Mersin Yemekli Düğün

Restoran düğünü yapmak isteyen çiftler için tüm Mersin restoranlarını listeledik! Bir tıkla, otoparktan menülere kadar tüm detayları inceleyebilir, fotoğrafları görebilir ve uygun olanlar ile iletişime geçerek fiyat teklifi isteyebilirsin.

Sayfa 1 / 2
Firmanız Burada Yer Alsın.

Firmanız Burada Yer Alsın.

Binlerce Yeni Çifte Ulaşın!

Her yıl evlenen 3 çiftten 2'si, Düğün.com'da 50.000'in üzerinde firmayla tanışıyor. Siz de burada yerinizi alın, çiftlerle anlaşmaya başlayın!

Düğün Yemeği İçin Menü Nasıl Belirlenir?

Düğün ya da nişan yemeği vermeyi düşünüyorsanız, menü seçiminize özellikle dikkat etmeli, hem lezzetli hem sağlıklı seçeneklere yöneldiğinize emin olmalısınız. Elbette sunum, temizlik, sofra düzeni de önemlidir.

Düğün menüsünü seçerken, davetlilerinizin damak tadına uyan lezzetlere öncelik vermeli, iddialı olabileceğini düşündüğünüz yiyecekleri alternatifi olacak şekilde sunmalısınız. Aksi takdirde konuklarınız, düğününüzden karınlarını doyuramadan, memnuniyetsiz şekilde ayrılabilirler. Düğün yemeğinizi vereceğiniz restoran yetkilileri ile görüşürken iki çeşit et, iki çeşit sebze ve iki çeşit başlangıç tabağı hazırlayıp hazırlayamayacaklarını sorabilirsiniz. Bu şekilde konuklarınızın büyük çoğunluğunu menü açısından memnun edebilirsiniz.

Konuklarınızın yaş ortalaması, menü seçiminizde belirleyici olabilir. Örneğin, yaş ortalaması düşük olan, genç davetli sayısının fazla olduğu bir düğün yemeğinde aperatif yiyeceklere ve içeceklere ağırlık verebilir, çocuk konuklarınız daha fazla ise onları mutlu edecek, makaron kuleleri, renkli bezeler, cupcake ve şekerlemelerden oluşan bir şeker büfesi hazırlatabilirsiniz.

Özel Konuklara Özel Menü

Yemekli düğün yaparken, davetinize katılan hamile, diyabet hastası, yaşlı veya alerjisi olabilecek özel konuklarınızı da unutmamanızı öneririz. Menünüzde az kalorili, şeker oranı azaltılmış, hafif ve sağlıklı yiyeceklere yer vermeniz, hem iyi bir ev sahibi olduğunuzu gösterecek hem de özel konuklarınız için hoş bir jest olarak algılanacaktır.

Düğün yemeği vereceğiniz restoran ile menü seçeneklerini konuşurken, size düğün öncesi tadım yaptırıp yaptırmayacaklarını sormanızı, eğer yaptırıyorlarsa da bunun için ayrıca zaman ayırmanızı öneririm.

Mersin restoranlarını bulunduğunuz sayfada kolayca listeleyebilir, hizmet almak isteyeceklerinizden ücretsiz fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Tüm İlçeler Restoran Düğünleri

Tüm Şehirler Restoran Düğünleri

Mersin Restoranlar - Sıkça Sorulan Sorular