Dansla Başlayıp Dansla Devam Eden Bir Aşk: Bike & Fatih

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

3:55 dakika

21.03.2024

"En baştaki düşüncemiz güzel bir koreografi ile rumba, salsa, cha cha cha, sirtaki, zeibekiko dahil bir çok dansı yapmaktı. Bunu yapmak için de düğünün ilk yarısından sonra gelinliğimi çıkartmayı düşünüyordum. Ancak gelinliğimi o kadar çok beğendim ki, çıkartamayacağıma karar verdim."

Yunan Dansları Eşliğinde Bir Tanışma

Sirtaki ve Zeibekiko dersleri alıyordum. Dansı ilerlettikten sonra bir gece Yunan müzikli bir eğlenceye gittim. Kendisi inşaat mühendisi olan; fakat hobi olarak Tan Sağtürk Akademi’de dans eğitmenliği yapan Fatih de oradaydı. Kalkıp dans etti... Gördüklerime inanamamıştım... Sonra ben de kalktım ve dans ettik. Gecenin ilerleyen saatlerinde hocalarıma beni sormuş. Sonrasında bir kaç ay aynı mekanlarda karşılaşmalar derken birlikteliğimiz başladı.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Pier Loti’de “Evet”!

Bir pazar günüydü... Fatih Pierre Loti’ye daha önce hiç gitmemiş olduğumu ve çok merak ettiğimi biliyordu. Beni oraya götürdü; ancak bana nereye gideceğimizi söylememişti. Pierre Loti’de oturduğumuzda çay söyledik. Garsonda bir gariplik vardı, eli titriyordu. Sonra elime bir not tutuşturdu. O an anladım ki, Fatih heyecandan teklifi yazılı yapmayı seçmişti! Başımı öne eğdiğimde çayın yanında şeker yerine tek taş duruyordu. Fatih yüzüğü aldı ve gözlerimin için baktı! Ben “evet” derken yüzüğü parmağıma taktı. Ardından mutluluk gözyaşları içinde sarıldığımızı hatırlıyorum. Sonrasında ise deniz kenarında güzel bir yemek yedik ve kutladık.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Tam Bir Yıl Sonra Nişan

Hemen aileleri tanıştırdık ve nişanımızı yaptık. Beraberliğimizden tam bir sene sonra, aynı gün artık nişanlıydık. Düğün için hazırlıklarda ise hiç panik olmadık, olabildiğince keyfini çıkardık. Önce ne isteyip ne istemediğimize karar verdik. Sonrasında da alternatifleri değerlendirdik. Sanıyorum panik yapınca işler ters gidebiliyor. Biz soğukkanlılıkla her işi takır takır hallettik ve de bu süreçte eğlendik.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

"İşte Bu!" Dedirten Gelinlik

Benim için en güzel aşama gelinlik ve ayakkabı seçimiydi. Dantel, pul, payet, sim hiçbir şey istemiyordum. Sade ama iddialı bir model arıyordum. Sanırım şanslı bir gelinim; çünkü daha önce internetten yaptığım araştırmalarda bir gelinlik beğenmiş ve resmini kaydetmiştim. Bu modele tıpatıp benzeyen bir gelinliği giydim ve çok beğendim. "İşte bu!" dedim ve ilk günden gelinliğimi aldım. Ayakkabımı kesinlikle renkli ve el çiçeğimle aynı renk istiyordum. Düğünde bol bol dans olacağı için ayakkabımı satın almak yerine yaptırmaya karar verdim. Ayakkabı modelini ve rengini seçtiğimde el çiçeğimin rengi de belli olmuş oldu. Fuşya!

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Düğün Mekanı Seçimi

Sade ama şık bir düğün istiyorduk. Bizim için önemli olan kriterler dans alanının geniş olması, lezzet, servis kalitesi ve müzikti. Bir de tabi davetliler için rahat ulaşım. Armada Otel Teras’ında bunların hepsini bulduk. Ayrıca bunlara ek olarak bir de muhteşem bir manzara vardı. Bir tarafta deniz, diğer tarafta ise Ayasofya ve Sultanahmet Camisi…

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Düğün Organizasyonuyla İlgili Detaylar

Düğünümüz cumartesi günüydü ve de trafik bakımından sıkıntı yaşayabileceğimiz bir lokasyondaydı. Bu yüzden saçım da makyajım da otelde yapıldı. Kendimi kuaförüme ve makyajım için Işıl Sayım’a teslim ettim. Ben de düğün günümün keyfini çıkartmış oldum. Bir de giriş müziğimizi enerjik ve farklı bir parça seçmek istedik. Oya & Bora’nın “Sevmek Zamanı” adlı parçası ile misafirlerimizle buluşmaya karar verdik. Ancak parçanın başı bize biraz acıklı geldi ve bu noktada Fatih’in yakın arkadaşı, sevgili Koray Can, giriş müziğimizin başına bize özel bir seslendirme yaptı ve böylelikle tam da istediğimiz şekilde bir giriş gerçekleştirmiş olduk.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Davetiye ve Nikah Şekeri

Davetiye ve nikah şekerini bir arkadaşımızın yardımıyla seçtik. Sevgili Aksel Bağdasar, kendisinin Tahtakale’de bu iş üzerine dükkanı var, ona sonsuz teşekkürler. Özellikle mandal şeklindeki gelin & damat nikah şekerleri çok beğenildi.

Gelinlik ve Damatlık

Gelinliğimi Bağdat Caddesi Beyaz Butik’ten aldık. Orada Jale Hanım var, kendisi o kadar güzel bir enerji veriyor ki insana, kendimi orada gelinlik denerken çok rahat hissettim. Ayrıca sadece gelinlikte değil, saç aksesuarı ve duvak seçimim de Jale Hanım sayesinde çok rahat oldu. Fatih’in damatlığını ise Damat Tween’den aldık. Kendisi özellikle çok parlak ve süslü olmayan sade bir model seçti. Jilet gibi bir damat oldu.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Ve Anneanne Düğüne Damgasını Vurur!

Benim anne tarafım Kafkas... Anneannemin ailesi Dağıstan’dan gelmiş. Bu sebepten anneannem gençliğinde hep Kafkas oynarmış. Ben daha küçükken bile bana “düğününde Kafkas oynayacağım” derdi. İşte bu dileği gerçek oldu ve Fatih ile ikisi karşılıklı muhteşem bir dans yaptılar. O kadar güzel ki sanki önceden çalışılmış gibiydi. Sonra düğünün geri kalanı boyunca anneannem bir daha oturmadı zaten. Kendisi 80 yaşında! Şimdi bile hala herkes anneannemi konuşuyor... Kısacası düğünün yıldızı gelin değil gelinin anneannesi oldu diyebiliriz.

Gemide Balayı Rüyası

Balayımız için 12 günlük bir cruise seyahatine çıktık. Geceleri hareket halinde iken gündüzleri limana yanaştık ve Ukrayna, Romanya, Yunanistan, İtalya gibi birçok yerde durduk.

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Önemli Bir Ayrıntı: Gelin Makyajı!

Makyaj benim için oldukça önemli bir ayrıntıydı. Makyaj konusunda internetten araştırma yaptım ve Düğün.com’dan Işıl Sayım’a ulaştım. Kendisine gelinliğimin resmini gösterdim, ayakkabılarımın ve el çiçeğimin fuşya olduğunu söyledim. Saç ve makyajımın da geri kalan her şey gibi mümkün olduğunca sade olmasını istediğimi belirttim. Benim için önemli olan işin uzmanı olarak Işıl Hanım’ın tavsiyeleri idi. Kullandığı malzemeler hep birinci kalite markaların alerji yapmayan ürünleriydi. Sonuçtan çok memnun kaldım. Tam istediğim gibi sade bir makyaj ile gelinliğimin içindeydim ve saçım da yapıldıktan sonra tam bir prenses gibi hissediyordum kendimi. Makyajım saat 12.00 civarı tamamlanmıştı ve gece yarısına kadar yüzümde gayet güzel kaldı. Herhangi bir akma- kusma vs. olmadı. Işıl Hanım’ a sonsuz teşekkürler, sevgiler...

dansla başlayıp dansla devam eden bir aşk: bike & fatih

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Yazıda Yer Alan Firmalar

Hikayeni gönder

Sen de hikayeni paylaş, gelin adaylarına ilham ol!

Hikayeni gönder

2 Yorum

özüm dalgalı

Düğün Tarihi: 16.10.2014


çok yakışmışsınız yalnız tebrikler :)


Şebnem Kese

Düğün Tarihi: 16.10.2014


bütün düğün boyunca dans etmişlerdir hakikaten :D