Gelin aksesuarları arasında en çok unutulan ve seçilirken çok da önemsenmeyen herhalde gelin çantasıdır. Oysa ki gelin çantası; o günün koşuşturmacası içinde telefon, makyaj malzemeniz, mendil, toka gibi her an yanınızda olması gereken eşyaları rahatça taşıyabileceğiniz çok önemli bir aksesuardır. Peki, hayatınızı kurtaracak olan gelin çantasını seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Renk Uyumu

Gelin çantanızı seçerken en çok dikkat etmeniz gereken gelin çantanızın gelinliğinizin tonuyla uyumu olacak. Gelinliğiniz kırık beyaz ve gelin çantanız bembeyazsa bu ton farkı hoş bir görüntü yaratmaz. Gelinliğinizin tonu hakkında kararsızsanız gelinlikte beyazın tonlarına bakarak karar verebilirsiniz. Eğer ayakkabı, çanta, kuşak gibi detaylarınızda farklı bir renk kullanacaksanız da, tüm bu aksesuarların tonunun aynı olmasına özen gösterin.

renk uyumu - renk-uyumu

Gelinliğinizle Uyumluluğu

Gelin çantanızı seçerken sadece gelinliğinizin rengi değil, gelinliğinizde kullanılan işleme ve süslemeler de önemli olacak. Eğer üzerinde gümüş işlemeleri olan bir gelinlik giyecekseniz, gelin çantanızın zinciri veya üzerindeki işlemeleri altın olmamalı. Ayrıca düğünün olmazsa olmazı düğün aksesuarlarınızın da gelin takılarınızla uyumlu olmasına özen gösterin yoksa bulduğu her şeyi takıştırmış gibi bir görüntü yaratabilirsiniz.

gelinliginizle uyumu - gelinliginizle-uyumu

Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarları İndirimleri

Gelin Çantasının Büyüklüğü

Gelin çantanız; ne içine bir telefon bir ruj sığacak kadar küçük, ne de içinde kaybolacağınız kadar büyük olmalı. Çoğu gelin adayı, gelinlerin bileklerinde taşıdıkları minik keselerin gelin çantası olduğunu sanır ama o takı bohçasıdır. Gelin çantanız; tüm acil ihtiyaçlarınızı sığdırabileceğiniz büyüklükte olmalı. Tabi acil ihtiyaçları da abartmamalı.

Sadece Şık Değil Ayrıca Kullanışlı

Evet, gelin çantanız gelin görünüşünüzü tamamlayacak kadar şık ve asil olmalı. Ama sırf çok şık diye açıp kapaması zor olan, içine ancak 2 şey sığdırabildiğiniz bir çanta seçmeyin. Çantanız minicik olmasın; küçük ama kullanışlı olsun. Ayrıca gelin çantanızın iç cepleri olursa eşyalarınızı bölmelere yerleştirip ihtiyacınız olduğunda çok daha rahat bulabilirsiniz.

sadece_sik_degil - sadece_sik_degil

Askı Şart

Biliyoruz, clutch denen elde taşınan minik çantalar çok şık ve zarif ama inanın tüm gün gelin çantanızı elinizde taşımaya kalkarsanız ya tam bir işkence olacak ya da sıkılıp bir masada bırakacaksınız ve ihtiyacınız olduğunda çantanızı aramanız gerekecek. Bu nedenle çok beğenip sapsız bir çanta seçtiyseniz bile çantaya şık bir zincir taktırmaya bakın.

aski_sart - aski_sart

Şehrindeki 145 Gelin Ayakkabısı ve Aksesuarı Firması Düğün.com’da!

Ücretsiz Fiyat Teklifi Almak İçin Hemen Tıkla!
Bu makale Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz

Yorumunuz başarıyla alınmıştır, editörlerimizin onayından geçtikten sonra yayınlanacaktır.

F Fatma

ne içine bir telefon bir ruj sığacak kadar küçük, ne de içinde kaybolacağınız kadar büyük olmalı çok doğru bir tespit

D Doğa

ayakkabıdan sonra en önemli aksesuar bence dikkat edilmeli