Düğün.com Çiftlerinden Düğün Fotoğrafçısı Önerileri!

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

Okuma Süresi: 2:46 DK

21.10.2015

Düğün.com Çiftlerine Sorduk: Düğün Fotoğraflarınızı Kim Çekti? Sonuçtan Mutlu Musunuz? işte cevaplar!

Güntülü ve Furkan

Düğün fotoğraflarımız için Düğün.com’dan tanıdığımız Harun Arslan Photography ile anlaştık. Bu konuda oldukça seçiciyimdir. Furkan sürekli bana firma adları veriyor, ben inceliyor ama beğenmiyordum. İki üç haftamı fotoğraf için araştırma yaparak geçirdim.

Harun Bey ve ekibinin azmine hayranım. Ben sürekli ‘yoruldum yeter artık istemiyorum’ dememe rağmen, tam 12 saat çekim yaptılar. Kimi zaman masa tepesindeydiler, kimi zaman kaldırımın üzerine yatmışlardı. İşini bu kadar seven bir ekiple çalışmak benim için ayrı bir şans oldu. Makyaj ve saçımın nasıl göründüğünü bile Harun Bey’e soruyordum. Bu güveni bize tamamen aşıladı.

22 - Harun Arslan Photography

Gökçe ve Osman

Ömer Faruk Çiftçi ile çalıştık. Fotoğraflarda farklılık ve doğallık en önemli iki kriterimizdi.

Hayatınız boyunca size o özel anları en güzel şekilde yansıtacak ve hatırlatacak eller çok önemli.

Daha önce yapmış olduğu çekimlere de bakarak Ömer Faruk Çiftçi’de karar kıldık. Düğün hazırlığı sürecinde içimize en çok sinen tercihlerden birisi de bu oldu.

omer_photograpy_03_06_2015 - Ömer Faruk Çiftçi

Neslihan ve Umut

Düğün fotoğraflarımızı Sisanat by Seda İkizoğlu çekti. Seda Hanımı Düğün.com’dan buldum. Fotoğraf konusunu her gelin gibi ben de çok önemsiyordum. Siteden birçok teklif almıştım. Seda Hanım bana mail attı. O kadar sıcak ve samimiydi ki başka kimseyle konuşma gereği duymadan o gün anlaştık.

Çekim günü kuaförden başladık fotoğraf çekimine. Seda Hanım orada sadece fotoğrafçı olarak bulunmadı, arkadaşım gibi gelinliğimi giymeme yardımcı oldu, saçıma makyajıma yorum yaptı, kötü yerleri düzelttirdi. Hatta makyajda beğenmediği fotoğrafta parlak çıkacak yerleri kendi düzeltti. İşte o an bütün stresim geçti ve çekimin güzel geçeceğini orda anladım.

En çok Umut sıkılacak diye korkuyordum, çünkü fotoğraf çekilmekten hiç hoşlanmıyor. Seda Hanım “Ben zaten size poz verdirmeyeceğim, siz gittiğimiz mekanın keyfini çıkartacaksınız, o sırada fotoğraflarınızı çekeceğim.” demişti. Gerçekten de öyleydi. Biz gittiğimiz mekanın keyfini çıkartırken, o muhteşem ve doğal fotoğraflar çıktı ortaya.

5 - Bütün İstanbul bizimdi.

Seda ve Mustafa

Fotoğraflarımızı Reyhan Atmaca çekti. Düğünden önce bir araya gelip yine neyi isteyip neyi istemediğimizi anlattık. En başta Fenerbahçe, Üsküdar sahil olarak rota çizip yine düğünden bir hafta önce Tuzla'da fotoğraf çekim yerleri bakarken, Tuzla Yelken Kulübü’nde bulduk kendimizi.

Mekan o kadar hoş, o kadar samimiydi ki, kesinlikle başka bir yere gitmeye gerek kalmadığını anladık. Düğün günü fotoğraf çekimine kuaförde başladık. Daha sonrasında Tuzla Yelken Kulübü’ne geçtik.

Fotoğraf çekiminde en çok hoşuma giden Reyhan ve İlay'ın iki farklı kamerayla çekim yapması oldu. Birisi pozlu çekim yaparken diğeri bizim doğal hallerimizi çekiyordu. Karşılıklı olarak o kadar çok anlaşmıştık ki hayallerimin bile ötesinde çekimler yaptık.

gdh 7 - Üsküdar sahil

Gamze ve Levent

Şule ve Kerem

Hazırlık aşamasında beni en çok zorlayan şeyi soracak olursanız, düğün fotoğrafçı seçimi derim. Çünkü her şey mükemmel de olsa iyi fotoğraflanmamışsa bütün çabalarınız boşa gidebilir, ileride dostlarınızla ve ailenizle paylaşacak anılarınıza da yazık olur. Neyse ki biz En Mutlu Günüm Photography ile çalıştık ve bu konuda çok şanslıydık.

enmutlugunum_03_06_15 - Düğün fotoğrafçı seçimi

Gülnur ve Kunter

Otelin fotoğrafçıları olmakla birlikte ek olarak Bal Medya'dan Gözde Hanım ile çalıştık. Anlaşmadan önce daha önceki çalışmalarını inceledik ve çok beğendik. Onun öncesinde bulduğumuz fotoğrafçıları bu şekilde elemiştik. Gözde Hanım'ın çalışmalarını gördüğümüzde kafalarımızın uyuşacağını anladık. Düğün sırasında çektiği özellikle habersiz ve doğal fotoğraflar harikaydı. Otelde saç ve makyaj gibi hazırlıklar tamamlanırken de bizimle birlikteydi. Pozitifliği, enerjisi ve güler yüzüyle de bize destek oldu.

yn39ycmhif9n7ifm - alternatif metin

Şehrindeki En İyi Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Her yıl 300.000 çift, Düğün.com aracılığıyla firmalarla anlaşıyor. Sen de yüzlerce firma arasından sana uygun olanı bul.

DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILARI

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

Yorumlar (0)