İsviçre'nin Zirvesinde Gelen Teklif: Pınar ve Sencer!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:45 dakika

21.03.2024

Bir gerçek var ki, o da düğünlerde gelin ve damat ne kadar eğleniyorsa konuklar da o kadar hatta daha fazla eğlenmesi…

Her şey nasıl başladı, evlenme teklifi nasıl geldi?

Arkadaşlarımızla bir yemek sırasında tanıştık ve kayak için gittiğimiz İsviçre’nin Flumserberg bölgesinde neredeyse zirveye yakın bir lokasyonda yemek sonrası hiç beklenmedik bir anda evlenme teklifi geldi.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Peki, tekliften sonra düğün hazırlıkları nasıl ilerledi, ne kadar sürdü?

Şubat ayında düğün mekanımız olan Hint Bahçesi’ne karar vermiştik. Sonrasında ise organizasyon, fotoğraf, DJ gibi detaylarla ilgilenmeye başladık ve hazırlıklar düğün tarihimizden bir hafta öncesine kadar sürdü.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Hint Bahçesi’ne nasıl karar verdiniz?

Bizim için önemli olan düğünümüzü açık havada ancak bahçe gibi değil de daha özel bir alanda olmasıydı. Hint Bahçesi bu isteğimizi tamamen karşıladı. Bir bahçe gibi değil adeta ormanın içerisinde saklı bir köşe gibiydi. Düğünümüz misafirlerimizin de bahsettiği üzere hem romantik hem de çok eğlenceli geçti.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Organizasyonda hangi detaylar öne çıkı, düğün temanız neydi?

Düğün temamız karnaval konseptiydi. Uzun bacaklı adamlar ve jonglörler düğünümüzü renklendirdi. Genel dekorasyon ise limon ve mimoza üzerineydi. Masalarımızda kasa kasa limonlar, sarı renkli peçeteler ve çiçek olarak da mimozalar vardı. Oldukça sade bir dekorasyon olmasına dikkat ettik. Hülya Wedding bu süreçte bize oldukça destek oldu.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün fotoğrafları için kimlerle çalıştınız?

Düğün fotoğraflarımız Zümrüt Fotoğrafçılık’ın Cihangir şubesindeki ekip tarafından çekildi. Gelin-damat ve aile fotoğraflarında oldukça anlayışlı ve güler yüzlü bir ekip ile beraberdik. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise ekiple pistte hem fotoğraf çekiyor hem de dans ediyorduk.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Bir de düğünümüzde Kutumubu fotoğraf etkinliğinden yararlandık. Çiftlere kesinlikle öneriyoruz çünkü gelin ve damadın dışında misafirler de bu etkinlik aracılığıyla gerçekten çok eğleniyor ve bu özel güne dair oldukça renkli anılara sahip oluyorlar.

Gelinliğini nereden aldın? Aklındaki model çıktı mı ortaya?

Gelinliğimi Bağdat Caddesi’nde bulunan Sueno Blanco’da diktirdim. Kesinlikle hayalimdeki gelinlikti. Yaklaşık 5 prova sonunda gelinliğime kavuştum. Kavuştum diyorum çünkü maalesef butik talihsiz bir olay atlattı. Butikte yangın çıkması sonucu gelinliğim konusunda zamanın da yaklaşması nedeniyle stresli günler yaşadım ancak ekip o kadar profesyoneldi ki yaptığım stresin gereksiz olduğunu gördüm. Hiçbir sıkıntı yaşamadan gelinliğimi zamanında teslim aldım.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Peki, saç ve makyajını nerede yaptırdın?

Gelin saçım Zamir Kabak, makyajım ise Şükran Tokuş’a emanetti. Steigenberger Oteli’nde hazırlıklarımı tamamladım. Profesyonel bir ekiple çalıştığım için hazırlıklarım hiç uzun sürmedi, arkadaşlarımla keyifli dakikalar geçirip bol bol fotoğraf çektirdik.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Nikah şekeri için tercihiniz ne oldu?

Düğünümüz karnaval şeklinde olduğu için nikah şekeri yerine eski tip pamuk helva arabasından konuklara pamuk helva dağıtıldı.

Davetiye sözünüz neydi?

Tek kelime; EVLENİYORUZ!

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün günü başınıza gelen komik bir olay oldu mu?

Düğün günüm oldukça eğlenerek ve mutlu geçti. Genel olarak komikti diyebiliriz yani biz çok eğlendiğimiz için öyle geldi.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğünün en güzel anı neydi?

İlk çıkış anı. Arkadaşlarımızla birlikte dans ederek çıktığımız an çok heyecanlıydı ve mutluluk vericiydi.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Peki en duygusal anı?

İlk dans… Bizi en çok duygulandıran andı.

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Balayında neredeydiniz?

Balayımızı, Los Angeles, Las Vegas ve San Diego’da yaptık.

Düğün.com Çiftlerine neler tavsiye edersiniz?

Mekan gerçekten çok önemli. Diğerleri ise teferruat… İlla düğün mekanı olmasına gerek yok, içeri girdiğiniz an en mutlu dakikalarınızı burada geçirmek istiyorsanız, doğru yoldasınız demektir. Bir de bir gerçek var ki, o da düğünlerde gelin ve damat ne kadar eğleniyorsa konuklar da o kadar hatta daha fazla eğlenmesi…

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğüne hazırlık sürecini kolaylaştırmak için düğün firmalarının çiftlere nasıl yaklaşmalarını önerirsiniz?

Her şey para değil. İnsanları mutlu etmek bizce ilk kriter olmalı. Ne kadar peçete sattığınız, sandalyeye kaç kurdele bağladınız ne kadar önemli olabilir ki?

ALTERNATIF_TEXT_BURAYA

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

neşe

Düğün Tarihi: 03.04.2016


Ne kAdar içten ne kadar güzel şeyler paylasmissiniz çok da güzel bir gelin olmuşsunuz tebrikler