Ayşen ve Mustafa'nın Hikayesi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:58 dakika

21.03.2024

İlk mesajın geldiği anı bugün gibi hatırlıyorum ve hala aynı heyecanı duyuyorum.

Nasıl tanıştınız?

Bizim tanışma hikayemiz biraz farklı. Bizi tanıyan ortak arkadaşlarımız birbirimize çok uygun olacağımızı düşünmüşler ve bana onun, ona da benim telefon numaramı verdiler. Ayrı şehirlerdeydik ve birbirimizi hiç tanımadan mesajlaşmaya başladık. İlk mesajın geldiği anı bugün gibi hatırlıyorum ve hala aynı heyecanı duyuyorum. Nasıl oldu ben de hiç bilmiyorum ama mesajlaşmalar devam ettikçe; yüzünü bile görmediğim, sesini hiç duymadığım bu adama bağlanmaya başladım.
Bizi beraber bir hayata bağlayacak olan mesaj ise yılbaşı gecesi tam 00.00'da gelmişti; ''Sonsuza dek ellerimi tutar mısın?'' Bir dakika bile düşünmeden ''Evet!'' dedim.

Nasıl evlenme teklifi aldınız ya da ettiniz?

Aslında çok özel bir evlilik teklifi almadım. Yoğun iş tempomuzdan ve birbirimizden ayrı şehirlerde olmamızdan dolayı yine telefonda, sade güzel bir evlilik teklifi aldım.

Evlilik kararı aldıktan sonra nasıl bir hazırlık içerisine girdiniz, hazırlıklara ne zaman başladınız? Düğün öncesi hazırlıklarınız ne kadar sürdü?

Evlilik kararı aldıktan sonra sıra aileleri bu kararımızdan haberdar etmeye gelmişti. Sanırım bizim için en zor aşama da buydu. Yaklaşık 3 ay sonra ailelerimize kararımızı açıkladık. İkimiz de çok heyecanlıydık ailelerimizi ilk defa görecektik. Kız tarafı olduğumuz için babam biraz naz yapmayı daha uygun gördü ve tamam cevabını ancak iki gün sonra verdi.
23 Nisan'da nişanlandık ve 24 Nisan'da düğün hazırlıklarına başladık çünkü önümüzde 5 ay gibi kısa bir zaman dilimi vardı. 24 Eylül 2011 için düğün tarihi kararlaştırılmıştı bile.

Ayşen ve Mustafa'nın hikayesi

Tüm süreçte en çok hoşunuza giden keyif aldığınız hazırlık aşaması hangisiydi?

Tüm süreçte en çok keyif aldığım hazırlık kısmı ise tabiki gelinliğim ve nikâh şekerlerimdi.

Düğün mekânınıza nasıl karar verdiniz? Kararınızı verirken göz önünde bulundurduğunuz kriterler nelerdi?

Düğün mekânına karar verirken en önem verdiğim şey, sade bir düğün istememdi. Aklımda olan yeri bulmak için birkaç yerle görüşme yaptım ve mekanlarını incelemek için randevulaştım. Mekanlara bakmak için babamla yola çıktık ama babam beni ilk önce başka bir yere götüreceğini söyledi. Söylediği yere geldiğimizde aklımdaki diğer bütün yerler gitmişti bile. ''İşte burası!'' dedim içimden. Rüya gibiydi!

Gelelim diğer ayrıntılara. Düğün organizasyonunuz ile ilgili ne tip detaylara önceden karar verdiniz? Hangi detaylara önem verdiniz?

Düğün organizasyonunda en çok nikâh şekerlerine önem verdim. Çünkü her şey bitecekti ve geriye sadece ufak bir hatıra kalacaktı. Bu kalıcı hatırayı ise ancak nikâh şekeri ile sağlayabilirdik.
Nikah şekerinin her detayı önemliydi ve her detayıyla kendim bizzat ilgilendim. Söylemeden edemeyeceğim; kına gecesi de benim için çok önemliydi. Kına elbisem, kına hediyeliklerim ve tabi ki düğün ve nikâh şekerlerim.
Düğün fotoğraflarının da ne kadar önemli olduğunun farkındaydım. Düğünden sonra bir anı hediyelerimiz bir de fotoğraflar kalacaktı geriye.

Davetiye, nikâh şekeri gibi tasarıma dayalı düğün ihtiyaçlarınızı nereden seçtiniz?

Davetiyeyi Koza Davetiye'den seçtim. Çok önem verdiğim nikâh şekerlerimi ise, Hasbonbon'dan tedarik ettim. Aslında Hasbonbon'dan sadece nikah şekerini değil kına elliklerimi ve halay mendillerimi de yaptırdım çünkü bu ayrıntılar benim için çok önemliydi. Yasemin Hanım 5 ay boyunca her an telefonumu açıp her konuda yardımcım oldu, desteğini hiç eksik etmedi. Sadece nikah şekerlerimle değil, düğünün bütün detaylarıyla da ilgilendi. Gerçi piyasada o kadar güzel şeyler var ki birçok şey aklımda kaldı. Eşim de aklımda kalmasını istemediği için, Rengim Desing’dan kınada dağıtılmak üzere, el ile tek tek yapılan baykuşlu anahtarlıklar ve broşlar yaptırdı. Düğün defterimi de aynı yerden aldık. Derya Hanım da Yasemin Hanım gibi hep yanımdaydı. Belki ufak ayrıntılar ama inanın insana kendini çok önemli hissettiriyor.

Gelinlik ve damatlığınızı nereden seçtiniz ve düğünden ne kadar önce satın aldınız?

Gelinliğimi ve kına elbisemi (Kına elbisem gelinliğimin kırmızısıydı.) Kızılay’daki Şemsinur Modaevi'nde diktirdik. Eşimin damatlığını ise Kızılay’daki Karaca Mağazası'ndan aldık. Gelinliği ve damatlığı Haziran'ın ilk haftasında sipariş verdik ve düğünden 4 gün önce teslim aldık.

Düğün günü unuttuğunuz. Atladığınız bir şey oldu mu? Bu konuda ne tavsiye edersiniz?

Düğün günü unuttuğumuz tek şey gelin-damat t-shirtleriydi. Her şeyi not etmemize rağmen bu ayrıntıyı unutmuştuk. O heyecanla yazdıklarınızı bile unutabiliyorsunuz. O yüzden herhangi bir tavsiyede bulunamayacağım. Düğün.com gelinlerine tek tavsiyem unuttukları şeyleri kafalarına takmasınlar. O gün her şey mükemmel olacak; unutulan ufacık ayrıntılar da nazar boncuğu oluyor.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Diğer makaleleri de görüntüleyin

2 Yorum

Aygun yücebulut

Düğün Tarihi: 15.10.2014


mutluluklar diliyorum bir ömür boyu. Güzel bir düğün hazırlık serüveni geçirmişsiniz. :)


fatma yalçın

Düğün Tarihi: 15.10.2014


MUTLULUKLAR GÜZEL ÇİFT :)