Bindallı Modelleri İçin Muhteşem Yüzyıl Sultanları'nın Kıyafetlerinden İlham Alın

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

1:39 dakika

28.05.2021

Kına gecelerinin vazgeçilmezi olan bindallılar için ünlülerden ilham alalım dedim. Elbette bu konuda bakılacak ilk yer Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadınlarının kostümleri olmalı. Kına gecesi organizasyonunda malzemelerden, mekan detaylarından bile önce gelen bindallı modelleri için haydi bakalım kim nasıl tercihler yapmış, bize hangileri yakışırdı?

Hürrem Bindallı Modelleri

Tabii ki Muhteşem Yüzyıl’ın gözbebeği Hürrem Sultan’ımızın kıyafetleri hepimizin en çok beğendikleri! Dizinin ihtişamına yakışan güzelliği ile bol işlemeli ve yaldızlı modellerden seçilen Hürrem bindallı çeşitleri, görkemli bir kına kıyafeti isteyen tüm gelin adaylarının en beğendiği modeller olacaktır.

bindallı modelleri i̇çin muhteşem yüzyıl sultanları'nın kıyafetlerinden i̇lham alın

Mahidevran Bindallı Modelleri

Duru bir güzelliğe sahip Mahidevran Sultan’ın kıyafetleri de karakteri gibi sade ve şık ayrıntılarla bezenmiş. Yine işlemeli fakat minimal kesimleri yakalayan Mahidevran bindallı kıyafetleri, geleneksel ama sade bir şıklık elde etmek isteyen gelin adaylarına öneriyorum. Ayrıca güzelliğini şatafatlı işlemeler yerine Mahidevran'ın kına kıyafetini özel kemerler ve taçlarla tamamladığı gibi kına aksesuarları sayesinde öne çıkartabilirsin.

bindallı modelleri i̇çin muhteşem yüzyıl sultanları'nın kıyafetlerinden i̇lham alın

Hatice Sultan Bindallı Modelleri

Saray’ın kadınları arasında en masumu olan Hatice Sultan, dizide gördüğümüz gelinliği ile gönülleri fethetti bence. Sanırım kına gecem için bindallı seçeceksem bende Hatice Sultan’ın gelinliğini seçerdim. Kırmızı rengi ile geleneksel kına ritüeline yakışır bir model tercih eden Sultan, kabarık ve klasik işlemelerle de doğru bir tercih yapmış. Diğer zamanlar üzerinde gördüğümüz kadife veya mat saten kumaşlar ile kullanılan pastel renkler yine sadelikle de kendi güzelliğini sergileyebileceğini kanıtlıyor adeta!

bindallı modelleri i̇çin muhteşem yüzyıl sultanları'nın kıyafetlerinden i̇lham alın

Hümaşah Sultan Bindallı Modelleri

Veee Hümaşah Sultan! Hem sanat hem ilim bilgisiyle saygı gören zeki ve güzel bir karakter Hümaşah Sultan. Kıyafet tercihlerinde de kesim ve işleme detaylarını sevmesini buna bağlıyorum ben. Çok daha sade modelleri sevsem bile ayrıntılarla zenginleştirilmiş Hümaşah Sultan bindallılarını tercih ederdim. Ağırbaşlı gelin adaylarımıza hem renkler hem işlemeler konusunda daha baskın ve karakterini belli eden bindallıları tercih etmelerini öneriyorum.

bindallı modelleri i̇çin muhteşem yüzyıl sultanları'nın kıyafetlerinden i̇lham alın

Kösem Sultan Bindallı Modelleri

Elbette Hürrem’le başladığımız yeri Kösem Sultan ile bitiriyoruz. Minimal denilebilecek kıyafet seçimleri ile aslında hem gösterişli hem de gözü yormayan bir sultan Kösem. İnci gibi aksesuar detayları ve seçtiği kumaşlar ile kıyafetlerini özel kılan Kösem tarzı bindallıları yine detay seven fakat her detayda başka bir anlamı sergilemek isteyen gelin adaylarına öneriyorum.

bindallı modelleri i̇çin muhteşem yüzyıl sultanları'nın kıyafetlerinden i̇lham alın

Belki sultanların kıyafetlerini belki benim önerilemi çok sevdin ya da sevmedin! Haydi bindallı modelleriyle ilgili neler düşündüğünü, kafana takılanları veya önerilerini yorumlarda bizimle paylaş. Eminim bu güzel kıyafetlerle ilgili söyleyeceğin birçok şey vardır!

Kına Aksesuarları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda Aksesuar kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

Hilal Irem Yamakoğlu

Düğün Tarihi: 16.04.2017


Bence bu kıyafetler sadece kına gecesinde değil düğünde de giyilebilir. Sadece Ayşe sultanın o kırmızı elbise kına gecesinde giyilebilir. Tabi ı kıyafetlerin beyazı olsa daha iyi. Bu kıyafetler dizi setinde kullanılanlara aynısı olacak. Öyle farklı farklı şeyleri ben kabul edemem