İşi Eşe Dönüştüren Bir Peri Masalı: Bilge ve Alp

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:59 dakika

21.03.2024

Hiç ayağınızı sakatlamanızın aşkı bulmanıza sebep olabileceği aklınıza gelmiş miydi?

Düğün.com Çiftleri için tanışma hikayenizi anlatır mısınız?

İkimiz de aynı iş yerinde çalışıyorduk ve birbirimizi uzun süredir tanıyorduk. 2011 yazına kadar ikili ilişkimiz sadece iş arkadaşlığından ibaretti. Her şerde bir hayır vardır derler ya, 2011 yazında ayağımdan ameliyat oldum ve bir süre araba kullanamadım. Bu dönemde oturduğumuz yerler yakın olduğundan, birkaç ay işe Alp'le beraber gidip geldik. İş dışında da birbirimizi tanımaya, farklı yönlerimizi keşfetmeye başladıkça, ilişkimiz de farklı bir boyut kazanmaya başladı ve 2012'de evlilik kararını aldık.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Peki ya evlenme teklifini nasıl aldınız?

Alp, evlilik teklifini hiç beklemediğim, hazırlıksız bir anımda yaptı. Çok güzel ve duygusal bir gün geçiriyorduk. Duygularının gerçekten içtenliğine inandığım ve kapıldığım o anda aldım evlilik teklifini. Ben zaten evlilik tekliflerinin hesaplı bir şekilde yapılmasını nedense yapmacık bulan biriyim. Bu yüzden benim için anlamı çok daha farklıydı.

“Evet!” dedikten sonra neler yapmaya başladınız? Düğün hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik hazırlığı gerçekten geniş bir zaman dilimine ihtiyaç duyulan bir süreç. İkimiz de çalıştığımızdan, hatta aynı iş yerinde çalıştığımızdan, bizim için biraz fazla hareketli bir süreç oldu. 2012 Mayıs ayında evlilik tarihimizi belirledik ve Eylül ayına kadar hazırlıklarımız aralıksız devam etti. Eğer her şeyi layıkıyla yapmak istiyorsanız, kesinlikle 8 – 10 ay gibi bir süreye ihtiyacınız var çünkü her iş ayrı bir detay ve karar gerektiriyor.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Planlama sürecinde en çok neyden keyif aldınız?

Aslında her aşaması ayrı bir keyif. Düğün mekanının seçimi, düğün konseptini oluşturmak, gelinlik seçimi, düğünde çalacak şarkılar... Hiç birini birbirinden ayırd edemiyorum.

Düğün mekanınızı seçerken nelere dikkat ettiniz?

Düğüne katılacak misafir sayımız çok fazla olmadığından, daha butik ama servis anlayışı çok profesyonel, ortamı sıcak, açık mekanı ve manzarası eşsiz olan bir yer hayal ediyorduk. Anadolu yakasında oturduğumuzdan bu tarafta sahilde olan A'ija Otel tam istediğimiz özelliklere sahipti. Manzarası muhteşem, servis anlayışını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan, her detayı düşünen ve mutfağı çok başarılı, sıcak ortamı ile herkesi mutlu eden bir mekandı.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Bizim önceden karar verdiğimiz belirli kriterler vardı. Düğün konseptimiz mor, fuşya ve kelebek temalı olacaktı. Canlı çiçekler, aynı renkte abajurlar olacaktı. Masa süslemeleri, şeker büfesi ve daha pek çok detayı kafamızda oturtmuştuk. Bundan sonrası; hayal ettiklerimizi hayata geçirmemizi sağlayacak ve aynı frekansta olabileceğimiz bir organizasyon firması bulmaya kalmıştı. Pek çok firma ile görüştük ama sonunda, bizi anlayan, yaptığı işi çok iyi yapan ve yaratıcı fikirleriyle düğüne renk katan La Bonbonniere ile çalıştık.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Düğün davetiyeleriniz gerçekten çok orijinal, nerden aldınız?

Biz detaylara önem veren ve mümkünse sıradan bir şeyler yaratmayı seven kişileriz. İnternette araştırma yaparken GalatArt'a rastladık ve ebru çalışmalarından çok etkilendik. Böylesi sanatsal bir davetiyeyle konuklarımızı da mutlu edebilecektik. GalatArt'tan Nesime Hanım işini çok seven biri ve düğün konseptimizi sanatına yansıtıp bize harika davetiyeler yarattı. Onun sayesinde misafirlerimizi çok şaşırttık ve şu anda birçok arkadaşımızın duvarlarında davetiyemiz bir tablo olarak duruyor.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz?

Gelinlik seçimim pek kolay olmadı. 1 ay boyunca pek çok mağaza gezdikten sonra sonunda Bağdat Caddesi'nde bulunan Bright Bridal 'da istediğim gelinliği buldum. Damatlıkta ise farklı bir şey istiyorduk ve İtalyan çizimlerin yer aldığı Emilio Guardiola'dan gece mavisi bir smokin aldık.

Düğün günü unuttuğunuz atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda Düğün.com Çiftlerine ne tavsiye edersiniz?

Bizim atladığımız bir şey olmadı çünkü her şeyi zamanlı ve programlı yaptık. Evlenecek çiftlere de tavsiyemiz, her şeyi planlayıp teker teker ilerlemeleri ve kendilerine hazırlanacak yeterli zamanı ayırmaları.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Düğünde geleneksel bir şeyler gerçekleşti mi?

Anne tarafım Çerkez olduğundan özel bir dans ekibiyle anlaştık ve düğün yemeğinde Çerkez dans gösterisi gerçekleştirilmesini sağladık. Düğünden 1 hafta önce ise kız arkadaşlarımla bekarlığa veda partisi düzenledik ve inanılmaz farklı ve eğlenceli bir gece geçirdik. Cahide Harikalar Diyarı da sahne şovlarıyla gecemize neşe kattı.

i̇şi eşe dönüştüren bir peri masalı: bilge ve alp

Balayınızı nerede geçirdiniz?

Bu kadar yorgunluk ve stresten sonra ancak uzak ve sakin bir yer sizi kendinize getiriyor. Böyle bir yer için adresimiz Maldivler oldu. Kani Adası''nda Club Med’de 1 hafta kaldık ve hem dinlendik hem de çok eğlendik. Herkese tavsiye ederiz.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

5 Yorum

SİBEL CANKARDEŞ

Düğün Tarihi: 16.01.2013


Her ikiside duyguları güzel,ruhları güzel ve kendileri güzel olan arkadaşlarıma tüm kalbimle mutluluklar diliyorum.Bir ömür herşey gönüllerince olsun inşallah.


Ugur Kahraman

Düğün Tarihi: 17.01.2013


Her detayı düşünülmüş harika bir düğün töreniydi... İki çok sevdiğim arkadaşıma da bir ömür boyu mutluluklar diliyorum :)


yılmaz ilkutlu

Düğün Tarihi: 17.01.2013


sizlere ömürboyu mutluluklar dilerim düğününüz cok güzeldi dillere desdangibiydi allah gönlünüze göre versin darısı diyer bekarlara olsun sevgilerimlen dayıların dayısı.


Nazli Bayar

Düğün Tarihi: 17.01.2013


Cok keyif aldigimiz bir dugun toreniydi.Sizde dahil olmak uzere hersey cok guzeldi.Omur boyu mutlulugunuz daim olsun.


MEHTAP KAFADAR

Düğün Tarihi: 02.02.2013


Merhaba, Öncelikle mutluluklar dilerim, gerçekten çok güzel görünüyorsunuz. Sizden bir konuda bilgi istesek yardımcı olabilir misiniz? Damadın giydiği damatlığı çok beğendik ama markadan internette araştırma yaptığımızda ulaşamadık. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler..