Armada Otel İstanbul

Hızlı Dönüş
Armada Otel İstanbul


YORUMLAR (24)

+ Yorum Yaz
D&A Deniz & Arda Düğün Tarihi: 26/08/2017

İstanbul'da büyümüş bir çift olarak hayalimiz, aşkımızı taçlandıracağımız o an için İstanbul'un tarihi ve mistik dokusunu bize sunabilecek bir mekandı. Düğün mekanımız için araştırmaya başladığımızda ise listeler arasında adeta kaybolmuştuk. Binlerce seçenek arasında gerçekten de kafamız karışmıştı. Fakat eşim de ben de bir türlü tam olarak o dokuyu hissedebileceğimiz bir mekan bulamamıştık. Ya birbirine çok benzer otel salonları ya da yol katedip cumartesi trafiğinde çile çektirebilecek kır düğünü mekanları vardı. İstanbul'u yaşamak istediğimiz için de hiç biri içimize sinmiyordu. Bir gün yakın arkadaşımızla dertleşirken kendisi 10 yaşında katıldığı bir düğünden bahsetti. Aradan 19 sene geçmiş olmasına rağmen gün batımında izlediği o manzarayı unutamamıştı. İşte bu dedik. Tarihi yarımadanın merkezinde, bir yanı Ayasofya ve Sultanahmet Camii bir yanı eşsiz İstanbul boğazı. Bizim için resmen nokta atışı olmuştu.

Hemen düğün.com dan oteli araştırdık. Kapasitesini, hizmetlerini vs öğrendikten sonra görüşmek için randevu talep ettik. Uygun bir gün belirledikten sonra soluğu Armada Otel'de aldık. Daha girişinde kendimizi oraya ait hissettik. İçeriye girdiğiniz anda sizi küçük bir süs havuzu karşılıyor. Dekorasyonu sizi geçmişten bugüne zaman yolculuğuna çıkarıyor. Lobide bizi karşılayan Gamze Hanımla tanıştıktan sonra ise ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladık. Hani bazı mağazalara girersiniz de satış sorumlusu yüzünden bir ürünü alacağınız varsa da almaz oradan kaçarak uzaklaşırsınız ya, işte Armada'da yaşadığımız bunun tam tersiydi. Zaten daha ilk girişte hayran olduğumuz mekana Gamze Hanım sayesinde daha da bağlandık. Güler yüzlülüğü, yapıcı yaklaşımı ve hoş sohbeti sayesinde bizi kendisine hayran bıraktı. Sonradan anladık ki Armada personelinin imzası bu şekildeymiş. Hepsi adeta bir aile gibi sizi kucaklıyor, yabancılık hissetmenize izin vermeden size farkettirmeden sizinle ilgileniyorlar. Bunu yaparken de profesyonelliklerinden hiç ödün vermiyorlar, o ince çizgiyi daima koruyorlar.

Düğün yapmak her zaman maliyetlidir fakat İstanbul gibi bir şehirde daha da zor olabiliyor. Özellikle ortalama gelirli bir aileyseniz herşeyi en ince detayına kadar düşünmeniz gerekiyor. İşte bu noktada Armada bir kez daha kalbimizi fethetti. Biz açıkça imkanlarımızı belittik ve onlar bizim imkanlarımız dahilinde bize uyum sağlamak adına ellerinden geleni yaptılar. Bunu yaparken de hiç bir kalite düşüklüğüne yönelmediler. Ki bunu düğünümüzden önce menü tadımına gittiğimizde daha net anladık. Birbirinden lezzetli yemeklerin olduğu muhteşem bir menü sunumu gerçekleştirdiler. Muhsin Beye de bu aşamada hayran kaldık. İstediğimiz bütün değişiklikleri büyük bir titizlikle not aldı ve menü seçiminde bize yol gösterdi. Tabi her aşamada da aynı titizlikle yanımızdaydı. Armada iç personeli dışında organizasyonlarında kullandığı dış ekipleri de aynı titizlikle seçmiş. Fotoğraf ve video için Devrim Serengil' e, Orkestra Elite'e ve Sedef Organizasyon'dan Salih Beye de çok teşekkür ederiz. Aldığımız bütün hizmetleri de Gamze Hanım bir bir takip edip geri dönüşlerimizi aldı. Düğünümüz için artık herşey hazırdı :)

Düğün günü geldiğinde ise sabah muhteşem bir enerjiyle bizi karşıladılar. Bizim için ayırdıkları hazırlık odalarında çok rahat bir şekilde hazırlandık. İkramların hepsi mükemmeldi. Neye ihtiyacımız olursa temin ettiler. Ve büyük an geldiğinde ise hazırlık odasından terasa kadar heyecandan ağzımız kulaklarımızda yürürken, bizimle heyecanımızı paylaştılar. Düğün boyunca neredeyse bir kere bile yerimizde oturmadık. Bütün gece dans edip eğlendik. Servisle ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadık. 200 kişilik bir düğün gerçekleştirdik ve her masayla aynı titizlikle ilgilendiler. Düğün bittiğinde ve misafirler gittiğinde ise o terasta biraz daha vakit geçirmek istedik, manzaradan kopamadık. Muhsin abi sağolsun o zaman da bizi hoş etmek için elinden geleni yaptı. Herşey bittiğinde ise odamızda bizi çok güzel hediyeler bekliyordu -üzerinde isimlerimizin ve evlilik tarihimizin yazılı olduğu bornoz ve eskilerin 'bir yastıkta kocayın' yastığı. Çok teşekkür ederiz :) Sabah olduğunda ise mükemmel bir açık büfe kahvaltıyla evliliğimizin ilk gününe uyanmış olduk.

Armada Otel için bütün bu anlattıklarımızdan sonra söyleyebileceğimiz tek şey %100 mutluluk % 100 memnuniyet. Bir saniyesinde bile pişmanlık duymadığımız, keşke şöyle olsaydı demediğimiz, en başından beri karşılıklı güven ve iyi niyetle ilişki kurarak, muhteşem bir an-ı bize yaşattılar. Hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ederiz. Artık biz de ailedeniz :)

Deniz ve Arda

Ücretsiz Fiyat Teklifi Al
E-mail adresiniz üçüncü kişilerle paylaşılmaz!
FİYAT TEKLİFİ AL

Fiyat talebiniz doğrudan firmaya gönderilir. Armada Otel İstanbul sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

Firma genellikle 24 saat içinde dönüş sağlıyor

Düğün Bütçeni Oluşturmak için


DÜĞÜN HİKAYELERİ

Bu firmayı tercih eden çiftlerin düğün hikayeleri

Dansla Başlayıp Dansla Devam Eden Bir Aşk: Bike & Fatih Dansla Başlayıp Dansla Devam Eden Bir Aşk: Bike & Fatih

İNDİRİMLER

Armada İstanbul Erken Rezervasyonlarında %20 İndirimli 2018 Yılı Fiyatları Devam Ediyor!
Armada İstanbul Erken Rezervasyonlarında %20 İndirimli 2018 Yılı Fiyatları Devam Ediyor!

30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılan anlaşmalarda; 2019 yaz düğünleri organizasyonlarında geçerlidir. ( Minimum 200 kişi )

Düğün Paketimize Dahil olan Hizmetler:
- Kişisel Düğün Danışmanlık Hizmeti
- Canlı Çiçek Masa Aranjmanları
- Pasta Seremonisi Sırasında Şampanya İkramı
- Gelin ve Damat Hazırlık Salonu
- Balayı Odası
- DJ, Ses Işık Sistemi
- Düğün Misafirlerine İndirimli Konaklama İmkanı

Son Geçerlilik Tarihi: 30/11/2018
%20 Armada İstanbul Erken Rezervasyonlarında %20 İndirimli 2018 Yılı Fiyatları Devam Ediyor!

30 Kasım 2018 tarihine kadar yapılan anlaşmalarda; 2019 yaz düğünleri organizasyonlarında geçerlidir. ( Minimum 200 kişi )

Düğün Paketimize Dahil olan Hizmetler:
- Kişisel Düğün Danışmanlık Hizmeti
- Canlı Çiçek Masa Aranjmanları
- Pasta Seremonisi Sırasında Şampanya İkramı
- Gelin ve Damat Hazırlık Salonu
- Balayı Odası
- DJ, Ses Işık Sistemi
- Düğün Misafirlerine İndirimli Konaklama İmkanı

FİRMA DETAYLARI

 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu) 100-150 TL
 • Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi) 100-150 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu) 80-100 TL
 • Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi) 80-100 TL
 • Davet Alanları Açık ve kapalı alan
 • Mekan Özellikleri Deniz kenarında, Şehir merkezinde, Teras
 • Manzara Ada manzaralı, Boğaz manzaralı, Deniz manzaralı, Panaromik manzara, Şehir manzaralı, Tarihi yerler

Kapasite

 • Yemekli Kapasite 200-300
 • Konaklama Kapasitesi 150-250 kişi
 • Açık Hava Kapasitesi 200-300
 • Kokteyl Kapasitesi 300-400
 • Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
 • Otopark Araç Kapasitesi 100-150

Özellik

 • Yemek Servisi
 • Aynı Anda Birden Fazla Düğün
 • Catering Firması Getirme
 • Engelli Girişi
 • Fotoğrafçı Getirme
 • After Party Alanı
 • Organizasyon Firması Getirme
 • Menü Tadımı
 • Işık, Ses ve Sahne Hizmeti
 • Menüde Değişiklik
 • Organizasyon Sorumlusu
 • Vale Hizmeti

Sorular

 • Servis saat kaçta sona eriyor? 24:00
 • Müzik saat kaçta sona eriyor? 24:00
 • Özel menü seçenekleriniz neler? Çocuklara özel, Kosher, Vejetaryan
 • Mekanın kısıtlamaları neler? Evcil hayvan kabul edilmiyor
 • Hizmet verdiğiniz diğer organizasyon türleri? Açılışlar, Baby shower, Bayi toplantısı, Davet ve resepsiyon, Doğum günü, Kına, Kurumsal etkinlikler, Mezuniyet törenleri, Nişan, Parti, Sünnet düğünü

Hakkında

İstanbul Aşıklarının Buluşma Noktası...
Tarihi Merkezin kalbinde, Ayasofya ve Sultanahmet Camii, Marmara Denizi ve Adalar manzarasıyla çevrili Armada Otel, “İstanbul Aşıkları'nın vazgeçilmez buluşma noktasıdır. Kurulduğu 1994 yılından beri İstanbul yaşam tarzını sahiplenip koruyarak yaşatan Armada Otel, kimlikli eski İstanbul düğünlerini de çağdaş yorumlarla bugüne taşıyor.
Şehirden değil ama onun karmaşasından uzakta, denizden de kolayca ulaşılabilen bir yerde İstanbul'u dinlemek, İstanbul'u hissetmek, romantizmi doyasıya yaşamak ve evliliğin ilk anlarını ömür boyu yaşatmak isteyen çiftler, işte bu yüzden Armada'yı tercih ediyor...

İLETİŞİM

0212 963 3995
E-Posta Gönder
Yetkili Kişi GAMZE ONBULAK, Sümeyye Güzelalp Adres Ahırkapı Sok. No:24, Cankurtaran Sahil Yolu
Fatih,

YORUMLAR (24)

+ Yorum Yaz
A&Y Ayşen & Yasin Düğün Tarihi: 10/02/2018

Bu mekan da 10 Şubat cumartesi günü nişanım gerçekleşti.Çok güzel çok sıcak ve çok eğlenceli bi geceydi.Yemekler ve pastamız çok güzeldi.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Gamze Hanım çok profesyonel ve çok ilgili biri ayrıca belirtmek isterim...

A&V Arzu & V.koray Düğün Tarihi: 26/12/2017

26.06.2014 Burçin&koray düğümümüz terasta gerçekleşti ve 2 gün konakladık .herşey çok güzeldi .şimdi 12 yaşında bir kızımız var .yeni yılı bu sene terasta kutlamak istiyoruz...

S&E Seda & Engin Düğün Tarihi: 07/10/2017

Daha önce şirket yemeklerimizi armada otelde organize ettiğimiz için 07.10.2017 tarihindeki düğünümüm için tereddüt bile etmeden armada otel’i tercih ettim. Yemeklerininin enfes tadıni, personelinin güleryüzü ve profosyenelliğini bildiğimden dolayı ilk saatlerinden, son dakikasına kadar içim çok rahattı. Gamze hanım’ın detaycılığı, dikkati ve onun da profosyenelliği sayesinde biz ve misafirlerimiz düğünümüzden çok memnun ayrıldı. Teras katını çok istedik ama hava şartlarından dolayı olmadı fakat kapalı salonun ambiyansi, süslemelerle masallardaki gibi bir düğün oldu. Yemeklerin tadını bir keza daha söylemek istiyorum, tadı kadar da menülerin doyuruculuğu misafirlerimizi çok memnun etmişti. Son olarak da düğün gecesi bizi misafir ettikleri oda da hediye “ Bir yastıkta kocasinlar”yastığını severek kullanıyorum. Bu en özel gecemizde bie misafirlerimize kendileri gibi sıcacık, özel bi gece yaşattıkları için Armada otel personeline ve Gamze hanım’a tekrar tekrar teşekkür ederiz. Özel ve farklı bir düğün hayal eden tüm çiftlere tavsiye ederim :)

N&H Nur & Hakan Düğün Tarihi: 16/09/2017

Öyle güzeldi ki..
Düğünümüz Eylül ayında teras kısmında gerçekleşti. Şansımıza hava çok güzeldi. Ama olumsuz havaya karşı otelin kapalı salonunu kullanma imkanınız da var, bu çok önemli. Tüm ekip ilgili, güler yüzlü, yemekler çok lezzetli. İstanbul'un tüm güzelliği sizinle. Memnun kalmamak imkansız..

D&Ö Damla & Ömer Düğün Tarihi: 10/09/2017

Tek kelimeyle her şey şahaneydi. Oteldeki yetkililer ve özellikle organizasyonda görev alan kişiler, hem düğün öncesindeki gidişlerimizde hem de düğün sırasında her isteğimizi dinleyip yardımcı oldular, kendimizi rahat hissetmemizi sağladılar. Şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerimiz otelin konumunu ve çalışanların tavrını çok beğendiklerini belirttiler. Çalıştıkları organizasyon firmalar alanında başarılılar ve bizi doğru şekilde yönlendirdiler. Ödediğiniz fiyat aldığınız servise ve hizmete değiyor. İstanbul'un dejenere olmamış, otantik ve enerjik havasını sevenler için öneririz.

 
Evleneceklere Destek Hareketi
Armada Otel İstanbul ile çalışmak isteyen çiftler için yorumların çok önemli

Lütfen onların doğru seçim yapmasını kolaylaştırmak için Armada Otel İstanbul hakkında yorumlarını paylaş.

Yorum Yap