Tecrübeli Ellerden Çıkan Modern Gelinlikler İçin: Nurcan Ege Wedding Dress!

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

5:26 dakika

16.01.2023

Sizin için en doğru gelinliği seçerken işinin ehli bir profesyonelden destek almak istemez misiniz? O halde sizi Nurcan Ege Wedding Dress ile tanıştıralım! Kendine ait gelinlik koleksiyonu bulunan ve özel dikim gelinlik hizmeti de veren Nurcan Ege Wedding Dress’te her bütçeye uygun seçenekler yer alıyor. Biz de modaevini yakından inceledik!

bohem gelinlik

İstanbul Kadıköy gelinlik mağazaları arasında yer alan Nurcan Ege Wedding Dress 5 kişilik bir ekipten oluşuyor. Kendine ait gelinlik koleksiyonu da bulunan modaevinde her tarz ve kesimde gelinlik modelleri yer alıyor. Kiralık ve özel dikim seçenekleri bulunan firma, her bütçeye uygun gelinlik seçenekleri ve hızlı teslim süresiyle de dikkat çekiyor.

Nurcan Ege Wedding Dress’in sahibi, küçük yaştan itibaren sektörde çalışarak işi öğrenen, tasarımcı ve modelist Nurcan Ege. Sektördeki 22’nci yılını sürdüren Nurcan Hanım, gelinliğin satışından teslimine kadar her aşamada gelin adaylarının yanında oluyor.

Sadece gelinlik tasarımı ya da dikimiyle yetinmeyen, gelin adaylarına doğru gelinlik seçiminde de yardımcı olan Nurcan Ege, hem alaylı hem de okullu olmasının, firmanın en önemli özelliği olduğunun altını çiziyor. Nurcan Hanım, tecrübesi sayesinde sektörün gerektirdiklerini iyi analiz edebiliyor. Böylece koleksiyonlarını hem trendleri takip ederek hem de gelin adaylarının taleplerini dikkate alarak hazırlıyor.

Bu tecrübeyi nasıl edinmiş derseniz, gelin hikayesini Nurcan Hanım'ın kendisinden dinleyelim:

“Küçükken yazları çalıştım. Sonrası kız meslek lisesi, akademi ve olgunlaşma… 2011 yılında, yanında çalıştığım gelinlikçiden modaevini devraldım ve Nurcan Ege Wedding Dress öyle faaliyete başladı.”

Nurcan Ege Wedding Dress’in Öne Çıkan 5 Özelliği

 • 1-Her bütçeye uygun gelinlik modellerinin bulunması

 • 2-Kendi gelinlik tasarımlarının bulunması

 • 3-Gelinlik seçiminde uzman desteği sunması

 • 4-Özel dikim ve kiralama seçenekleri

 • 5-Haftanın her günü hizmet vermesi

tecrübeli ellerden çıkan modern gelinlikler i̇çin: nurcan ege wedding dress!

Helenistik ve Bohem Tarzda Gelinlere Hitap Ediyor

İpek tüllerden satene, kare yakadan strapleze, A kesimden prensese kadar birçok farklı kumaş ve modelde gelinlik seçeneklerini modaevinde bulmak mümkün. Ancak modaevinin gelinlik modelleri en çok bohem tarzda gelin adaylarına hitap ediyor. Uçuş uçuş tasarımlar, helen gelinlik modelleri, firmanın özellikle son koleksiyonunda ağırlıklı olarak bulunuyor. Eğer kır düğünü ya da bohem tarzda bir açık hava düğünü yapacaksanız, modaevinin bu gelinlik modellerine mutlaka göz atmalısınız.

bohem gelinlik

Firmanın birbirinden şık gelinlik modellerini incelemek isterseniz şu galerimize göz atabilirsiniz: Nurcan Ege Wedding Dress Gelinlik Modelleri

Seçenekleriniz firmanın modelleri ile de sınırlı değil. Dünyaca ünlü tasarımcıların koleksiyonlarında yer alan gelinlik modelleri de yine Nurcan Ege Wedding Dress’te dikilebiliyor.

Modaevindeki gelinlik ve elbise seçenekleri trendler ve gelinlerin taleplerine göre, tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde belirleniyor. Örneğin; son dönemlerde popüler olan ve gelinlere daha rahat hareket etme imkanı sunan gelin evden çıkış elbiseleri Nurcan Ege Wedding Dress’in en yeni gelinlik koleksiyonunda yer alıyor.

Hayalinizdeki Gelinlik Özel Dikim ile Gerçek Oluyor

Nurcan Ege Wedding Dress, geniş ürün yelpazesinin yanı sıra özel dikim gelinlik seçenekleri de sunuyor. Özel dikim seçeneğini düşünüyorsanız beğendiğiniz bir gelinliğin fotoğrafını götürmeniz yeterli.

Gelinliğinizi özel dikim tercih edebileceğiniz gibi hazır modeller üzerinde de istediğiniz şekilde tadilat yaptırabilirsiniz. Seçtiğiniz hazır model gelinliğe kol taktırabilir, askı ekletebilir, bedeni büyütebilir ya da daralttırabilirsiniz. Ayrıca modeldeki dantel sadeyse üzerine işlemeler de eklenebiliyor.

Nurcan Hanım, özel dikim gelinliklerin, kişinin kendi ölçülerine göre yapıldığı için gelin adayları için daha uygun olduğunu belirtiyor.

özel dikim gelinlik

Her Bütçeye Uygun Gelinlik Seçenekleri

Gelelim firmanın gelinlik fiyatlarına: Nurcan Ege Wedding Dress’te her bütçeye uygun gelinlik seçenekleri bulmak mümkün. Genel olarak fiyatlar 2000 TL ile 5000 TL arasında değişiyor. Modaevi, Kadıköy’deki gelinlikçiler arasında uygun fiyatlı seçenekleriyle dikkat çekiyor. Nurcan Hanım, firmada 2019 gelinlik fiyatlarının yine 2000 TL’den başlayacağını, 8000 TL’ye kadar çıkacağını ifade ediyor.

Gelinliğinizi satın alırken, peşin ödeme yapabileceğiniz gibi farklı ödeme seçenekleri de bulunuyor. Örneğin; ücretin %30’unu peşin verip, kalanını her bir provada ödeyecek şekilde taksitlendirebilirsiniz. Bir başka seçenek de gelinlik ücretinin %70’ini peşin verip, kalanını teslimde ödeyebilirsiniz.

Tabi gelinlik fiyatlarını etkileyen bazı kriterler de bulunuyor. Nurcan Hanım bu kriterleri şöyle anlatıyor: “Gelinlikte kullanılan dantel ve kumaş, gelinliğin fiyatını belirlemede en önemli faktörlerden biri. Ayrıca gelinlikte kullanılan işlemeler, taşlar ve işçilik de fiyatları etkiliyor. Gelinliğinizi aldığınız döneme bağlı olarak da fiyatlar değişiklik gösteriyor. Kış sezonunda fiyatlar yaz dönemine kıyasla daha uygun oluyor.”

uygun gelinlik modelleri

Gelinliği Satın Almak Zorunda Değilsiniz

Nurcan Ege Wedding Dress’te gelinlik kiralama imkanından da yararlanabilirsiniz. Kiralık gelinlik fiyatları Kadıköy gelinlikçileri arasında yer alan Nurcan Ege Wedding Dress’te minimum 2000 TL’den başlıyor.

Gelinliğinizi Dilediğiniz Aksesuarla Tamamlayın!

Nurcan Ege Wedding Dress’te gelinliğinizin tamamlayıcı ögelerini de bulabilirsiniz. Bolero, duvak, eldiven, gelin buketi, gelin kesesi gibi aksesuarlarınızı da aynı yerden temin edebilirsiniz. Böylece hem gelinliğiniz ile uyumu daha kolay yakalarsınız hem de düğün telaşı sırasında ayrı ayrı yerlerden aksesuar alışverişine çıkmanıza gerek kalmaz. Zamandan tasarruf edebilirsiniz.

gelin aksesuarları

Abiye ve Kaftan Seçenekleri de Bulunuyor

Yalnızca gelinlik değil, abiye, nişanlık, kaftan gibi seçenekler de modaevinde mevcut. Gelin adaylarının arkadaşları, kardeşleri, anneleri için de abiye seçenekleri bulunuyor. Gelinlikte olduğu gibi abiye ve nişanlık konusunda da vücut tipiniz ve tarzınıza uygun seçimi yapmak için modaevinden yardım alabilirsiniz.

abiye ve kaftan

Teslim Süresi Gelinlerin Tercihine Göre Belirleniyor

Nurcan Ege Wedding Dress’te gelinlikler 3 provada hazırlanıyor, 4’üncü provada teslim ediliyor. Yani firma, kısa teslim süresiyle de öne çıkıyor. Düğününüze yalnızca 1 hafta varsa, o kısa zaman diliminde bile gelinliğiniz hazırlanabiliyor. Zamana yaymak isterseniz de en fazla 3 ay sonunda gelinliğinizi teslim alabiliyorsunuz.

Ancak teslim süresini etkileyen bazı faktörler de var. Örneğin; düğünlerin yoğun olarak yazın yapıldığını göz önünde bulundurduğumuzda, gelinlik alışverişini son dakikaya bırakmamaya özen göstermelisiniz. Yaz döneminde firma ile düğünden en erken 4 ay öncesinden iletişime geçmeniz gerekirken, kış döneminde 1-2 ay öncesi yeterli oluyor.

Özel dikim gelinliklerde teslim süresinin 6 aya kadar çıkabildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Gelinlikler Sizin İçin Saklanıyor

Firma, prensip olarak, gelinlikleri düğün tarihinden 15 gün önce tamamlamış oluyor. Böylece herhangi bir son dakika aksiliğine karşı, yapılacak değişiklik ya da tadilat için hem gelinlerin hem de modaevinin vakti oluyor.

Eğer gelinliğinizi 15 gün önceden teslim almak istemezseniz ya da alıp saklayacak yeriniz yoksa firma, gelinliğinizi dilediğiniz tarihe kadar deposunda muhafaza ediyor.

Uzmanından Doğru Gelinlik Seçimi İçin Tavsiyeler

Nasıl bir gelinlik alacağınıza karar veremiyorsanız, Nurcan Ege Wedding Dress’te uzman desteği de alabilirsiniz. Nurcan Ege, teslimden sonra hayal kırıklığı yaşamamanız için vücut tipinize, boyunuza göre doğru gelinliği bulmanızda yardımcı oluyor.

Nurcan Hanım’ın gelin adaylarının doğru gelinlik seçimine dair bazı tavsiyeleri de var:

 • Gelinlik seçerken vücut tipinize ve boyunuza göre tercihte bulunmalısınız. Önemli olan gelinliğin size yakışması ve seçtiğiniz gelinliği en güzel şekilde taşıyabilmeniz. Örneğin; armut vücut tipine sahip gelin adayları balık kesimlerden uzak durmalı, A kesim gelinlikleri tercih etmeliler.

 • Balık kesimler için gelinin fiziğinin çok düzgün olması gerekli. Basenleri geniş gelin adayları balık kesimlerden uzak durmalı. Gelin adaylarının boyunun da kısa olmaması şart. Orta boy, balık kesim gelinlik giymek için yeterli olacaktır.

 • Kısa boylu gelinler, prenses kesim istiyorsa kademeli olarak genişleyen gelinlikleri tercih edebilir. A kesim gelinlikler özellikle minyon tipli gelin adaylarında bu hoş bir tercih olabilir.

doğru gelinlik seçimi

 • Kilolu ve kısa boylu gelin adayları için de her vücut tipine uyum sağlayan A açılımlı gelinlikler uygun olacaktır.

 • Gelinlik seçiminde mekan da önemli. Havuz başında, deniz kenarında yapılacak bir düğünde uçuş uçuş, bohem gelinlikler daha uygun oluyor. Kapalı mekanlarda, A ve prenses kesim gelinlikler, saten kumaşlarla birlikte çok yakışıyor.

 • Gelinliğin kaliteli olup olmadığını anlamak için görüntüsüne dikkat etmek gerekiyor. Kullanılan kumaş ve firmanın kalıp kalitesi de çok önemli.

 • Özel dikim gelinlikler, kişinin kendi ölçülerine göre yapıldığı için gelin adayları için daha uygun oluyor. Hazır modeller, özel dikimler kadar detaylı çalışılmadığı için kişinin üzerine oturmayabiliyor.

Gelinlik sektöründe uzmanlaşmış tecrübeli gelinlikçilerden Nurcan Ege Wedding Dress’i detaylı olarak inceledik. Siz de gelinliğiniz için Nurcan Ege Wedding Dress’i düşünürseniz, firmanın profilinde yer alan modelleri inceleyebilir, firma ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Nurcan Ege Wedding Dress’i haftanın her günü ziyaret edebilirsiniz. Hafta içi ve cumartesi günleri 9.00-19.00 saatleri arasında hizmet veren firma, pazar günleri de 10.00-18.00 saatleri arasında açık.

Yorum yap