Gelinlik Alırken Sık Yapılan Hatalar

Gelinlik alışverişi bir keyiftir, hayatta bir kez yaşanan. Bir kelebeğin ömrü kadar kısa olan düğün gününüzde giyeceğiniz bu çok özel elbisenin içinde kusursuz görünmeniz için dikkat etmeniz gerekenler işte burada!

Vücudun Sözü Geçer

Her kadın güzeldir. Her gelinlik de öyle...Ancak her gelinlik her kadında güzel durmaz. Nedeni çok basit; çünkü gelinlik modelleri vücudun farklı yönlerini gözler önüne sermek üzere tasarlanır. Vücut tipinize uygun gelinliği bulmak için ise sizin vücut analizinizi yapıp uygun gelinliği size sunacak profesyonel bir moda evi bulmalısınız.

5 - gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Düğün Mekanını Söyle Gelinliğini Bul

Gelinliğiniz hem mekanın ruhuna hem de fiziksel koşullarına uygun olmalı. Kır düğününde 4 metrelik uzun kuyruk ya da şık bir otel düğününde zıpır bir mini gelinlik sizi komik olmaktan öteye götürmez. Hangi mekanda ne tür gelinliklerin uygun olacağı konusunu hafife almayın. Önce düğün mekanınıza karar verin, sonra düğün temanıza. Ardından gelinlik, davetiye ve düğün teması gibi pek çok detayın seçimini yapmak çok kolay olacak.

2 - gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Gelinlik İndirimleri

Son Bir Prova Yapalım

Düğün hazırlıkları koşurmacasında verilen kilolarla, stresten kaynaklanan kalorili kaçamaklar birbirine karışınca; düğünden önce kilo alınır mı verilir mi belli olmaz. Bu yüzden siz siz olun, gelinliğinizde yapılacak tadilatları mümün olduğunca geciktirin. Düğünden iki hafta önce yapılacak tadilatlar ve bir hafta önceki son prova sayesinde gelinliğiniz üzerinize cuk otursun.

3 - gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Etek Boyu ve Ayakkabı İlişkisi

Gelinliğinizin etek boyu kesinlikle onu kullanacağınız ayakkabılarla beraber alınmalı. Gözle farkedilmeyecek küçük bir topuk boyu farkı bile çok önemlidir. Eteğinizdeki birkaç santimlik kısalık oyuncak bebek gibi görünmenize, birkaç santimlik fazlalık ise yürürken eteğinizin ayağınıza takılmasına sebep olabilir. Eteğinizin boyu yürürken ayakkabılarınızın görünmemesini sağlamalı ancak yerleri süpürmemeli.

4 - gelinlik alırken sık yapılan hatalar

Saç & Ten & Gelinlik Uyumu

Son yıllarda gelinlikte beyaz renge alternatif renkler kullanılmaya başlandı. Bu modaya ayak uydurmak isteyenler, dikkat! Gelinlik renginizi seçerken mutlaka ten ve saç renginizi göz önünde bulundurun. Yanlış bir seçim, bir yıldız gibi parlamanız gereken o güzel gecede sizi solgun ve enerjisiz gösterebilir. Örneğin sarışın bir gelin yavruağzı bir gelinlik yerine taş rengi bir gelinliği, esmer bir gelinse kırık beyaz renkleri tercih etmeli.

Şehrindeki 438 Gelinlik Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!

Yorumlar (1)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

FK Fatma Kurutoprak

mekana göre gelinli seçimi çok daha fazla akılda kalıcı olabiliyor. ilk başta düğün mekanınızı bi görün sonra zaten aklınızda bişeyler şekillenmeye başlar.