Düğün Sonrası Eğlence

Gizem Bayramoğlu tarafından yazılmıştır.

2:03 dakika

29.06.2020

Düğün gecesi çabuk geçer. Göz açıp kapayıncaya kadar saat 12 olur ve siz tadı damağınızda kalan bir gece ile kalıverirsiniz. O anda tek isteğiniz bu gecenin bitmek tükenmek bilmemesidir. Daha çok eğlenmeniz için dikkatinizi çekmek istediğimiz bazı önemli ayrıntılar var.

dugun-sonrasi-eglence3

Şıkları Görelim

 • Spontane bir şekilde topluca herhangi bir bara gidilip, sonrasında herkesin kendi hesabını ödemesi

 • Önceden belirlenmiş bir bara büyük bir masa ya da oda rezervasyonu ile gidilip, sonrasında hesabın açık ve ortak olarak ödenmesi

 • Planlı programlı, kişi başı fix ücretin belli olduğu hatta müziğini bile belirleyebildiğiniz bir mekana gidilip, sonrasında hesabın belli bir grup ya da zümreye kalmadan temiz temiz ödenmesi

  Düğün Organizasyon İndirimleri

  Dika Davet
  %50 Indirim
  80 2 11
  Dika Davet

  Minimum 250 Kişilik Yemekli Organizasyonlarda %50 İndirim Fırsatı !

  Bellatrix Event & Organization
  %30 Indirim
  23 3
  Bellatrix Event & Organization

  Mart Ayına Özel %30 İndirim Ayrıcalığı Çiftlerimizi Bekliyor !

Bu seçeneklerden birini tercih etmeniz noktasında planlamaya harcanacak zaman, maliyet, risk almak gibi birtakım faktörler devreye girecektir. Zira Cuma ya da Cumartesi akşamı kalabalık bir şekilde gelişine girdiğiniz bir barda yer bulamayabilirsiniz ki kuşkusuz düğünün yorgunluğunun ardından gelinliğinizle ve davetlilerinizin çok şık ama bir o kadar rahatsız kıyafetleriyle bar bar dolaşıp yer aramak en son düşmek isteyeceğiniz durum olacaktır. Dolayısıyla düğün sonrası eğlenceniz için yalnızca bir hafta öncesinde birkaç telefon görüşmesi yapmanız, seçeneklerinizin o gece sizin isteklerinize cevap verip veremeyeceğini öğrenmeniz yerinde olur.

dugun-sonrasi-eglence1

Doğru İnsanlarla Eğlenmek

Düğün sonrası eğlencenin en güzel tarafı; düğündeki ciddiyet ve kuralların artık bitmiş olmasıdır. Elbette isteyen herkes düğün sonrası partiye katılmalı; ancak rahat davranmanızı engelleyecek konukları ısrarla çağırmanıza da gerek yok! Ama gelmek isteyen herkese de kollarınızı ardına kadar açmalısınız. Gideceğiniz mekan ve bu gidişe hevesli arkadaşlarınız, gelmek isteyen akrabalarınıza ve ailenize zaten bir mesaj verecektir.

Uygun Mekan Seçimi

Düğün sonrası parti organizasyonunda gideceğiniz yer, mekanın lokasyonu gerçekten çok önemlidir. Düğün yorgunluğunun ardından gece geç bir vakite bir saatinizi yolda geçirmek istemeyeceğinizden yakın bir bar ya da restoran varsa değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Eğer bir otel düğünü yaptıysanız, otel bünyesindeki herhangi bir barın ya da salonunun bu şekilde bir kullanıma açılıp açılmadığını sorabilirsiniz. Parti listeniz kısaysa arkadaşlarınızı balayı suitinize ya da evinize bile çağırabilirsiniz. Yeter ki gecenizi gereksiz detaylarla meşgul etmeyin.

dugun-sonrasi-eglence2

Yemek Zihnin de Gıdasıdır

Çok önemli bir konu da düğün sonrası eğlence bittiği anda bir çok arkadaşınız alkollü olacağıdır. Alkolün yarattığı birtakım hoşluklarla baş edebilmenin yolu da içerken atıştırmaktan geçer. Eğer düğün sırasında yemek yemediyseniz, ki gece boyu dans etmekten ve misafir ağırlamaktan yiyemediğinizi düşünürsek gittiğiniz mekanda yemek olması sizin için çok iyi olacaktır. Yemek yoksa da mekan sahiplerinin bu konuda yardımına başvurabilirsiniz. Konuklarınızın da o saate kadar tekrar acıkacağını düşünmeli, aç karnına alınan alkolün vücutta daha hızlı bir etkiyle yayıldığını unutmamalısınız.

Hesabı Paylaşın

Hesabın nasıl ödeneceğini önceden belirlemeniz ve bunu arkadaşlarınıza söylemeniz çok iyi olacaktır. Hatta mekanla konuşup fix bir fiyatta anlaşmanız bile birtakım sıkıntıların önüne geçebilir. Seçtiğiniz mekana göre bu eğlencenin sonunda hesabı siz ödemek durumunda kalırsanız, o kadar düğün masrafının üzerine size biraz ağır gelebilir. O yüzden hesabı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Onlar zaten durumu anlayacak, size destek olacaklardır.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

ESRA KORKMAZ

Düğün Tarihi: 21.10.2014


After partiler kaçmaz kesinlikle sizde tercih edin genel şartlarda türkiyede yaygın değil


Tülay çetin

Düğün Tarihi: 21.10.2014


Biz genç tayfa olarak 20 kişi gece klübüne gittik ve çok eğlendik..