstelik kına aksesuar firmaları hem klasik hem modern birbirinden farklı çeşitler sunuyor.

alt ©Faike Polat

Renkli Bindallı Modelleri

Bindallı renkleri genel olarak kırmızı, bordo veya yeşilin tonlarından seçilse de son yıllarda renkli bindallı modeli gelinlerin ilgisini çekmeye başladı. Sevdikleri renkleri kına kıyafetlerinde de kullanmaya karar veren gelin adayları; turkuaz, pembe, mor ve lila tonlarını da bindallı renkleri arasına katmış oldu. Bence zaten sevdiğin renklerde olsun kına kıyafetlerin, ne de olsa gelinlik her daim beyaz ve tonlarında!

alt ©Faike Polat

Klasik Bindallı Modeli

Klasik bindallılar ise risk almayı sevmeyen gelinlerin özel tercihi sanıyorum. Mutlaka beğenilen, modası geçmeyen ve her gelin adayına yakışan! Etek kesimi, işlemeleri, kemeri ve kına tacı ile geleneksel çizgileri koruyan klasik bindallı modelini seçecek gelin adaylarına Muhteşem Yüzyıl kıyafetlerinden ilham alabileceklerini hatırlatayım.

alt ©Simelya Kına Kıyafetleri

Üç Etek Bindallı Modelleri

Yine klasik kesimler arasına giren üç etek bindallı, kaftan eteğinin üçe bölünmüş halidir. Yani; yandan yırtmaçları olan bindallı modelidir. Şalvarlı bindallı modelleri ile tavsiye etsem de dileyen gelin adayları etekli bindallı kıyafetleri ile de kullanabilir bu modeli.

alt Faike Polat

Hint Bindallı Modelleri

Hint konseptli kına gecelerinin artmasıyla birlikte trend olan hint modeli bindallı özellikle renkli kına kıyafetlerini seven gelinlerce tercih ediliyor. İşlemeleri ile de bereket, zenginlik, huzur gibi anlamlar taşıyan hint kına kıyafetleri parlak ve canlı renkleri ile ilgi çekici bence. Vücuduna güvenen ve bütün gece parlayan rengarenk kıyafetlerle dolaşmak isteyen tüm gelin adaylarının tercihi olmalı mutlaka!

alt ©Simelya Kına Kıyafetleri

Tabi tüm kına kıyafet ve aksesuar firmaları nerededir? Bindallı nereden alınır sorularının cevabı burada. Ama sen Eminönü modasını ve ortalama fiyatlar için yaptığımız pazar araştırmasını da videomuzda izleyip fikir edinmeyi ihmal etme!

Kına kıyafetini seçerken hangi çeşitlerin moda olduğunu ben sana söyledim, sen de hoşuna giden modelleri veya bindallılara dair fikirlerini yorumlarda bana söyle!

Kına Aksesuarları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

0 yorum