İddialı Gelinlerin Adresi: Pınar Bent Gelinlik

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

4:03 dakika

29.06.2020

Modern ve iddialı gelinlikleriyle adından söz ettiren bir modaeviyle tanıştıracağız sizi! İstanbul Nişantaşı gelinlik mağazaları arasında yer alan Pınar Bent Gelinlik, düğün gününde iddialı tarzını ortaya koymak isteyen gelin adaylarına birbirinden şık özel tasarım gelinlik seçenekleri sunuyor! Üstelik modaevinde yalnızca gelinlik değil, abiye ve kaftan modellerini de bulmak mümkün! Gelin adayının stilini, hayallerini ve kaliteyi ön planda tutan deneyimli firmalardan olan modaevinin gelinlik modellerini, fiyatlarını ve gelinlik seçimine dair önerilerini sizin için yazdık!

pınar bent gelinlik

10 yıldır sektörde bulunan modacı Pınar Bent’in, kendi adıyla faaliyete geçirdiği gelinlik modaevinde, her tarza uygun seçenekler bulmak mümkün. Yurtdışı fuarları takip eden ve en yeni modellere yerel dokunuşlar da ekleyerek koleksiyonunu hazırlayan Pınar Bent Gelinlik’te, özellikle A kesimli ve kayık yaka tasarımların öne çıktığını da söyleyelim. Modaevi, Fransız dantelli gelinlikleri ve pileli modelleriyle de romantik gelin adaylarına hitap ediyor. Kiralık ve özel dikim seçenekleri bulunan firma, her bütçeye uygun gelinlik seçenekleri ve hızlı teslim süresiyle de dikkat çekiyor.

2009 yılında Fatih’te kurulan, daha sonra Levent’te hizmet veren Pınar Bent Modaevi, son olarak da Nişantaşı gelinlik butikleri arasındaki yerini aldı. 4 kişilik bir ekiple yola çıkan Pınar Bent, şuan 15 kişilik bir ekiple her yıl yüzlerce gelini en özel gününe hazırlıyor.

Pınar Bent Gelinlik’in Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Hazır ve özel tasarım gelinliklerinin olması

 2. Kiralık gelinlik seçenekleri

 3. Her bütçeye uygun gelinlik modellerinin bulunması

 4. Abiye ve kaftan seçenekleri sunması

 5. Haftanın 7 günü hizmet vermesi

pınar bent gelinlik

Pınar Bent Gelinlik, Romantik ve İddialı Gelin Adaylarına Hitap Ediyor

Türkiye’den ve yurt dışından birçok sipariş alan Pınar Bent Gelinlik, balık, prenses ve A kesim gelinlik modelleri ile dikkat çekiyor. Güçlü bir silüete sahip olmak isteyen gelin adayları için, son yılların popüler tasarımlarından pelerinli, omuz detaylı ve üç boyutlu gelinlik modelleri de Pınar Bent’in en son gelinlik koleksiyonları arasında yer alıyor.

pınar bent nişantaşı

Yalnızca gösterişli, kabarık modeller değil, minimalist gelin adayları için de, ipek tüllerden uçuş uçuş sade gelinlikler, zarif işlemeli düz kesim tasarımlar, firmanın koleksiyonunda yer buluyor.

pınar bent gelinlik

Firmanın birbirinden şık tasarımlarına şuradan ulaşabilirsiniz: Pınar Bent Gelinlik Modelleri

İstediğiniz Gelinlik Özel Tasarımla Gerçek Oluyor

Pınar Bent Gelinlik, her tarza ve vücut tipine uygun gelinlik modeli seçeneği sunmasının yanında, özel dikim hizmetiyle de hayalinizdeki gelinliği gerçeğe dönüştürüyor. Özel dikim seçeneğini düşünüyorsanız hayalinizdeki modeli firmanın tecrübeli ekibine anlatmanız yeterli!

Yalnızca özel dikim modeller değil, istediğiniz hazır model üzerinde değişiklik yapmak isterseniz, modaevinin tadilat imkanlarından da yararlanmanız mümkün. Dilerseniz straplez modellere yaka, kolsuz modellere uzun kollar eklenebiliyor ya da istediğiniz şekilde daraltma ya da genişletme gibi uygulamalar da gerçekleştiriliyor.

3 Provada Teslim

İstediğiniz gelinliğe karar verdikten sonra modaevinden 3 provada teslim alabiliyorsunuz. Bunun için firma ile, düğün tarihinizden 3 ay önce iletişime geçmeniz yeterli. Tabii yaz döneminde firmanın yoğun olduğunu göz önünde bulundurarak erkenden randevu almanızda fayda var.

Kış aylarında ise 2 ay önceden randevu almak yeterli oluyor. Eğer gelinliğinizi almak son dakikaya kaldıysa, modaevinin müsaitlik durumuna göre, 1 haftada da istediğiniz modeli hazırlayabiliyorlar.

Teslim süresi gelin adaylarının özel dikim istemeleri ya da model değişikliği gibi durumlarda değişiklik gösterebiliyor.

Eğer gelinliğinizi saklayacak yeriniz yoksa, firmadan, düğün gününüze kadar sizin için muhafaza etmesini de talep edebilirsiniz.

pınar bent gelinlik

Pınar Bent Gelinlik Fiyatları Nedir?

Gelelim firmanın gelinlik fiyatlarına… Pınar Bent Gelinlik’te fiyatların Nişantaşı gelinlik butiklerine kıyasla uygun olduğunu söyleyebiliriz. Her bütçeye uygun fiyat seçeneklerinin olduğunu da söylemeden geçmeyelim. Öyle ki; firmanın gelinlik modelleri 1000 TL’den başlıyor ve 6000 TL’ye kadar çıkıyor.

Gelinliği satın almak yerine kiralamak isteyen gelin adayları için kiralık gelinlik seçenekleri de mümkün. Hazır modellerin yanı sıra özel dikim gelinlikler de kiralanabiliyor.

Özel dikim veya kiralamalarda dantel farklılıklarında işlemeli ve kasnak modellerinde de fiyat farklılıkları oluşabiliyor.

Ayrıca erken sipariş vermeniz halinde yararlanabileceğiniz indirim ve kampanyaların bulunduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Gelinliğinize Uygun Aksesuar Seçenekleri de Var

Pınar Bent Gelinlik’te yalnızca gelinlik modelleri yer almıyor. Birbirinden şık gelinliklerin yanı sıra duvak, gelin buketi, saç aksesuarları da hediye ediliyor.

pınar bent aksesuar

Abiye ve Kaftan Arayanlara

Pınar Bent Gelinlik, sizi sadece düğüne hazırlamıyor; söz, nişan, kına elbise seçenekleri de sunuyor. Kına gecesi için kaftan bakıyorsan da Pınar Bent Nişantaşı showroomunda birçok model bulabilirsin.

pınar bent kaftan

Uzmanından Doğru Gelinlik Seçimine Dair Öneriler

Modacı Pınar Bent, 2019 yılında daha çok helen modeller, şifon etekler ve ince ip askıların trend modeller arasında yer aldığını belirtiyor. Ancak gelinlik seçiminde, dikkat edilmesi gerekenin trendlerden çok, gelin adaylarının istekleri olduğunun da altını çiziyor. Tabii, Bent’e göre, gelinlik seçiminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. İşte uzmanından gelinlik seçimi önerileri:

 • Gelinlik seçimi yapılırken ilk olarak gelinlerin hayalleri, daha sonrasında proporsiyon özellikleri dikkate alınmalı. Hayallerimiz proporsiyonumuza uymuyorsa dikim yapıldıktan sonra mutlu olmayabiliriz. O yüzden kendi vücudumuza uyumlu modeller yapmamız gerekir.

 • Gelinlikte kumaş kalitesi önemlidir ve tabii dikim kalitesi ve işçilik güzel olmadığı sürece kaliteli bir gelinlik ortaya çıkmaz. Yani kumaş ve işçilik ön planda olduğu zaman kaliteli bir gelinliğe sahip olmuşsunuz demektir.

 • Kısa boylu ve kilolu gelin adayları daha çok belden açılımlı, ince dantelli gelinlikler seçmeli. Çok kabarık olmayan modeller fiziklerini daha iyi gösterecektir.

pınar bent gelinlik

 • Gelinlikte mekan çok önemlidir. Eğer bir sarayda düğün yapılacaksa çok sade modeller tercih ederseniz davetliler arasında kaybolabilirsiniz. Bu nedenle mekanın konsepti gelinlik seçiminde size yardımcı olabilir.

 • Gelinlikte mevsim yoktur diyebiliriz, tabii bir kır düğünü yapmıyorsanız. Kır düğünü yapıp çok taşlı bir gelinlik tercih edilmesi çok doğru olmaz.

pınar bent gelinlik

 • Düğünün konsepti düğün mekanı seçimi yapıldıktan sonra belirlenir. Tabii bu da gelinliği etkiler. Şamdanların, varaklı süslemelerin kullanıldığı saray konsepti uygulanan kapalı bir mekanda daha ağır gelinlik modelleri, kır çiçekleri ile süslü, bahar temalı bir kır düğününde ise uçuş uçuş gelinlikler tercih edilmeli.

 • Gelinler gelinlik seçerken, mutlaka kendilerini mutlu hissedecekleri modeller tercih etmeliler. Başkalarının hayallerinden etkilenmeden kendi isteklerinden emin olmaya çalışmalılar.

Pınar Bent’in yeni evleneceklere gelinlik alışverişi sırasında göz önünde bulunduracakları önerilerinden faydalanacağınızı umuyoruz. Eğer firmanın her tarza hitap eden gelinlik modelleri hoşunuza gittiyse, daha çok model görmek için profilini de detaylı incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca Pınar Bent Gelinlik’i, haftanın her günü, saat 09.00 ile 19.00 arasında ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yap