Yiğit ve Ayşegül'ün Hikayesi

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

3:04 dakika

21.03.2024

Heyecandan düğün öncesi organize edilen çilingir sofrası odamıza gelene kadar tek lokma yemek yemediğimizi fark ettik.

Nasıl tanıştınız?

Üniversitede farklı bölümlerde okurken rastlantı eseri ortak bir ders almamız sonucu tanıştık.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

Özel bir evlilik teklifimiz olmadı çünkü tanıştığımız ilk zamanlardan beri evleneceğimizi biliyorduk. İkimizin de içinde bu his vardı ve zamanın akışı bizi bu aşamaya kadar getirdi

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Nişan tarihinden 1 sene sonra evlilik hazırlığına girmeyi düşünüyorduk fakat daha fazla uzatmak istemediğimizden ani bir kararla düğün tarihinden 2.5 ay gibi kısa bir sürede, mucizeler yaratarak rüya gibi bir düğünle evlendik.

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Çok kısa bir sürede hazırlandığımız için bütün süreci dolu dolu yaşadık diyebiliriz. Bu tatlı telaşı hayatımızda 1 kere yaşayacağımız için de her andan keyif almaya çalıştık.

Düğün mekânınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz ününde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Dugun.com sitesinden ve yakın çevremizden alternatif düğün mekanlarını araştırmaya başladık. İsteğimiz bahar konseptli, sıcak bir düğün olmasıydı. Çok fazla otel gezdik. Fakat Armada Otel’i ilk gördüğümüzde ikimizin de içinde bir kıpırtı oluştu ve düğünümüzün burada olmasını düşündük. Armada Otel’e girdiğimiz an bizi güler yüzle karşılayan personeli, otelin nostaljik havası, kafeslerdeki bülbüller ve terastaki o muhteşem çiçekleri görünce başka mekan gezmek aklımızdan bile geçmedi. Otelin nostaljik atmosferi, tarihi yarımadada oluşu ve terasın eşsiz manzarası bizi büyüledi. Fotoğraf çekimleri için de bir çok güzel kadrajı olan otel içi ve otel dışı yerlerde çekimlerimiz oldu.

yiğit ve ayşegül'ün hikayesi

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Her şeyden önce düğünümüzde bahar teması olmasını istedik ve Armada Otel’in terası tam olarak da bahar temasına uygun bir yerdi. Beyaz masa ve sandalyelerin süslenmesini ve masalarda canlı çiçeklerin kullanılmasını istedik. Aynı şekilde gelin yolunun, nikah kürsüsünün canlı çiçeklerle süslenmesine önem verdik. Sedef Organizasyon'dan Salih Bey ile görüştük ve kendisin de bizi çok iyi yönlendirmesiyle organizasyon ile ilgili tüm detayları rahatlıkla tamamlamış olduk.

Davetiye, nikâh şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz

Davetiyelerimizi BarokBonbon’dan seçtik. Sade ve şık bir davetiye olmasına özen göstermeye çalıştık ki davetiyelerini alan bir çok kişi şu ana kadar gördükleri en zarif davetiye olduğunu söylediler. Nikah şekerini ise kendimiz Nikah Reçeli olarak düşündük ve kavanoz bulma, reçeller ve süsleme detaylarına başladık. Kavanoz kapaklarının üzerlerine damga mumu damlatarak özel olarak yaptırdığımız mühürle “AY” harflerini bastık ve tül ve kurdeleyle süsledik.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliği Nurbanu Modaevi'nden düğünden 2 ay önce diktirmeye başladık ve sorunsuz bir şekilde tam istediğimiz gibi düğünden 1 hafta önce gelinliği teslim aldık. Damatlığı ise düğünden 3 hafta önce Damat’tan aldık. Biraz farklı olmasını istediğimiz için beyaz ceket tercih ederek çift olarak bahar temasını oluşturduk.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün günü saat saat yapılacak işleri önceden planlamış olmamıza rağmen atladığımız tek şey yemek yemekti. Heyecandan düğün öncesi organize edilen çilingir sofrası odamıza gelene kadar tek lokma yemek yemediğimiz fark ettik.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Düğünümüzden 2 gün sonra kardeşim askere gideceği için o gece en büyük asker bizim asker tezahüratlarıyla kardeşim için de güzel bir anı yarattık.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Düğünümüzün bahar temalı olması, ve açık havada olması tek isteğimizdi. Armada Teras bunun için en uygun mekandı. Fakat Mayıs ayı riskli bir ay olduğu için Armada Salon da yedekte tutuluyordu. Kendimizi Armada Teras’ta düğün yapmaya o kadar şartladık ki o sabah yağmurla uyanınca resmen şok olmuştuk. Kuaförde saç makyaj hazırlığı yapılırken ve gelin arabası süslenirken biz de o sırada Ankara’yı, meteoroloji merkezini arayıp yetkili kişilerden saatlik hava durumunu öğrenmeye çalışıyorduk. Meteoroloji bile düğünümüzün 20 Mayıs’ta olduğunu ezberlemişti ve “Dua edelim de yağmasın.” dilekleriyle konuşuyorduk. Bulutlarla konuşur hale gelmiştik artık. Nitekim bulutlar ve güneş bizden yana oldu ve düğünümüz terasta gerçekleşti.

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Güzel bir tatil yapıp dinlenmek için deniz-kum-güneş temasını seçtik tatilimizde. Bu yüzden de Antalya’da Cornelia Diamond Otel’i tercih ettik. Her şeyin mükemmel olduğu rahat ve huzurlu bir tatil geçirdik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

S. Geçer

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Nikah reçeli fikri çok hoş olmuş. Çok güzel görünüyolar:) Mutluluklar..


Melih K.

Düğün Tarihi: 14.10.2014


iyi bir organizasyon firmasıyla anlaşmak çok önemli, bir şeyleri atlamamak adına...