Gelinlik Alırken Sık Yapılan Hatalar

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 1:33 DK

06.02.2019

Gelinlik alışverişi bir keyiftir, hayatta bir kez yaşanan. Bir kelebeğin ömrü kadar kısa olan düğün gününüzde giyeceğiniz bu çok özel elbisenin içinde kusursuz görünmeniz için dikkat etmeniz gerekenler işte burada!

Vücudun Sözü Geçer

Her kadın güzeldir. Her gelinlik de öyle...Ancak her gelinlik her kadında güzel durmaz. Nedeni çok basit; çünkü gelinlik modelleri vücudun farklı yönlerini gözler önüne sermek üzere tasarlanır. Vücut tipinize uygun gelinliği bulmak için ise sizin vücut analizinizi yapıp uygun gelinliği size sunacak profesyonel bir moda evi bulmalısınız.

gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Düğün Mekanını Söyle Gelinliğini Bul

Gelinliğiniz hem mekanın ruhuna hem de fiziksel koşullarına uygun olmalı. Kır düğününde 4 metrelik uzun kuyruk ya da şık bir otel düğününde zıpır bir mini gelinlik sizi komik olmaktan öteye götürmez. Hangi mekanda ne tür gelinliklerin uygun olacağı konusunu hafife almayın. Önce düğün mekanınıza karar verin, sonra düğün temanıza. Ardından gelinlik, davetiye ve düğün teması gibi pek çok detayın seçimini yapmak çok kolay olacak.

gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Gelinlik İndirimleri

New Moda
%35 İNDİRİM
104 3 13
New Moda

Seçili Modellerdeki Kiralamalar %35 İndirimle 1.600 Tl’den Başlayan Fiyatla...

Egenur Moda Evi
%30 İNDİRİM
548 24 93
Egenur Moda Evi

Özel Dikim Gelinliklerde %30 İndirim!...

Son Bir Prova Yapalım

Düğün hazırlıkları koşurmacasında verilen kilolarla, stresten kaynaklanan kalorili kaçamaklar birbirine karışınca; düğünden önce kilo alınır mı verilir mi belli olmaz. Bu yüzden siz siz olun, gelinliğinizde yapılacak tadilatları mümün olduğunca geciktirin. Düğünden iki hafta önce yapılacak tadilatlar ve bir hafta önceki son prova sayesinde gelinliğiniz üzerinize cuk otursun.

gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Etek Boyu ve Ayakkabı İlişkisi

Gelinliğinizin etek boyu kesinlikle onu kullanacağınız ayakkabılarla beraber alınmalı. Gözle farkedilmeyecek küçük bir topuk boyu farkı bile çok önemlidir. Eteğinizdeki birkaç santimlik kısalık oyuncak bebek gibi görünmenize, birkaç santimlik fazlalık ise yürürken eteğinizin ayağınıza takılmasına sebep olabilir. Eteğinizin boyu yürürken ayakkabılarınızın görünmemesini sağlamalı ancak yerleri süpürmemeli.

gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Saç & Ten & Gelinlik Uyumu

Son yıllarda gelinlikte beyaz renge alternatif renkler kullanılmaya başlandı. Bu modaya ayak uydurmak isteyenler, dikkat! Gelinlik renginizi seçerken mutlaka ten ve saç renginizi göz önünde bulundurun. Yanlış bir seçim, bir yıldız gibi parlamanız gereken o güzel gecede sizi solgun ve enerjisiz gösterebilir. Örneğin sarışın bir gelin yavruağzı bir gelinlik yerine taş rengi bir gelinliği, esmer bir gelinse kırık beyaz renkleri tercih etmeli.

Gelinlik almadan önce erkeklerin de fikirlerine göz atmak ister misin? O halde seni şöyle alalım: Biraz da Beyleri Dinleyelim: Erkeklerden Gelinlik Önerileri

Şehrindeki En İyi Gelinlik Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

GELİNLİK FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Gelinlik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelinlik Firmaları

Gelinlik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

FK

Fatma Kurutoprak

17/10/2014

mekana göre gelinli seçimi çok daha fazla akılda kalıcı olabiliyor. ilk başta düğün mekanınızı bi görün sonra zaten aklınızda bişeyler şekillenmeye başlar.