Düğün Organizasyonunda 2014 Modasını Yakalayın!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

1:57 dakika

29.06.2020

Düğün organizasyonunuz 2013'te kalmasın, 2014 modasını kalbinden yakalasın, diye her biri alanında uzman isimlere sizin için sordum. İşte 2014 düğün trendleri!

2014 bahar düğünlerinin genel çizgisi ne yönde olacak?

Sapphire Davet Organizasyon'dan görüşlerine başvurduğum Teoman Uluçakır'a göre yaza merhaba derken düğün dekorasyonu unsurlarının vazgeçilmezi danteller ayrıntılarda kendini gösterecek. Bazen natürel konseptlerin, bazen ise vazgeçilmez kristallerin birleştiği kır düğünleri, ille de baharı yansıtacak.

Renklerde klasikten şaşmayanlar için siyah, beyaz, altın ve gümüş renkleri yine olacak, telaşa kapılmayın. Fakat "Benim düğünüm renkleriyle konuşulacak!" diyenler de açıkta kalmayacak: 2014 sezonunun trend renkleri yumurta sarısı, mint yeşili, lavanta ve toprak tonları olacak!

2014 baharında düğün konsepti ve
süslemeleri

Salon dekorasyonunda 2014’te neler göreceğiz?

Yeşim Gün -ki kendisi Even Life Organizasyon'un deneyimli isimlerinden- 2014 yılında bizi alışılmışın dışında düğün organizasyonlarının beklediğini ifade ediyor ve şöyle özetliyor: "Canlı çiçek uygulamalarını ve ferahlığın simgesi olan beyaz ve ekru renkleri mekan dekorasyonunda daha çok kullanacağız." Gün, cıvıl cıvıl gelin adayları için fuşyanın da yine bu yılın düğün trendleri arasında olacağını müjdeliyor.

En klasik dekorasyon objelerinden biri olan şamdanlara bir türlü ısınamayanlar da yaşadı. Bu yıl şamdanlardan iyice uzaklaşıyoruz. 2014 düğünlerinde daha çok ışık oyunları ile yapılan mekan dekorasyonları tercih edilecek. Ayrıca mekanlardaki kumaş dekorasyonlarında ise bilindik pile modeli değil asimetrik modeller moda.

2014 düğün organizasyon detaylarında
öne çıkan canlı çiçek aranjmanları

2014 düğünlerinde aydınlatma anlayışı nasıl olacak?

İzmir'ün en köklü organizasyon firmalarından biri olan Çağlar Organizasyon'un yöneticilerinden Ece Öğmen, çevre detaylarında 2014 yılında en çok kullanılacak koz bol bol ışıklandırma olacak diyor ve ekliyor: "2014 düğünleri ışıl ışıl olacak. Düğün alanına giren kişi öncelikle ışıklandırma ile büyülenecek. Bu yıl da en çok kullanılacak ürün, irili ufaklı fenerler ve mobil aydınlatmalar olacak. Her yerde kullanabileceğimiz fenerler, masa üstlerinden giriş detaylarına kadar çiftlerimizin hayallerini süsleyecek."

Öğmen bu görüşüyle Yeşim Hanım'ın da önerilerini destekliyor bana kalırsa. O halde ne diyoruz: Düğün mekanını şamdanlar dışında her şeyle aydınlatıp, ışıl ışıl yapmak mübah! Yaşasın fenerlerin ve tealightların kardeşliği!

2014 düğün mekanı süslemelerinde
aydınlatma modelleri

Masa süslemesinde ne tür objeler tercih edilecek?

Le Jade Wedding, Ankara'nın en çok tercih edilen organizasyon firmalarından bir tanesi. Son sorumu Pınar Yeşim Turgut'a sordum. Bakın ne diyor: "Bu yıl süslemede daha çok spor, romantik ve vintage düğün konseptleri göreceğiz. Büyük şamdanların yerine daha küçük dekorların, çuval bezi, kumaş ve dantellerle karıştığına şahit olacağız. Geriye dönüşü her anlamda hissedeceğiz."

2014 düğün organizasyonlarında masa
düzeni örneği

İsterseniz şöyle bir toparlayalım!

  • Renklerde: Mint, yumurta sarısı, lavanta, fuşya ve toprak tonları!

  • Dekorasyonda: Canlı çiçekler, danteller, çuval bezleri, fenerler, tealightlar, minimal objeler!

  • Temada: Vintage!

Farkındaysanız yeni nesille birlikte düğünler sıkıcı ve klasik organizasyonlar olmaktan çıkıyor. Kimi zaman rüküş, çoğu zaman abartılı dekorasyonlar yerini artık modern, çalışan, kentli kadınların beğenilerine ve yepyeni bir düğün anlaşıyışına bırakıyor. Düğününüzü organize ederken sizden ricam şunu unutmamanız: Az, çoktur! Hepinize keyifli organizasyonlar.

Organizasyon Firmaları

Şehrindeki en iyi organizasyon firmaları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Organizasyon firmanı bul

Sıradaki Makaleler

Organizasyon kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Organizasyon Firmaları

Düğün Organizasyon kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

E

evrim

Düğün Tarihi: 24.10.2014


teşekkürler


SK

sultan karaca

Düğün Tarihi: 24.10.2014


vintage her sene moda oluyo zaten :)