Balayından Harika Fotoğraflarla Dönmenin Sırları

Anıl Balkan tarafından yazılmıştır.

1:45 dakika

29.06.2020

Düğünde fotoğrafçınız vardı, peki ya balayı için kim var? Düğün gününüzde, sizi sürekli takip eden düğün fotoğrafçısı ekibi sayesinde fotoğraf çekme işinden kurtuldunuz. Fakat balayınızda böyle bir imkanınız maalesef yok. Öyleyse iş başa düşüyor...

Nasıl Bir Makina Almalıyım?

Balayına çıkarken mümkün olduğunca kompakt ve ufak bir makina almaya çalışın. Büyük boy profesyonel ve yarı profesyonel makinalar hem ağır hem de dikkat çekici olacağı için tavsiye edilmez. Eğer bir gemide balayı yapacaksanız ve su altında çekim yapmak istiyorsanız kullan - at tipi makinelerden edinebilirsiniz. Makinenizi aldıktan sonra en az 6 GB kapasiteli bir hafıza kartı da alırsanız balayınızın ortasında yedek hafıza problemiyle karşılaşmazsınız. Yanınıza makineniz için de yedek bir pil alırsanız sizden iyisi yok!

nasil_bir_makina_almaliyim

Neleri Çekmeli?

Her şeyi! Evet, her şeyi! Balayına hazırlandığınız son andan, yani ev ya da otelden çıkıp tercih ettiğiniz ulaşım aracına yöneldiğiniz andan itibaren fotoğraf çekmeye başlayın. Balayı albümünü yolculuğun en başından oluşturmak çok iyi bir fikir! Ne kadar çok fotoğraf, o kadar çok detay demek. Hayatınızda bir, en iyi ihtimalle iki kere balayına çıkabileceğiniz için bu fırsatı iyi değerlendirin ve gördüğünüz her ilginç olayı - yapıyı - kişiyi fotoğraflamaya çalışın. Tabii bunu yaparken işin suyunu çıkartmayın, iki taraf da istekli olmadığı sürece özel anlarınızı veya salaş hallerinizi fotoğraflamayın. Örneğin; eşiniz sizi makyajsız da beğeniyor olabilir; ancak balayı fotoğraflarınızda darmadağınık saçlar ve akmış bir makyajla yer almak istemezsiniz öyle değil mi? Bunu önlemek için balayında saç ve makyajınızı kendiniz yapabileceğiniz küçük tavsiyelere kulak verin.

neleri_cekmeli

Düğün Fotoğrafçıları İndirimleri

Studyo Class Foto
%25 İNDİRİM
25 1
Studyo Class Foto

Tek Mekan Fotoğraf Çekimi %25 İndirimle 1.500 ₺ (30x80 Albüm Dahil)

Gültekin Photography
%20 İNDİRİM
40
Gültekin Photography

Dış Çekim Paketlerimizde %20 İndirim Sizleri Bekliyor!

Çekimleri Nasıl Yapmalıyım?

Her fotoğraf makinasına uyumlu, amatör bir tripod alırsanız yolda gördüğünüz kişilere “pardon, bir fotoğrafımızı çeker misiniz” demekten kurtulursunuz. Sırt çantanıza sığabilecek kadar ergonomik modellerden alabileceğiniz gibi cep telefonu için uygun olan çok daha küçük modellerinden de bulmanız son derece kolay. Tripodunuzu sabitledikten sonra, fotoğraf makinenizin auto-shutter özelliğini aktifleştirin ve eşinizin yanına koşup gülümseyin. İşte bu kadar!

cekimleri_nasil_yapmaliyim

Nerede Çekim Yapmalıyım?

Yasalar gereğince fotoğraf çekmenin uygunsuz olmadığı her yerde fotoğraf çekebilirsiniz. Sadece askeri bölge yakınlarında, devlet binalarının etrafında ve flash ışığına karşı duyarlı sanat eserlerinin olduğu ortamlarda fotoğraf çekmekten kaçının! Bunların dışında gideceğiniz destinasyonla ilgili yapacağınız bir ön araştırma size bu konuda çok iyi fikir verebilir. Gittiğiniz bölgede mutlaka görülmesi gereken noktalar aynı zamanda mutlaka fotoğraf çekmeniz gereken noktaları da işaret edecektir. Birtakım forumlardan fotoğraf meraklılarının ilgili bölgede nerelerde çekim yaptıklarını, hangi bölgelerin hangi saatlerde en iyi ışığı aldığını öğrenebilirsiniz.

nerede_cekim_yapmaliyim

Düğün Fotoğrafçıları

Şehrindeki en iyi fotoğrafçılar Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Düğün fotoğrafçını bul

Sıradaki Makaleler

Düğün Fotoğrafçısı kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Düğün Fotoğrafçısı Firmaları

Düğün Fotoğrafçısı kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 yorum

DB

Didem Bayık

17/10/2014

güzel pozlar güzel hatıralar dikkat edin tavsiyelere..


DK

Derya Keskin

17/10/2014

BENDE BALAYI FOTOĞRAFLARINI ÖNEMSİYORUM EŞİMLE İLK TATİLİMDE PLAJLARDA GÜZEL FOTOĞRAFLAR İSTİYORUMM