Herkes Düğününü Konuşacak: Uzmanlardan Son Yıllarda Öne Çıkan 10 Düğün Süsleme Önerisi

Belgin Yetiş tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 4:06 DK

05.02.2019

Birbiri ile aynı görünen, renksiz düğünlerden sıkıldın ve senin düğünün öyle olmasın mı istiyorsun? Öyleyse doğru yerdesin! Çünkü düğün organizasyonu konusunda uzman firmaların tek tek kapısını çaldık ve 2018 yılı ile birlikte hayatımıza giren 10 düğün dekorasyon önerisi aldık.

Düğün organizasyon firmaları evlenecek çiftlere, akışına bırakılmış bir düğün yerine, akışı ele alınmış, davetli kitlesine, düğünün temasına uygun, en ufak detayına kadar incelikle organize edilmiş, trendleri yakından takip eden bir düğün yapmalarını tavsiye ediyorlar.

Evet her şeyin modası olduğu gibi düğünlerin de modası var. Her yeni jenerasyon ile birlikte zevkler, beğeniler, beklentiler de değişiyor.

2018’de, bohem esintilerin, doğal görünümlerin hakim olduğu düğünlere sıkça rastladık. Aynı şekilde bohem gelinlikler de ortalığı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Açık alanda şölen masaları, klasik yuvarlak düğün masalarının yerini alırken, kapalı düğün salonları birer botanik bahçesine dönüşüyor.

vxpnr8sdyebyax1a - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

Önceden belirlenen düğün konseptleri ile de düğünlerde uyumu yakalamak mümkün. Mevsim temalarının yanı sıra, renklerden, doğadan, filmlerden yola çıkarak seçilen temalar çıkıyor karşımıza.

2018 yılı ile birlikte düğün organizasyon süslemelerinde neler değişti, dönemin trendlerine uygun düğün organizasyonu nasıl yapılır, çiftler tarafından en çok hangi düğün süsleme malzemeleri tercih ediliyor diye merak ettik ve uzmanlarına sorduk, onlar tek tek anlattı. İşte düğün organizasyon firmalarından son dönemin öne çıkan düğün organizasyon fikirleri:

Mihenk Davet ve Organizasyon’dan Öneriler

1- Bu yaz her yerde pampas otları karşımıza çıkacak. Geçtiğimiz yılların modası olan rustik detaylar yerini bohem detaylara bırakarak dönüşüyorlar. Ahşaplarla kombinlenen kavanozların yerini, geometrik detaylarla kombinlenen büyük yeşil yapraklar, pampaslar ve bakırlar alacak.

xhiielhyrkx9rvlr - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

2- Bohem tarza, yer yer makrome ile örülmüş uçuşan nikah fonları, sandalye süsleri eklenecek.

Düğünün havasını bir anda değiştiren bu şık nikah fonları için hazırladığımız galeriyi de inceleyebilirsin: Bohem Düğünler İçin Makrome Arka Fon Modelleri

3- Altın rengini görmeye devam edeceğiz. Ama bütünde değil detaylarda. Yani bir suplanın kenarında, bir aranjmanın içinde ya da bir peçetelikte, hatta ahşap detaylarla kombinlenen altın detaylar muhteşem uyum içindeler. Öyle eskisi gibi altın rengi şamdan altın rengi supla, altın rengi mumluk gibi şeyler istemiyor çiftler.

4- Yuvarlak masaların yerini alan uzun şölen masaları önümüzdeki yıllarda da bol bol kullanılmaya devam edecek. Bol sarmaşık, deve tabanı yaprakları, yaban çiçekleriyle masalarda botanik havalar esecek.

bblgtizw0u419ypf - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

Sadi Events’ten Öneriler

5- Nikah alanı ve nikah arkası görseli de çiftlerimizin önemsediği detaylardan biri. En özel anlarının fotoğraflanması ve bu karelerin kendilerini yansıtacak tasarımlar içermesine önem veriyorlar. Bizler de şu anda trend olan 3 boyutlu görsellik ile hayal ettikleri o muhteşem kareyi yakalamaya çalışıyoruz.

obtdon04l0mjv4xa - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

Düğününde 3 boyutlu görsel şölen yaratmak istiyorsan, bu galerimizi de incelemelisin: Gelin Yolu Tak Modelleri

6- Düğün mekanı süslemesinde son dönemlerde tavan dekoru ağırlık göstermeye başladı. Çiftlerimiz görsel olarak daha fazla yoğunluk içermesi sebebiyle bu uygulamayı tercih ediyor. Tavan dekoru uygulamasında kullanılacak materyallerin başında çiçekler geliyor.

ljebpoccinrzi0i4 - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

L'amore Organizasyon’dan Öneriler

7- 2018 yılında kapalı alanlarda çiftlerimiz tarafından en çok tercih edilen dekorasyon truss’lar üzerinden siyah konsept üzerine yeşil yapraklar ile birlikte kullanılan aydınlatmalar oldu. Gazebolar ve büyük kristal avizeler ise alana mistik bir hava katıyor. Kullanılan objelerin birbirinden farklı ama birbirine uyumlu olması ise hem aydınlatmada hem de görsellikte monotonluğu ortadan kaldırıyor.

uaq5lwrs7rlbplla - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

8- Kır düğünlerinde ise yine vintage tarz çok fazla tercih ediliyor. Son zamanlarda kır düğünlerinde en çok tercih edilen konsept ise doğa ile bütünleşen soft renklerde çiçekler, dantel kurdeleler. Bu sene ayrıca geçmiş yılların tasarımları da dikkat çekiyor. Örneğin 20’li yılların Amerikası ya da 70‘lerin hippi ruhu.

ai5rx8d1vx488zkw - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

Esra Gencer Event’ten Öneriler

9- Bu yıl ana tema “Doğaya Dönüş”! Şehir yaşamının yaratmış olduğu stres ve yorgunluğun sebebi ile yaşamın her alanında olduğu gibi bu yılın düğünlerinde de özellikle doğaya dönüş yaşıyoruz. Kır bahçelerini, kumsalları, açık alanları tercih ederek şehrin sıkıcılığından uzaklaşmak bir tercih olsa da, bir balo salonunun da bu atmosfere bürünmesine bu yıl çok kez şahit olacağız.

Masa ortalarına oturtulmuş devasa ağaçlar, doğayla bütünleşmiş üç boyutlu kumaş baskılar, taş kaseler, yosun runnerlar gibi detaylar ile bir salonu doğal dokular ile baştan yaratmak mümkün.

tdsiirdkaw1xv0uf - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

10- Ve renkler: Beyazdan sıyrılıyoruz! Düğün denince akla ilk gelen renk beyazdan bu yıl tamamen sıyrılıyoruz. Temamıza uygun tercih ettiğimiz göz alıcı ve zıt renkler hatta siyahları bolca göreceğimiz bir yıl olacak.

Bordo ve siyah bir araya geldiğinde riskli bir kombinasyon gibi dursa da doğru kullanıldığında bambaşka etkiler ile karşımıza çıkıyor. Acun Ilıcalı ve Şeyma Subaşı çiftinin düğünleri ile popülerliği artan pampas grasslar, geometrik aksesuarlar, büyük çiçek aranjmanları ile birleşen bu renk paleti karamsarlıktan sıyrılarak, romantik ve bohem bir sonuçla karşımıza çıkıyor.

tgtl2aktvjbnfzl8 - herkes düğününü konuşacak: uzmanlardan son yıllarda öne çıkan 10 düğün süsleme önerisi

Düğün organizasyon işinin uzmanı olan firmaların önerileri böyleydi. Sana ilham verdiğini umuyorum. Kusursuz bir düğün organize etmek öyle kolay bir iş değil maalesef. Öncelikle bunun için ayrılmış özel bir bütçe, uzmanlık, ince bir zevk ve düğün trendlerini yakından takip etmek gerekiyor.

Sen de en yeni trendleri incelemek ister misin? O halde şu yazımıza bakabilirsin: 2019 Düğünlerinde En Çok Karşımıza Çıkacak Dekorasyon Trendleri ve Düğün Konseptleri

Son yıllarda evlenecek çiftler de düğün organizasyon işinde uzman desteğine ihtiyaç duydukları için gerek düğün dekorasyonun sağlanması gerek A’dan Z’ye organizasyonun yürütülmesi işlerini uzman ellere teslim ederek, düğün hazırlık sürecinde mümkün olduğunca yüklerini azaltma eğilimindeler.

Sen de bir organizasyon firması ile çalışmaya karar verdiysen ve şehrindeki organizasyon firmalarını görmek istersen firma listesini de buraya ekliyorum.

Düğün organizasyonunu yaparken trendlerden de ilham alabilirsin. Peki en yeni düğün trendlerine ne kadar hakim olduğunu biliyor musun? Testi çöz, söyleyelim:

Şehrindeki En İyi Organizasyon Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

ORGANİZASYON FİRMALARI

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Organizasyon Firmaları

Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)