Özgür ve Işıl'ın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:12 dakika

21.03.2024

Teleskopun ucuna tektaş yüzüğü tutup geleceğimizi görüyor musun, diye sordu.

Nasıl tanıştınız?

Ortak bir arakadaşımız bizi birbirimize yakıştırmış. Ufak bir organizasyon yapıp bizi tanıştırdı. O günden bu günlere geldik.

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Geçen sene yılbaşı tatili için Paris’e gittik. Yılbaşı günü Eyfel Kulesi’ne gittik. -6 derecede asansörlerin bozulmasından dolayı Eyfel Kulesi'ne merdivenlerden çıktık. Eyfel Kulesi'nin ikinci katına çıktığımızda donduğumuzu hissettik. Sıcak bir kahve içip biraz ısındıktan sonra bir kaç fotoğraf çekildik. Özgür teleskopla şehre bakmak isteğini söyledi. Teleskopla bakarken bana sen de bak, dedi . O sırada teleskopun ucuna tektaş yüzüğü tutup geleceğimizi görüyor musun, diye sordu. Ben de bulanık birşeyler görüyorum dedim. Özgür yanıma geldi dizinin üzerine çöktü. Benimle evlenir misin, dedi ve parmağıma yüzüğümü taktı. Heyecandan bacakları titriyordu benimse heyecandan kalbim duracaktı. Hayatımda bir dakikasını dahi unutamayacağım muhteşem bir andı.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız?

Evlilik kararı aldıktan sonra ilk olarak ailelerimizi tanıştırdık. Aradan 2 hafta geçtikten sonra Özgür ve ailesi beni istemeye geldiler. İsteme olduktan sonra nişan günümüzü belirledik ve nişan hazırlıklarına başladık. 5 martta nişanlandık.

Düğün kolaj

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Özgür'le düğünümüz için hazırladığımız ufak süprizler ve balayı seçimi hazırlık aşamısında en keyif aldığımız anlardı.

İlk Düğün Dansı Parçanız hangisiydi? Nasıl seçtiniz bu parçayı?

Aerosmith'den I Don’t Want Miss A Thing. Özgür yıllar önce Armageddon filmini izlediğinde çok etkilenmiş bu parçadan. Bir gün evlenirsem ilk dansımı bu parçada yapacağım demiş. Biz de böyle bir anısı olduğu için bu parçayı seçtik.

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Masa düzeni, peçetelikler, aksesuarlar ve renkler, en çok önem verdiğimiz detaylardandı.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiye için İzmir’in köklü matbaalarından Günaş Ofset’le çalıştık. Davetiyenin tasarımını ben yaptım. Nikah şekerimizi Petek Şekerleme’den seçtik. Tasarımı yine bize ait.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi Vakko’nun yurt dışından getirdiği La Spoza serisinden aldım. Gelinliğimin siparişini martta verdim haziran sonunda geldi. Damatlığı Pierre Cardin’den düğüne bir ay kala kaldık.

Düğün günü unuttuğunuz ya da atladığınız bir şey oldu mu, bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Aile fotoğrafı çektirmeyi atladık. Özellikle çok yakın bir arkadaşa o gün kesin olarak yapılması gerekenlerin listesi verelebilir, takip edip hatırlatmaları yapması için. O yoğunlukta gelin ve damat pek çok şeyi atlayabiliyor.

Kutlamalarınız esnasında geleneksel veya size özel bir şeyler gerçekleşti mi?

Özgür düğünümüzde tek başına süper bir zeybek dansı yaptı. Tüm davetlilerimizle birlikte inanılmaz duygulandık. Pasta kesiminden sonra Ajda Pekkan’ın Nikah adlı şarkısını küçük bir mizansen eşliğinde söyledik.

Düğün günü veya hazırlıklarınız esnasında başınıza gelen komik bir olay var mı?

Nikah esnasında Özgür ‘evet’ demeden önce bir düşüneyim, dedi. İnanılmaz güldük. Evet dedikten sonra ben gelinliğimi kaldırıp herkese göstere göstere ayağına bastım. Bizim için çok eğlenceli ve komik anlardı.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Aslı Eren

Düğün Tarihi: 22.10.2014


maşallah çok güzel olmuşsunuz. Işıl hanım saçınız ve makyajınız çok güzel olmuş. Mutluluklar dilerim.


özge b.

Düğün Tarihi: 22.10.2014


yaratıcı ve romantik bir teklif olmuş. Darısı başımıza :)