Üniversite Sıralarından Gelen Bir Öykü: Burçin ve Umut

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

2:57 dakika

21.03.2024

“O an yaşadığım duyguları hiç unutmayacağım...”

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

Bizimkisi okulda başlayan bir aşk. 2006 yılında üniversitede aynı sınıfa düştük ve böylece tanışmış olduk.

üniversite sıralarından gelen bir öykü: burçin ve umut

Evlilik teklifinizi nasıl aldınız?

Bir gün Boğaz'da şık bir mekanda yemek yiyorduk ama uzun süredir birlikteydik ve ben bir sürpriz beklemiyordum o yüzden yemekten hemen sonra kalkmak istedim. Tabi Umut'un planlarını bozduğumdan bihaberdim. Sahilde yürürken Umut, bir banka oturup biraz Boğaz havası almayı önerdi ve bozduğum planını burada gerçekleştirdi. 20 dakika boyunca evet demeyerek Umut'u delirtmeyi başardıktan sonra kocaman bir ''Evet!'' patlattım.

Evlenmeye karar verdikten sonra düğününüzü planlamak için ne kadar vaktiniz vardı?

Evlilik kararı aldıktan sonra mart ayında nişanımızı yaptık ve düğünümüzü de eylül ekim gibi yapmayı kararlaştırdık. Böylece 6 - 7 aylık oldukça yoğun bir maraton başlamış oldu.

Düğününüze hazırlanırken en çok hangi süreçten zevk aldınız?

Sanırım tüm gelinlerin de söylediği gibi gelinlik seçme kısmı en keyiflisi oldu. Tüm Anadolu yakasını gezdim diyebilirim. Ne istediğimi bildiğim için çok keyifli bir arama süreci oldu benim için.

üniversite sıralarından gelen bir öykü: burçin ve umut

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğün mekanı seçimi bizim için biraz sıkıntılı oldu. Eşimin ve benim ailelerimiz inanılmaz kalabalık ve davetli sayımız 550 – 600 kişi civarında olacaktı. Bizim çevremizdeki oteller ve özel mekanlar maalesef maksimum 400 kişi kaldırabiliyordu. Bu yüzden pek de aklımızda olmayan bir seçenek olan düğün salonlarına yönelmemiz gerekti. Biz de Salon Yakamoz'u tercih ettik ve düğünün ilerleyen saatlerinde anladık ki, bizim için düğün mekanının çok da büyük bir önemi yok. İnsanlar mutlu ve enerjileri yüksekse her yerde inanılmaz eğlenilebiliyor.

Düğününüzle ilgili hangi detaylara özellikle önem verdiniz?

Ben dekorasyonda taş ve çiçek kullanmayı çok seviyorum. Düğün mekanının konseptinde taşlı masa süsleri vardı. Ben de düğün temasını taş ve çiçeklerden oluşturmaya karar verdim. Organizasyon firması ile anlaşıp gelin masası ve gelin yolu, salonun giriş kapısı ve birkaç farklı yere canlı çiçek detayları eklettirdim. Düğünde müzik sırasını ve çalacak müziklerin kararını da kendim verdim. Çünkü hem kemençe, hem davul zurna hem de pop müzik olan zengin bir müzik listesi istiyordum.

Davetiye ve nikah şekeri gibi özel tasarım ihtiyaçlarını nereden seçtiniz?

Davetiye için davetiye galerilerini dolaşmak çok işime yaradı. Davetiyem ufak bir detayla şıklaşan çok sade bir model olsun istiyordum. İstediğim modeli bulmam 2 hafta kadar vaktimi aldı diyebilirim ama sonunda ufak bir kurdele ve taşlı bir modele karar verebildim. Bulduğum modelin çıktısını alıp bize çok yakın bir davetiye firmasına yaptırdım. Nikah şekerini bulmam ise tam 5 ayımı aldı. Reçel kavanozu istiyordum ve İstanbul’da görüşmediğim yer kalmamıştı. Neyse ki, Düğün.com aracılığıyla Düş Atölyesi'ni keşfettim. Sevgili Özge Tunçel, 700 adet küçük kavanozla reçellerimi İzmir’den İstanbul’a ulaştırmayı başardı. Düğünümde herkes reçel yiyordu!

üniversite sıralarından gelen bir öykü: burçin ve umut

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Ben gelinlik konusunda çok sıkıntı yaşamadım çünkü zaten gelinlik modelim aklımda belliydi. Yine de beğendiğim modeli nereye en iyi diktirebileceğim yeri bulmak için tüm Anadolu yakasını talan ettikten sonra Bağdat Caddesi’nde Bright Bridal'da karar kıldım ve gelinliğimi buraya diktirdim. Damatlık içinse Sarar ve DS Damat'ı gezdikten sonra DS Damat'ta karar kıldık.

Düğün günü unuttuğunuz ya da atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün müziklerini ayarlarken kendi şarkımızı koymayı unutmuşum! Bu nedenle çok sevdiğimiz, ikimizin şarkısı olan parçayla dans edemedik. Tavsiye edeceğim tek şey tüm gelin adayları liste yapsın ve listelerle ilerlesin. Muhakkak bir şeyler unutulabiliyor çünkü.

üniversite sıralarından gelen bir öykü: burçin ve umut

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Geleneksel kısımda, davetlilerimize kemençe, davul ve zurna eşlik etti. Daha pop müziklerin çalındığı modern kısımda ise, sahneye köpükler yağması çok keyifliydi. Ama en özeli, kayınvalidemin sahneden kaldırdığı kadehle ailelerimize ve herkese teşekkür etmesiydi. O an yaşadığımız duyguları hiç unutamayacağım.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

3 Yorum

Baki AYDÖNER

Düğün Tarihi: 12.02.2013


İnsan benden de bahseder :((( Herşey çok çok güzeldi bir ömür boyu mutluluklarrrrrr :)


Pakize Kayiş

Düğün Tarihi: 15.02.2013


Bir Ömür boyu Mutluluklar....Çok tatlısınız....


Yeşim Derin

Düğün Tarihi: 16.10.2014


DARISI BAŞIMIZA:))