Muhabir ve Kameraman Evlenirse: Damla ve Mustafa

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:19 dakika

21.03.2024

Kanal D Ana Haber ekibinin güzel muhabiri Damla ve Fox TV'nin yakışıklı kameramanı Mustafa'nın düğün hikayesine buyurun!

Nasıl tanıştınız?

Vallahi haberde değil… Çok ama çok sevdiğimiz arkadaşlarımız ve Mustafa’nın ablası bizi ayrı ayrı yakıştırıyormuş meğer… Uygun ortam bulduklarında da dile getirdiler. Sanırım modern bir görücü usulü…

Tanışma Faslı

Nasıl evlenme teklifi aldınız?

Mustafa İzmirli. İzmir’in en güzel yerlerinden biri de Asansör… Orada pek de özel şeyler söylemeden -ki gerek kalmadı manzara şahaneydi- güzel bir yüzük ile…

Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Ben her şeyi ince eleyip sık dokuyan biri olduğum için hazırlıklar erken başladı. Uzun sürdü 6 ay kadar… Ailemiz pek çok konuda yardımcı olmasa daha da sürerdi.

Düğün Hazırlığı

Tüm bu süreçte en çok hoşunuza giden şey neydi?

Davetiye, nikah şekeri, fotoğrafçı seçimi… En kolay ve en eğlenceli kısımlardı. Çünkü gerçekten 3Renk Fotoğraf ile yaptığımız fotoğraf çekimlerinde çok eğlendik. Ekiple uzun zamandır tanışıyor gibiydik. Şu bir gerçek ki her kaprisime katlandılar. Nazımı çektiler. Ortaya çıkan fotoğraflar da bana rağmen mükemmeldi!

Düğün mekanınıza nasıl karar verdiniz?

Ben bir İstanbul aşığı olarak İstanbul manzaralı bir yer olsun istedim. Deniz görmediğim günler boşa yaşamışım gibi hissederim hep. O yüzden Boğaz manzaralı bir yer istedik. Gelenlerin gözü gönlü açılsın istedik. Birinci kriterimiz buydu. Kolay ulaşılabilir bir yer olması da kararımızı güçlendirdi. Bu yüzden Rumeli Hisarı'ndaki Yıldız Hisar ile anlaştık.

Düğün Mekanı Seçimi

Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz?

Gelinlik, mekan vs çok önceden ayarlandı. Mekanın süslenmesi, masalarda sandalyelerde kullanılacak renk geçişleri, müzik seçimi, gelen misafirlerin rahat etmesi için ekstra ne gerekiyorsa fazlasıyla ilgilendik.

Davetiye, nikah şekeri gibi tasarıma dayalı ürünleri nereden seçtiniz?

İnternetten çok aradık ama gönlümüze göre bulamadık. Ne varsa Tarihi Yarımada’da var dedik Eminönü- Sirkeci gezdik tabanları patlattık. Nihayetinde bir dükkanda bulduk. Tek istediğim sade ve şık olmasıydı. Ne yalan söyleyeyim davetiyenin de nikah şekerinin de sadesini bulmak kolay olmadı…

Davetiye ve Nikah Şekeri
Tasarımı

Peki ya gelinlik ve damatlık?

Gelinliği ünlü bir markadan beğendim ancak uzun sürede geleceğini söyledikleri için aynısını diktirdim abartısız ve sadeydi… İki aydan kısa bir sürede hazırlandı. Mustafa ise, bir mağazaya girdi ilk giydiği takımı alıp çıktı.

Düğün günü unuttuğunuz bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Olmaz mı? Gelinlik denen o zarif ama taşıması bir o kadar zor şey gece yarısına doğru bana eziyet oldu. Beyaz bir elbise almıştım nikahtan sonra giyerim diye evde unuttuk. Ayakkabım da çok rahattı ama tabii belli bir zaman sonra o da eziyet oldu. Tavsiyem gelinliğin ya parçalı dikilmesi (en azından alt kısmının çıkarılarak elbiseye dönüşmesi) ya da ekstra bir elbise ve spor ayakkabı temin edilmesi!

Düğün Günü

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay var mı?

Valla o kadar gergindim ki ne yalan söyleyeyim komik bir an hatırlamıyorum. İki gözüm birden şişti. Her birinde üçer tane arpacık çıktı. Bu faciadan sonra hiçbir şeye gülemedim.

Asmalı Yalı

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Önce Kaş’a gittik ben hiç gitmemiştim merak ediyordum. Oradan Meis adasına geçtik tam anlamıyla tablo gibi mini mini adada huzuru kokladık. Buradan sonra dinlenmemiz gerekirken (ah keşke) durmadık, Ortaçağ kenti Prag’da aldık soluğu… Turistik bir gezi oldu. Güzeldi ama biz de bittik.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Şebnem Ölçüt

Düğün Tarihi: 24.10.2014


Ne kadar güzel bir hikaye umarım ömür boyu mutluluğu birbirinizde bulursunuz..


ayşe m.

Düğün Tarihi: 24.10.2014


eğlenceli bi süreç olmuş tebrikler :)