Mevsimlere Göre Düğün Mekanı Seçimi

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:09 dakika

13.05.2022

Düğün tarihini seçtin, sıra geldi düğün yapılacak mekanlar bakmaya. Aman mevsime uymayan bir mekanda düğün yapma hatasına düşme!

İlkbahar Düğünlerinde Doğa Yanında

Düğünün ilkbaharda olacaksa yaşadın! Uyanmakta olan doğa seninle beraber. Bu duruma uygun iki tür düğün mekanı var.

Birinci sırada risk alıp açık hava düğünü yapmak geliyor. Bu durumda seçeneklerin şöyle: çadır, raylı çatı sistemi vs. gibi önlemleri olan kır düğünü mekanları veya yağış halinde kullanılabilecek yedek kapalı alana sahip otellerin bahçeleri. Doğayla içiçe bir düğünün garantisi olan bu seçenekte, olabilecek en kötü şey yağmur yağmasıdır. O durumda bile açık alandan kapalıya geçişin davetliler için eğlenceli olacağı kesin.

İlkbahar Düğünü

Kır düğünü için dekorasyon önerilerimize de göz atmak istersen şu yazımıza bakabilirsin: Kır Düğünü Yapacaklar İçin Dekorasyon Önerileri

İkinci seçenekse hiç risk almadan kapalı kulüp ve davet alanlarına yönelmek. Kulüp ve davet alanlarının pek çoğu insanın ruhunu okşayan bir manzaraya sahiptir. Bu durumda mekanın kendisi kapalı da olsa doğayı düğününe boğaz, deniz ya da bahçe manzarası olarak davet etmiş olacaksın.

Yaz Düğünü Demek Açık Hava Demek

Düğünün yaz aylarına geliyorsa şanslısın. Boğaz, deniz ve hatta göl kenarındaki restoran, otel, kulüp ve sosyal tesis gibi açık hava düğün mekanlarının tamamı senindir. Ancak son yıllarda bazı çiftler yaz aylarında dahi kapalı alanda düğün yapmayı seçebiliyorlar. Bu durumda mekanın havalandırma sisteminin iyi çalıştığından emin olmalısın.

Yaz Düğünü

Ancak dikkatli ol! Hem yaz aylarına denk gelen haftasonu sayısının az olması, hem mekan fiyatlarının diğer mevsimere göre yüksek olması, seni zorlayacak. Mümkün olduğunca fazla firmadan fiyat teklifi alıp aralarında hizmet/fiyat karşılaştırması yapmanı öneririm.

Sonbahar Düğünlerine Özel Uygulamalar

Sonbahar düğününün en büyük dezavantajı davetlilerin yaz düğünlerinde olduğu kadar coşkulu olmamasıdır. Yaz düğünlerine mevsimin kattığı heyecanı sonbahardaki düğününde de yaratmak için ekstra çaba harcaman gerekli. Bunun en kolay yolu cazip bir mekan ayarlamak.

Sonbahar Düğünü

Bir seçenek, vintage dekorlar kullanıp 1920 model bir gelinlik giyebileceğin tarihi bir mekan seçmek. Eski bir köşk, bir saray ya da müzede yapılan düğünler son yıllarda çok arttı. Davetlilere düğün mekanı ve temasıyla ilgili heyecanı arttırmak için bu vintage temalı bir davetiye kullabilirsin.

Diğer bir seçenek ise davetlileri enfes bir masanın etrafında topladığın samimi bir restaurant düğünü yapmak. Davetli sayısı fazla olmasa da davetli başına düşücek ilgi ve muhabbet miktarının çok yüksek olacağı kesin. Bu da davetlilerin ve ailelerin mutlu ayrılacağı harika bir düğün demek...

Kış Düğünlerini Eğlenceli Hale Getirecek Mekanlar

Kış düğünleri güzel havalardan mahrum olabilir, evet. Bunun yanında düğün mekanına ayırmanız gereken bütçenin azalması, yüzünüzde güller açtıracak.

Kış Düğünü

Oteller, tarihi mekanlar ve kulüpler gibi kış düğünü mekanlarının fiyatları yaz fiyatlarına oranla daha uygun olacak. Seçimini bu mekanlar arasından yaparken dikkat etmen gereken nokta, gri ve soğuk bir kış günü renkli ve sıcak hale getirebilecek renkli ışıklar, kumaşlar ve iştah açan ikramları sana sağlayabilecek bir yer olması.

Düğün Mekanları

Her bütçeye uygun en şık düğün mekanları burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Mekanını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Mekanı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Mekanları Firmaları

Düğün Mekanları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 Yorum

cansu kirazcı

Düğün Tarihi: 09.10.2014


özellikle düğününü sıcak turistlik bölgelerde yapmak isteyenler için ilkbahar ve sonbaharda bile kır düğünü tavsiye ederim. hem hava o mevsimlerde o bölgelerde çok yumuşak olur hem de sıcaktan bunalmazsınız ancak yukarda da belirtildiği gibi ani bastıran yağmurlarına dikkat :)