Aydınlısoy Art ile Kendini Özel ve Güzel Hisseden Gelinler

Bürde Özçakır tarafından yazılmıştır.

6:37 dakika

12.09.2022

Gelin saçı ve makyajı konusunda araştırma yapıyorsanız sizi alanında fark yaratan Aydınlısoy Art ile tanıştırmak istiyoruz. Profesyonel makyaj artistleri Naz-Cenk Aydınlısoy’un eğitim, kalıcı makyaj, saç ve makyaj alanlarında hizmet verdiği büyüleyici bir atmosfere sahip güzellik atölyesinde sadece randevuyla ve kişiye özel çalışılıyor. Gelin, bu firmaya yakından bakalım!

aydınlısoy art

Aydınlısoy Art’ın kurucularından Cenk Aydınlısoy, 15 yıldır 1700’ü aşkın gelin adayının makyajını yapmış. Cenk Bey, 2005 yılında M.a.c markasının retail makyaj artisti olarak başladığı meslek hayatı boyunca, televizyon programlarında ve ünlü moda dergilerinin çekimlerinde, defilelerde birçok ünlü isim ile çalışma fırsatı bulmuş. Kişisel ve kurumsal eğitim programıyla da sektöre birçok makyaj artisti kazandırmış.

Hayatını birleştirdiği meslektaşı Naz Hanım’la da 5 yıldır üzerinde çalıştıkları projeleri Aydınlısoy Art’ı, geçtiğimiz Şubat ayında faaliyete geçirmiş. Aydınlısoy Art, "sanat ve güzellik atölyesi" konseptiyle fark yaratıyor. Cenk Bey ve ekibi, uzmanlık alanları olan gelin saçı ve makyajı için randevu sistemiyle ve kişiye özel çalışıyor. Üstelik yalnızca gelinler değil damat adayları da saç-makyaj hizmetlerinden yararlanabiliyor. Çiftlerin kusursuz ve stressiz bir şekilde düğünlerine hazırlanabilmeleri için, firmada aynı anda sadece 1 çifte hizmet veriliyor. Kuaför salonu konseptiyle çalışmadıkları için manikür-pedikür, cilt bakımı ve saç renk değişimi gibi hizmetler vermiyorlar.

Cenk Bey, Aydınlısoy Art’tan hizmet alacak çiftlerin daha önce yaşamadıkları ayrıcalıklı ve harika bir deneyim yaşayacaklarını belirtiyor. Firma, alanında iddialı olduğunu da şu cümlesiyle ortaya koyuyor: “Mekan, bilgi, tecrübe, sunum ve hizmet kalitesi olarak daha iyisi yapılmadı!”

aydınlısoy art

Aydınlısoy Art’ın Öne Çıkan 5 Özelliği

 1. Alanında uzman, tecrübeli kadrosu

 2. Kişiye özel hizmet vermesi

 3. Tarihi yalıda geniş ve ferah ofisi

 4. Kaliteli marka ve ürünleri kullanması

 5. Evde ve düğün mekanında hizmet vermesi

Aydınlısoy Art’ın ekibi de alanında yetenekli ve uzman, çekirdek bir kadrodan oluşuyor. Gelin makyajı hizmetini Cenk Bey ve Naz Hanım veriyor. Markanın saç tasarımcısı ise 27 yıllık tecrübeye sahip Alpay Bey. Müşterileri ağırlayan ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılayan Mefaret Hanım’la birlikte 4 kişilik bir ekip hizmet veriyor.

Aydınlısoy Art’ın güzellik atölyesinden de özellikle bahsetmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü firma, Sarıyer’de bulunan ve 18. yüzyılda Sultan Abdülaziz döneminden kalma Özer Uzun Hasan Yalısı’nda 250 metrekarelik geniş ve ihtişamlı bir alanda faaliyet gösteriyor.

Mekanın iç dizaynı ayrıca iç mimar olan Naz Hanım'a ait. Naz Hanım, iç mimar olarak başladığı meslek hayatına; çocukluğundan bu yana ilgili duyduğu makyaj sanatına yönelerek devam etmiş. 7 yıldır da bu alandaki çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütüyor.

Saç Yapısından Düğün Konseptine Kadar Tüm Detaylar Değerlendiriliyor

Cenk Bey, gelin adaylarının saç ve makyaj modeline karar verirken tüm detayları göz önünde bulundurduklarını belirtiyor. Cenk Bey’e göre gelin saçı tasarımı yapılırken öncelikle gelinin saçının yapısı, rengi ve boyu analiz edilmeli. Düğünün konsepti ve nerede yapılacağı da dikkate alınmalı. Gelinlik modeli ve tarzı nasıl olacak, saç aksesuarı kullanılabilecek bir model mi isteniyor gibi sorular da sorulmalı.

Peki trendler ne kadar önemli derseniz, gelin saçı ve makyajı konusunda günümüz trendlerinde minimal tasarımlar ile doğallığın ön planda olduğunu belirten Cenk Bey, “Trendlere göre ilerlemek her zaman doğru sonuçlar vermez. Önemli olan kime hangi trendin uyarlanması gerektiği gibi profesyonellik, bilgi ve tecrübe gerektiren konulardır.” diyor.

aydınlısoy art

Firmada Farklı Paket Seçenekleri Bulunuyor

Firma, tüm hizmetleri için farklı paket seçenekleri sunuyor. Eğer Aydınlısoy Art’tan hizmet almak, farklı paket seçenekleri ile fiyatlar hakkında bilgi edinmek istiyorsanız, firma size ön görüşme randevusu oluşturuyor ve ofise davet ediyor. Burada size profesyonel bir sunum yapıp paket içerikleri, ekstra hizmetler ve fiyatlar hakkında bilgi veriliyor.

Firmanın hizmetleri yalnızca gelin saçı ve makyajı ile sınırlı değil. Gelin adayları kalıcı makyaj hizmeti de alabilir. Damat adayları da doğal bir erkek makyajı ve saç şekillendirme hizmetlerinden yararlanabiliyor. Firma, gelin yakınlarından da maksimum 2 kişiye de saç ve makyaj hizmeti verilebiliyor. Size özel oluşturulan randevuyla yakınlarınızla birlikte ihtişamlı ve rahat bir ortamda en özel gününüze hazırlanabilirsiniz.

Firmadan ofis dışında da hizmet alabilirsiniz. Aydınlısoy Art’ın gelin saçı ve makyajı uzmanları, sizin için yurt içi ya da yurt dışı ayrımı yapmadan eve ya da düğün mekanına da geliyor.

aydınlısoy art

Uzmanından Gelin Saçı ve Makyajı Önerileri

Alanında uzman Cenk Bey’i yakalamışken, gelin saçı ve makyajı konusunda gelin adaylarına yönelik tavsiyelerini de almak istedik. İşte uzmanından gelin saçı ve makyajı tavsiyeleri:

 • Gelin makyajında koyu rujlardan uzak durmalarını öneririm. Yoğun ve abartılı göz makyajından kaçınsınlar. Ayrıca abartılı kirpikler inanılmaz yapay duruyor. Duru, aydınlık ve canlı makyaj tarzlarını tercih edebilirler.

aydınlısoy art

 • Gelin saçında mutlaka uzman desteği almalısınız. Çünkü gelin saçı modelleri tarzlara göre şekilleniyor. Örneğin; siz çok kabartılmış sıkı bir topuz seversiniz ama bu model bütüne baktığımızda diğer tamamlayıcı unsurlarla uyumsuz olabilir. Bu noktada profesyonel yardım almak önemli.

 • Gelin saçı modelinin belirlenmesinde yüzde 70 oranında gelinlik modelinin etkisi vardır. Halter ve hakim yakalı gelinlik modelleriyle açık saç yapıldığında boyundaki bütün detay geri plana atılmış olur. Model belirlenirken gelinliğinizdeki ayrıntıları düşünerek karar vermelisiniz.

aydınlısoy art

 • Esmer tene ve kahverengi göze sahip olan gelinler; altın, tatlı kahve, bakır ve mercan tonlarında farlar kullanabilirler. Biz gelin makyajında far rengi olarak mavi, yeşil, sarı ve yoğun gri renkleri dışında bütün tonları kullanıyoruz. Yüz kontüründe yoğun allık ve gölgemeden uzak durmalılar. Yanakların üzerine highlight uygulanması daha canlı bir ten görünümü yaratabilir. Dudaklarda et rengi, şeftali tonları tercih edebilirler.

aydınlısoy art

 • Koyu saç rengine sahip olan gelinlerin dezavantajı örgülü modellerde detayların geri planda kalması. Sarı ve kumral saçlara sahip olan gelinler bu konuda çok daha şanslılar. Model yapılırken saç renginize göre ayrıntıları belirlemeniz gerekli.

aydınlısoy art

 • Porselen makyajın açılımını Türk kadınları bizce çok yanlış anlıyorlar. Porselen makyajın tanımı iyi kapatılmış temiz bir ten makyajıdır. Tamamen kapatılmış, yoğun, başka biri gibi olduğunuz makyajlardan uzak durun. Islak görünümlü makyaj, göz makyajlarında tercih ediliyor ve bizce lokal olarak çalışıldığında çok hoş duruyor. Su bazlı aqua farları kullanmayı pek sevmiyoruz. Yoğun ve belli bir süreden sonra çizgilenme yapıyor. Tende kullanılan su bazlı fondötenler tercihimiz.

 • Düğün öncesi prova en çok önemsediğimiz konulardan. Saç ve makyaj provalarımız ortalama 3 saat sürüyor. Düğün tarihine 1 ay kala mutlaka prova yapılmalı. Provada gelinimizin beyaz bir kıyafet giymesi tercihimizdir.

aydınlısoy art

 • Düğün günü programı önceden, dikkatli bir şekilde yapılmalı. Nikahın saat kaçta olacağı, düğünün yapılacağı mekana olan mesafe ve fotoğraf çekimi programı gibi detaylar netleştirilmeli. Ortalama hazırlık süresi de saç ve makyaj uygulaması, gelinliğin giyilmesi ve son rötuşlar ile 3 saattir.

aydınlısoy art

 • Gelin adaylarının düğüne en geç 1 ay kala cilt bakımlarını yaptırmış olmaları gerekir. Saçları için boya yaptırmayı düşünüyorlarsa düğüne en geç 10 gün kala halletmeliler. Saç bakımını da düğüne 7 gün kala yaptırmış olmalılar.

 • Manikür-pedikür-ağda ve kaş tasarımı gibi uygulamaların düğün günü yapılmasını tavsiye etmiyoruz. Zamanı doğru kullanmak gerekir. 1 veya 2 gün önceden yaptırmaları düğün günü daha kolay hazırlanmalarını sağlar.

 • Düğün günü gelin saçı ve makyajının kalıcılığı en önemli konulardan. Kozmetik markalarının çıkardığı çok başarılı ürünler var. Gelin makyajında M.a.c, Nars, Makeup Forever, Fenty Beauty, Armani Beauty, Nyx, Huda Beauty, Urban Decay, Benefit gibi birçok kaliteli markanın ürünlerini kullanıyoruz.


  Makyajı uygulamadan önce kullanılan bazlar mevcut. Transparan pudra hayat kurtarıcıdır. Provada belirlemiş olduğumuz ruj ve olmazsa olmazlardan renksiz transparan pudrayı düğünden önce gelinlerimizin almasını öneriyoruz.


  Saç konusunda günümüzde kullanılan kaliteli ürünlerle kalıcılık sağlayabiliyoruz. Yedek tokalar her zaman yanlarında olmalı.

aydınlısoy art

Aydınlısoy Art Yorumları

Cenk Bey’den Aydınlısoy Art’ı dinledik. Peki firmadan hizmet alan gelin adayları firma hakkında neler düşünüyor? Firmanın profil sayfasına yorum bırakan Aydınlısoy Art gelinlerinin sözlerine de kulak verelim:

 • Müjde & Serhat: “O özel günde güzel görünmek kadar, hazırlık sürecinin keyifli olması da çok önemliydi. Cenk Bey ve ekibi sayesinde hem hazırlanırken çok büyük keyif aldık hem de sonuçtan çok memnun kaldık. Gecenin sonunda makyajımın hala bozulmadığını söyleyen misafirlerimiz oldu. Bir kere daha o geceyi yaşama şansımız olsa yine Cenk Bey’le çalışmak isteriz.

 • Hilal & Bora: “İşinin ehli ve böylesine nezih, kaliteli bir kişiyle tanışmaktan büyük onur duyuyorum. Cenk Bey’i web aracılığıyla buldum. Önce arkadaşıma önermiştim düğün günü oradaydık. Tam istediğimiz gibi gerçekleşti her şey... Saç ve makyaj tek kelimeyle harikaydı. Yeteneğin dışında, davranışları, gelini sakinleştirmesi, olgun tavrı dikkatimi çekti. O an kafama koymuştum kendi düğünümde de çağırmayı. Sayesinde çok pozitif bir gün geçirdim. Tüm gelinler kendinizi Cenk Aydınlısoy ekibine teslim edin. Hiçbir şey düşünmeyin.”

aydınlısoy art

 • Seda & Serdar: “En özel günümde mükemmel bir makyaj ile günümü daha da güzelleştiren güzeller güzeli Naz Hanım, makyajda harikalar yaratıyorsunuz. Beni çok mutlu ettiniz. Elinize, emeğinize, iyi kalbinize sağlık."

Gelin adayları için Aydınlısoy Art hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Siz de gelin saçı ve makyajınızı Aydınlısoy Art’ta yaptırmak istiyorsanız, düğün tarihinizden en erken iki ay önce iletişime geçmelisiniz. Böylece işinizi şansa bırakmamış olursunuz, bizden söylemesi!

Kuaför ve Güzellik Salonları

Şehrindeki en iyi gelin saçı ve makyaj uzmanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Saç ve makyaj uzmanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Gelin Saçı ve Makyajı Firmaları

Gelin Saçı ve Makyajı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorum yap