Evliliğe Götüren Bir Turistik Gezi: Gülşen ve Mehmet

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:22 dakika

21.03.2024

Siz böyle bir evlilik teklifine hayır diyebilir miydiniz?

Ve tanışırlar…

Mehmet: Gülsen’in çalıştığı bir kurumda çalışmaya başladım ben de. Orada tanıştık.

Gülşen: İstanbul'a geldiğimden beri çalışıyordum. Bir yandan iş bir yandan yüksek lisans dersleri… Çok yoğun bir tempodaydım. Dolayısıyla gezme fırsatım olmuyordu. Mehmet fırsat buldukça beni İstanbul'da gezdirmeye başladı. Tarihi yerleri, kiliseleri, camileri, müzeleri birlikte gezdik.

ufuk-sarisen-son1

Evlenmeye karar verirler…

Yaklaşık bir sene önce, her zaman gittiğimiz bir mekana yemeğe gittik. Sonra Mehmet onun evine gitmemiz gerektiğini bir şey alması gerektiğini söyledi. Eve gittiğimizde arabadan bir süre inmememi telefonumu çadırınca gelmemi rica etti. Kapıdan içeri girdiğim anda her yer balonlar ve mumlarla süslenmişti. Merdivenlerde her yerde mumlar ve çiçek yaprakları vardı, takip ederek yukarı çıktım.

Odanın tam ortasında açık bir şekilde bekleyen bir bilgisayar ve yanında lütfen izle yazan bir not... Mehmet videoda bir konuşma yapıyor. Ardından da İstanbul’da beraber gezdiğimiz her yerde çok sevdiğim Küsmek şiirini okuyordu. Günlerce sürmüş çekimler. Tek başına kilometrelerce yol yapmış...

Gözlerim doluyor, teşekkür etmek için aşağıya iniyorum bahçe ışıl ışıl! Fenerler, mumlar, meşaleler... Mumlardan bir çember var ve ortasında Mehmet... Elleri arkasında, yüzük kutusunun sesini duyuyorum, "Benimle evlenir misin?" diyor. Zaten bundan sonra “Evet”ten başka bir şey demek ne mümkün!

ufuk-sarisen-son2

Önce mekan seçildi

İlk önce evleneceğimiz mekanı seçmek için araştırmalara başladık. Düğün mekanımız olan The Bosphorus Palace Hotel’in önünden geçerken Gülşen'e mekanın çok hoş olduğunu söyledim ve hemen telefonla arayıp randevu aldık. Hem müthiş bir mekanda düğünümüzü unutulmaz kıldık, hem de mükemmel bir insan olan Gökmen Bey’le tanışma şansını yakaladık. Mekana karar verdikten sonra her şey daha kolay oldu. Bizim hazırlıklarımız yaklaşık 8 ay kadar sürdü.

Yine olsa yine yaparız!

Abartıyor gibi olmayalım ama biz düğün hazırlıklarının her anından, yaptığımız her işten, her organizasyondan çok keyif aldık. Yine olsa yine yaparız.

ufuk-sarisen-son3

En önemli detaylar

Önceden karar verdiğimiz ve çok önemsediğimiz detaylar fotoğraf ve müzik! Bizim için en önemli detay fotoğraflarımızdı diyebilirim; çünkü düğün bittikten sonra geriye kalabilecek tek somut şey onlar. O dakikaları tekrar tekrar yaşatabilecek kareler bize göre en önemli detaydı. Tabi bu anları yakalayacak kişilerle iletişim de çok önemli. İkinci detay ise müzik. Müzik profesyonel olmazsa tüm organizasyon bir anda keyifsiz bir hal alabilir. Biz her ikisinde de doğru ekiple çalıştığımızı düşünüyoruz.

ufuk-sarisen-son5

Davetiye ve diğerleri

Davetiyeyi Eminönü'nde yaptırdık. Geri kalan detayları annem, kuzenlerim ve teyzelerimden oluşan bir ekip yaptı.

ufuk-sarisen-son6

Gelinlik ve damatlık

Gelinlik, Pierre Cardin. Damatlık, Giovanne Gentile. Gelinliği 5 ay öncesinde, damatlığı ise düğünden 1 ay önce satın aldık.

ufuk-sarisen-son7

Gelsin tavsiyeler

Her şey çok güzel ve yolunda gitti esasında. Düğünden sonra bir tek toplu bir şekilde herkesin bir arada olduğu bir fotoğraf çektirmemiş olmamıza üzüldük. Fotoğraflara önem verip her karenin hakkını vermelerini öneririz.

ufuk-sarisen-son8

Heyecanlı bir gelin komik anları

Gelini almaya gittiğimiz sırada Gülşen evin içinde babamı ararken herkese Şevki annem nerede diye soruyordu.

ufuk-sarisen-son9

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Dilara Aksoy

Düğün Tarihi: 25.06.2016


bende dügünümü Bosphorus palace hotelinde gercekelstirmek istiyorum ama almanyada yasadigim icin biraz zor olacak ve sizden bir istegim var aceba bu hotelde nekdar bütce gerekir? :)

Düğün.com

Düğün.com
Merhaba Dilara Hanım, Bosphorus Palace Hotel'de minimum yemekli paket fiyatı 150-200 TL aralığında seyrediyor. Elbette sizin tarih, yemekli / yemeksiz - alkollü / alkolsüz taleplerinize göre değişkenlik gösterecektir. Fakat bununla ilgili en doğru bilgiyi Bosphorus Palace Hotel'in firma sayfası üzerindeki fiyat teklifi formunu doldurarak ya da 0216 252 0004 numaralı hızlı teklif kanalı yoluyla alabilirsiniz.

  Cevapla

Bahar

Düğün Tarihi: 29.06.2018


Selamlar, alkolsüz bir menüde 150 kişi için yemeksiz min paket fiyatınız nedir? Teşekkürler.

Düğün.com

Düğün.com
Bahar Hanım Merhaba. Bosphorus Palace Hotel'e linkten ulaşarak, iletişime geçebilir, kolayca fiyat teklifi alabilirsiniz. Mutluluklar dileriz.

  Cevapla