Düğün Fotoğrafçınızı Seçerken

Sinem Aydınoğlu tarafından yazılmıştır.

0:55 dakika

15.12.2020

Gelinliğin eskiyecek, düğün mekanın sadece o gecelik sana ait olacak, yemekler bitecek, pasta kesilecek ama düğün fotoğrafların ve videon sen çöpe atmadığın sürece düğününe dair anılarının dışındaki en somut belgelerin olacak. O halde fotoğrafçı seçimini gel birlikte ve zamanında yapalım...

Düğün Fotoğrafçısı Seçimi

Düğün fotoğrafçını seçerken ilk yapman gereken şey fotoğrafçının portfolyosunu incelemek olmalı. Nerelerde nasıl çekim yapmış, yaptığı çekimler o günün trendleri mi yoksa modası asla geçmeyecek klasiklikteki fotoğraflar mı? Yaptığı işlere bakıp incelemeli ve tarzına en yakın olanı seçmelisin.

düğün fotoğrafçınızı seçerken

İletişimine mutlaka dikkat etmelisin. Çünkü o gün sizin en mutlu gününüz olacak, heyecanınız fotoğraflara yansımazsa, sıkılır ya da moraliniz bozulursa hayatının sonuna kadar o fotoğraflara bakacağınız için iletişimi güçlü, profesyonel bir fotoğrafçıyla çalışmalısınız. Bunu anlamanın en kolay yolu ise firmaların yorumlarını okumaktan geçiyor. Firma yorumlarını mutlaka okuyun ve kararınızı ona göre şekillendirin.

Düğün Videocusu Seçimi

Düğün gününün her anını, her detayını hatırlaman mümkün değil. Çünkü heyecanlısın ve mutluluktan uçuyor olacaksın. İşte bu noktada her anını hatırlamaktan öte görebilmeni ve tekrar tekrar yaşamanı sağlayacak tek şey düğün videon olacak.

düğün fotoğrafçınızı seçerken

Bu nedenle düğün fotoğrafçını seçtikten sonra videocun ile de anlaşman gerekiyor. Düğün videocusu seçerken de fotoğrafçı seçiminde yaptığın gibi firmanın referanslarını inceleyebilmek için yorumlarını mutlaka okumalısın. Nasıl bir video istediğine, kimleri daha özenli çekmelerini istediğini ve hangi anları asla kaçırmamaları gerektiğini özenle belirtmelisin. Ve özellikle videocunu seçerken senin için hazırladığımız bu soruları sormadan karar vermemelisin.

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçıları Firmaları

Düğün Fotoğrafçıları kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

beril karacan

Düğün Tarihi: 20.10.2014


çok güzel yazı


Sena Gülce

Düğün Tarihi: 20.10.2014


Pazarlık niye etmeyelim ya