Düğününüzde Cihangir Makas ile Özgün Tarzınızı Konuşturun

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

3:31 dakika

19.09.2023

Gelin saçı ve makyajı için İstanbul kuaför önerileri arayan gelin adayları, bu yazı sizin için! Gelin saçı ve makyajı konusunda uzman bir firmayı inceleyeceğiz bu yazıda! İstanbul’un ünlü kuaför zincirlerinden Makas Kuaför’ün Beyoğlu’nda yer alan şubesi Makas Cihangir, profesyonel ekibi ve güler yüzlü hizmetiyle, gelinin stilini ve hayallerini odak noktasında tutan deneyimli firmalardan. Biz de firmayı incelemeye aldık ve Cihangir Makas’ın, 2019 gelin paketi fiyatlarını, gelin saçı ve makyajında nelere dikkat ettiğini ve daha pek çok şeyi sorduk.

cihangir makas

Cihangir Bliss Makas olarak da bilinen firma, kuaförlük mesleğinin duayenlerinden biri olarak kabul edilen Erdem Kıramer’in 50 yıllık tecrübesi sonucunda yaratılan Makas Kuaför zincirinin ünlü şubelerinden. Makas şubeleri arasında merkez olma özelliği taşıyan Makas Beyoğlu Sıraselviler Caddesi üzerinde bulunuyor.

Ersin Kahraman tarafından işletilen salon, iki katlı, 150 metrekare kullanım alanına sahip, ferah bir mekanda hizmet veriyor. Cihangir Makas’ın alt katında gelinlerin kendilerini daha rahat ve özel hissetmeleri için özel alan yaratılmış. Burada çayınızı, kahvenizi yudumlayıp, güler yüzlü ekibin özel ilgisiyle en özel gününüze hazırlanabilirsiniz.

20 kişilik uzman bir ekip ile hizmet veren kuaför salonu aynı anda 3-4 gelin adayını ağırlayabiliyor. Ekip ayrıca, gelin yakınlarıyla birlikte toplam 20 kişiye kadar saç-makyaj hizmeti de verebiliyor. Şubenin sunduğu imkanları, 8 yıldır da Makas salonlarında görev yapan deneyimli saç artisti Emirhan Ilgınlı’dan dinledik.

düğününüzde cihangir makas ile özgün tarzınızı konuşturun

Makas Cihangir’in Öne Çıkan 5 Özelliği

  • 1-Geniş ve ferah atmosferi

  • 2-Ulaşımı kolay, merkezi konumu

  • 3-Şehir dışı ve yurt dışına hizmet vermesi

  • 4-Ücretsiz saç-makyaj provası imkanı sunması

  • 5-Düğün mekanında ve evde de hizmet verebilmesi

İstanbul’un Popüler Kuaförlerinden

Makas Cihangir, İstanbul ünlü kuaförleri arasında. Ilgınlı, salonun, ünlü isimlerin yaşadığı Cihangir’de bulunuyor olması nedeniyle müşteri profilleri arasında ünlü sanatçıların yer aldığını ifade ediyor. Salonun, ünlüler tarafından tercih edilmesi de popülaritesini artırıyor.

‘Misafirlerimize Kendi Trendini Yakalatıyoruz’

Gelinliğiniz hazır, peki size uygun gelin saçı ve makyajına nasıl karar vereceksiniz? En yeni trendlerden haberim yok diye üzülmeyin. Çünkü Cihangir Makas’ta, trend de olsa size yakışmayacak bir gelin saçı ya da makyajı yapılmıyor.

Emirhan Bey, “Misafirlerimizin kendi tarzları ve kendine özgü durumları baz alarak onlara kendi trendlerini yakalatıyoruz” diyor. Çünkü gelin saçı ve makyajının uygulamasına geçilmeden önce düğününüzün yapılacağı mekan, yüz şekliniz, gelinliğiniz, aksesuarlarınız hatta saç yapınız Makas uzmanları tarafından değerlendiriliyor. İstediğiniz modellerden size uygun olanı bu kriterlere göre belirleniyor. Herhangi bir model düşünmediyseniz ve bir uzmanla buna karar vermek istiyorsanız da Cihangir Makas’ın uzman ekibi size yardımcı olacaktır.

cihangir bliss makas

Cihangir Makas’tan alacağınız hizmetler yalnızca düğün saçı ve makyajıyla sınırlı değil, nişan başı ile kına gelin saçı ve makyajı da yaptırabilirsiniz. Temanıza uygun saç ve makyajınızla nişan ve kınanızda da hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

makas cihangir kına saçı

Uzmanından Gelin Saçı ve Makyajı İçin Tavsiyeler

Ilgınlı, düğün hazırlıkları sırasında, gelin saçı ve makyajı konusunda süreci planlamanıza yardımcı olabilecek ipuçları da veriyor:

  • Düğün gününüzde bir sürprizle karşılaşmamanız için saç-makyaj provası yaptırmanızda fayda var. Cihangir Makas’ta düğünden 1-3 hafta önce prova yapıyoruz.

  • Gelin adaylarının prova sırasında giyeceği kıyafetlerin de önemi var. Provaya giderken nasıl giyinmeliyim diyorsanız boynu ve omuzları açık bir kıyafet tercih edebilirsiniz.

  • Makas Kuaför’de düğün günü alabileceğiniz hizmetler yalnızca saç-makyajla sınırlı değil. Bunların yanında manikür-pedikür, ağda, kaş tasarımı gibi bakım hizmetlerini de düğün günü yaptırabilirsiniz. Böylece telaşlı düğün haftanızda bunlar için ekstra bir vakit ayırmanıza gerek kalmayacaktır. Tabii randevu saatinizi de bu işlemlerin de yapılacağını hesaba katarak belirlemenizde fayda var.

  • Düğün günü görünümünüzde değişikliğe gitmek istiyorsanız ama bir yandan da ortaya çıkabilecek sürprizler konusunda endişeliyseniz, panik yapmanıza gerek yok. Çünkü saç rengi ya da model değişikliklerini düğünden önceki 1 haftaya kadar yaptırabilirsiniz.

  • Cihangir Makas’ın saç-makyaj uzmanlarından hizmet almak için İstanbul’da yaşıyor olmanız şart değil. Çünkü firmanın, şehir dışı ve yurt dışı hizmet seçeneği de bulunuyor. Belirlenen ücret karşılığında Makas uzmanları şehir ya da yurt dışında hizmet verebiliyor.

Cihangir Makas’ta Gelin Saçı ve Makyajı Fiyatları Nedir?

Firmanın İstanbul’un popüler kuaför salonları arasında yer alması fiyatlar konusunda gözünüzü korkutmasın. Çünkü gelin makyajı ve gelin başı fiyatları İstanbul ortalamasına baktığımızda, firmanın sunduğu gelin paketlerinin çok da yüksek olmadığını söyleyebiliriz.

makas cihangir fiyatlar

Peki gelin paketleri neleri kapsıyor ve fiyatları nedir diye merak ediyorsanız hemen anlatalım:

Firma tarafından sunulan gelin paketleri, ipek kirpik, manikür, pedikür, kalıcı, daha parlak ve pürüzsüz saçlar için saç bakımı gibi hizmetler bulunuyor.

Makas kuaför fiyatlarına bakacak olursak: Firmanın standart gelin saçı fiyatı 750 TL. Standart gelin makyajı fiyatı ise 700 TL. Ancak, firmadan saç-makyaj uzmanının evinize ya da düğününüzün yapılacağı mekana gelmesini talep ederseniz, bu hizmet, ekstra olarak ücretlendiriliyor. Ayrıca özel isteklerinizin olması halinde, gelin saçı ve makyajı fiyatlarının artabileceğini de söyleyelim. Firma, gelin saçı ve makyajı provası için ücret talep etmiyor.

makas cihangir gelin saçı

Firma sayfasından Düğün.com çiftlerine özel düzenledikleri kampanyaları ve indirimleri de inceleyebilirsiniz.

Kalabalık Gruplara da Hizmet Veriliyor

Eğer düğün günü kuaför işlemlerinizi aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte yaptırmayı planlıyorsanız kalabalık şekilde nerede hizmet alabiliriz diye endişelenmeyin. Çünkü Emirhan bey, Makas Kuaför’de 20’ye yakın gelin yakınına da saç ve makyaj hizmeti verilebildiğini belirtiyor ve ekliyor: “10 kişinin üzerinde yüzde 10 indirim uyguluyoruz.”

Siz de gelin saçı ve makyajınızı Cihangir Makas’ın uzman kadrosuna yaptırmak istiyorsanız, profil sayfasını inceleyip, firma ile iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarından yoğun olduklarından, firma ile düğününüzden en az 2-3 ay öncesinde irtibata geçmenizi öneriyoruz.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap