Damatların da Makyaja İhtiyacı Var!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:19 dakika

29.06.2020

Makyaj Sanatçısı Canan düğün gecesi gelinler kadar damatların da kusursuz görünmeyi hak ettiklerini düşünüyor ve yıllardır gelinlerin yanında sönük kalmamaları için damatlar üzerinde marifetini konuşturuyor.

Gelinlerdeki “en güzel olmak” sevdası

Geçmişten günümüze bilinen ve uygulanan en özel makyajdır gelin makyajı. Aylar öncesinden yapılır hazırlıklar o muhteşem gün için. Çok güzel bir gelin olmak istenir. En güzel gelin olunmak istenir hep; ancak ince detay gözden kaçar o muhteşem gelinlik ile zaten en güzel gelindir. Peki ya damatlar?

damatların da makyaja i̇htiyacı var!

Hep de ikinci plana atılmaz ki bu damatlar

Eskiden stüdyo ortamında çekilen düğün fotoğrafları yerini dış mekan çekimlerine bıraktı. Tabi ki makyaj uygulamaları da profesyonel ellere kaldı... Makyajlar artık daha sade, hoş ve mekana göre uygulanıyor. Fotoğraflarda rötuşa bile gerek kalmıyor. Ancak tam da bu gelişmelere rağmen unutulan biri var ki, o da bu en önemli ikinci kişi. Tabi ki damatlar! Canan Kütükçü bu mesleği yapamaya başladığından bu yana damatlara da makyaj uyguluyor. İlk başlarda biraz garip karşılansa da sonraları talep gelinlerden gelmeye başlamış.

Gelinler işi şansa bırakır mı?

Gelinler düğün hazırlıkları sırasında on gün öncesinden cilt bakımı yaptırmaya başlıyor. Bu on günlük süreç cildin makyaj öncesine kadar toparlanıp, makyaja hazır duruma gelmesini sağlıyor.

Damatlar elbette son dakikacı!

Damatlar bu işlemi aynı gün, damat tıraşı sonrası uygular. Zaten heyecanlı olan damat bu işlemle birlikte kızarık yanaklarla gelini almaya gider. Hele bir de damat açık ve hassas tenli ise facia. Bu görüntü ile ışıl ışıl olan gelinin yanında damat sönük -ya da şöyle diyelim çok parlak- kalıyor. İşte bu aşamada sadece bir iki sihirli dokunuş ile artık damat da gelinin ışıltısına ortak oluyor ve karizmayı yerle bir etmiyor.

Doğru uygulanan makyaj gibisi yok!

Makyaj her kadının güzelliğine güzellik katmak için kullandığı en pratik yöntemdir; ancak elbette doğru uygulandığında. Haftalarca hazırlandığın o büyülü gün birkaç saatte biter geriye fotoğraflarınız kalır. Siz diğer hazırlıklarınızı tamamlayın. Biz güzelliğinizin altını çizelim.

Makyaj Sanatçısı Canan’dan daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

ezgi özkan

Düğün Tarihi: 07.05.2016


aaa mutlaka yaptırıcam :D


özge çakmak

Düğün Tarihi: 15.10.2014


yaptırsın tabi çok parlak gelmesin yanıma :D


okan gümüş

Düğün Tarihi: 15.10.2014


damat makyajı mı! biz niye hiç duymadık ki bunu :)