Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken Hislerinize Güvenin

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

1:46 dakika

29.06.2020

En özel günlerin fotoğrafçısı Lale Zeynep hayallerinizin karelerini albümlerinize taşıyor. İşte merak ettikleriniz.

Sizi biraz tanıyabilir miyiz?

Uzun zamandır en yakın dostum olan fotoğraf makinamın bana açtığı bir kapı sayesinde, son dört senedir düğün fotoğrafçısıyım. Düğün fotoğrafı, doğum fotoğrafı, bebek fotoğrafı çekiyorum. Şanslıyım, yaptığım işi seviyorum.

Çiftlerimize fotoğrafçı seçimlerinde vermek istediğiniz bir tavsiye var mı?

Hislerinize güvenin! Tanışma şansına eriştiğim her çifte aynı şeyi söylüyorum. Benimle sadece bir gün çalışacaksınız, o da hayatınızın en önemli günü! Kanınız kaynamalı, içinize sinmeli, düğün sabahı kuaförde tedirgin gözlerle aynaya bakarken yanınızda olmasını isteyeceğiniz biri olmalı.

düğün fotoğrafçınızı seçerken hislerinize güvenin

Gelin ve damatlar düğün tarihinden ne kadar süre önce sizinle irtibata geçmeli?

Kısmet… Diyeceğim bu soruya. Kaderimizde düğünlerinde beraber olmak varsa bir gün önce arasalar da olur. Eh, yine de erken kalkan yol alır diyeyim. Şaka bir yana genelde altı ay öncesinden tarihlerim doluyor.

Düğün çekimlerinde son dönem trendler nedir?

Belli bir trend bence yakalamak istediğimiz kareleri doğallıktan uzaklaştırır. Her çiftin kendine has bir hikayesi var. Kimsenin enerjisi bir diğerine benzemiyor. O nedenle en güzel trend fotoğraf karelerinin sizi yansıtması. Albümünüze çocuklarınızla bakarken düğün gününüzü tekrar size yaşatabilmesi, bir anlamda her baktığınızda size zaman yolculuğu yaptırabilmesi.

Dış mekan ve iç mekan çekimlerinde kararsız olan çiftlere öneriniz ne olur?

Stüdyoda öngörüşmemiz esnasında bu soruya beraber yanıt vermeye çalışıyoruz. Sağlıklı bir karar verebilmeleri için portfolyomu beraber inceliyor, örneklere bakıyoruz. Önemli olan hayallerindeki karelere ulaşabilmek. İç mekan çekimlerinde mekanın özelliklerine uygun ekipman kullanımı önemli. Özellikle de ışık için farklı ekipmanlar kullanmamız gerekiyor.

Bir gelin- damat çekimi nasıl gerçekleşiyor, çekime nasıl hazırlanıyorsunuz?

Çekim öncesi zaten çiftimizle bir planlama yapıyoruz. Çekimimiz kuaförde gelinle buluşmamızla beraber başlıyor. Çekime kendi aracımla geliyorum, benim ulaşımım ile uğraşmalarına gerek kalmıyor. Yanımda mutlaka bana ışık anlamında yardım edecek bir asistan da getirmeye çalışıyorum. Yedek bir fotoğraf makinası ve üç farklı objektif ile çalışıyorum. Yanımda hem daha önce konuştuğumuz aksesuarları hem de bazen aklıma değişik bir aksesuar gelirse onu getiriyorum.

Şehir dışında çekim yapıyor musunuz?

Tabii ki yapıyorum. Hele bir de memleketim İzmir ve çevresi ise bayıla bayıla yapıyorum diyebilirim.

Düğün çekiminde verdiğiniz düğün paketi neleri kapsıyor?

Değişik hizmetleri kapsayan çeşitli düğün paketlerimiz var. Çiftlerin isteklerine göre şekillendirmelerini ve kendileri için en makul olanını oluşturmalarını tercih ediyorum.

Düğün.com kullanıcılarına özel bir uygulamanız var mı?

Nisan ve Mayıs aylarında evlenecek çiftlere beğendikleri bir pozlarını duvarlarına asabilecekleri çok şık bir kanvas tablo olarak hediye ediyorum.

Lale Zeynep- Özel Gün Fotoğrafçısı’ndan daha fazla bilgi ve randevu almak için tıklayın.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

3 Yorum

hazal

Düğün Tarihi: 20.10.2014


trend karenin çifti yansıtmasıdır bence modaya uyarak abuk subuk çekimler yapılıcağına çocuklarımızın bile ilerde baktığı zaman uyum sayesinde hala moda gelebilecek fotolar olmalı


ceren kaynak

Düğün Tarihi: 20.10.2014


çok samimi buldum sizi sizden randevu alabilirim umarım :)


ahmet mehmet süleyman

Düğün Tarihi: 05.07.2013


Merhaba: Bir web sitesinde okumuştum; Düğün fotoğrafçısıyım diyenlerin % 90'ının ruhsatsız, vergi kayıtsız ve yasal olmadığını söylüyorlar. Bu doğru mu? Yasal çalışıp korsanlardan şikayetçi olan gerçek fotoğrafçıların ise En güzel günümüzde düğün fotoğrafları çekilirken zabıta ve maliyeye haber verdiklerini şikayet ettikleri de yazıyordu. Bu korsanları neden kimse denetlemez.