Eiffel Kulesi'nde Işık Gösterileriyle Gelen Romantik Teklif: Yonca & Emre

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:45 dakika

21.03.2024

"Bu özel güne hazırlanırken eşinizle gerginlik yaşamamak için hazırlıklarınıza erken başlayıp, bu anın tadını çıkarmanızı öneririm. Eğer emek harcadığınız bu süreci keyif alarak yaparsanız, hem çift olarak gerginlik yaşamaz hem de benim gibi düğününü çok özleyen bir gelin olursunuz."

Kader midir, Enerji midir Bilinmez…

5 yıl boyunca aynı okulda üstelik de aynı bölümde okumamıza rağmen farklı dönemlerde olduğumuz için bir araya gelemedik. Kader midir, enerji midir, bilmem ama insanın ruh eşi bir yerlerde bekliyor ve hayat bir şekilde yollarını kesiştiriyor. Yıllar sonra aynı iş yerinde bir araya geldik ve arkadaşlığımız zamanla aşka dönüştü. En güzeli de bu süreci her anını yaşayarak geçirmemiz oldu. Bazen aşık olduğunuz insanla anlaşmanız mümkün değildir. Bu yüzden insanın hem kafasının hem kalbinin “evet” dediği birini bulması, gerçekten hayattaki en büyük şans!

lacivert damatlık

Eiffel Kulesi’nde Romantik Teklif

Yurt dışına tatilimiz için eşim bu en romantik yerlerden biri olan Paris’i seçmişti. Akşam yemeğinden sonra Eiffel Kulesi’ne gittik. Eşim, birden bire arkasından yüzüğü çıkardı. Tam evlenme teklif ettiği anda kulede ışık gösterisi başladı. O an heyecandan ne yapacağımı bilemedim ama gerçekten hiçbir anını unutmadığım bir olaydı. Herkesin alkışlamasıyla beraber, yabancı bir kadının çektiği fotoğraf karesi bizim için bu anı ölümsüz kılan en önemli şey oldu.

gelin damat dans

Düğün Hazırlıkları Başlasın!

Başak burcu olduğum ve detaylara çok önem verdiğim için hazırlıklara sekiz ay önce başladım. Amacım son bir ay kala düğüne dair hiçbir şeyle ilgilenmemek, sadece kendime zaman ayırıp dinlenmekti. Fakat maalesef son bir ay bile hiçbir şeyi bırakamadım ve tüm detaylarla uğraşmaya devam ettim. Düğün.com’ un önerileri ve planlama araçları ile yaptıklarıma tik atarken günün herhangi bir sürecinde aklıma gelen her fikri telefonuma not aldım. Zaten organizasyonla uğraşmayı çok sevdiğim için bu süreci keyif alarak yaptım.

En Büyük Destekçiler

Davetli listesi ve oturma düzeni hazırlamak dışındaki tüm hazırlıklardan son derece keyif aldım diyebilirim. Her şeyle en ince detayına kadar uğraşmak, gidip bizzat hazırlıkların başında durmak, seçmek ya da vazgeçmek… Her şey çok keyifliydi. Eğer siz keyif alıyorsanız ve etrafınızda da sizin hayallerinizi gerçekleştirecek birileri varsa her şey çok daha keyifli oluyor. Benim en büyük destekçim hayal ettiğim her şeyi gerçeğe dönüştürmeye çalışan organizasyon şirketim ve nedimelerim oldu. Evde toplanıp bir arada yaptığımız hazırlıklar bu sürecin en keyifli anlarındandı.

dugun yardımcısı nedimeler

Kır Düğünü Hayali

Hiçbir zaman salon düğünü hayal etmedim. Her zaman yanımda sevdiğim insanlarla güzel bir sahilde veya bir kırda evlenmek istemişimdir. Ankara şartları dolayısıyla olabilecek en iyi kır düğünü mekanını seçmek istedik. Eşimin de düğün mekanı konusunda benim gibi düşünmesi karar vermemizi oldukça kolaylaştırdı. Elçilikte düğün yapabilme fırsatı bizi çok heyecanlandırdı. O görkemli ağaçların ve yeşil alanın doğru kullanıldığı taktirde tam da bizim istediğimiz gibi doğal ve rustik bir düğün alanı olabileceğine karar verdik.

kır düğünü davetiyeleri

Tüm Hoşluklar Detaylarda Saklıdır

Detaylarda en çok akılda kalabilecek şeylere önem verdim ve önceliğimi kır düğününün ambiyansına uyan, insanların keyif alacağı bir salıncak kurdurmaktan yana kullandım. Yine abartıdan uzak, vintage görünümlü fotoğraf köşemiz, gelen konuklara hatıra fotoğrafı çektirmek için keyifli bir alan sağladı. Davetlilerin nikah öncesi alanda vakit geçirirken tadını çıkarabilecekleri şeker köşesinde, özel yapım kokteyller, kağıt helvalar ve dondurma külahında sunulan meyveler gibi güzel detaylar vardı. Bütün bunları planlarken en çok Düğün.com’un Tavsiye ve İpucu Köşesi’nden yararlandığımı söyleyebilirim.

kır düğünü konsepti düğün şeker büfesi

El Yapımı Davetiye ve Nikah Hediyesi

Davetiye tasarımını düğünümüzün havasını yansıtan bir fotoğraftan seçerken, yapım aşamasıyla tek tek biz ilgilendik. En güzel detay ise Atamızın Latife Hanım ile beraber yaptıkları dansın fotoğrafını pul haline getirip zarfın üzerine yapıştırmamız oldu. Nikah hediyesi olarak ise hep insanların bir kenara atmayacakları bir şey olsun istiyordum. Bu yüzden ağustos sıcağını da düşünerek yelpaze sipariş vermeye karar verdik. Toplu sipariş verdiğimiz yelpazeleri yine arkadaşlarımızla bir araya gelip tek tek saman ipi ile etiketleyip düğün hatırası olarak dağıttık.

düğün hediyesi

Gelinlik ve Damatlık

Enzoani bir gelinliği düğünden altı ay önce, tam da hayalimdeki tasarımı bulduğum için hiç düşünmeden aldım. Önemli olan ne istediğini bilmek sonrası biraz şans… Eşimin smokin seçimi ise sanılanın aksine hiç de kolay olmadı. Siyah ya da beyaz bir smokin giymek istemediği için uzun araştırmalar sonucunda seçtiğimiz parlement mavisi smokini ikimizin de çok içine sinerek aldık.

vintage düğün arabası

Dudaklara Dikkat!

Düğün günü çok heyecanlandığım için dudaklarım çok fazla kurudu. O yüzden gelin adaylarına önerim, o gün için küçük bir acil durum çantası hazırlamaları. Bu çantaya dudak yumuşatıcı, ruj, pudra ve tel toka gibi en çok ihtiyaçları olabilecek şeyleri koymaları ve en yakınlarından birine vermeleri olur.

kır düğünü konsepti vintage gelin arabası fotoğrafları

Muhteşem Bir Balayı

Balayı rotası için Barselona, Mayorka ve İbizayı tercih ettik. Barselona’dan çok keyif almasak da Mayorka ve İbiza, orada yaşamayı düşünebileceğimiz kadar güzel ve eğlenceli geçti. Özellikle Formentera Adası, muhteşem denizi ve sahili ile bence balayı çiftlerinin Karayipler’e ya da Maldivler’e gitmeyi düşünürken muhakkak göz önünde bulundurmaları gereken muhteşem bir ada.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

1 Yorum

gonca

Düğün Tarihi: 22.10.2014


pariste teklif ee daha ne olsun