Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Firmanızı ekleyin, binlerce yeni çifte ulaşın!

Her yıl 400.000 çift, Düğün.com'da buldukları firmalarla anlaşıyor. Siz de hemen firmanızı ekleyin, işinizi katlayın!

Firmanızı Ekleyin

Düğün Yemeği İçin Menü Nasıl Belirlenir?

Düğün ya da nişan yemeği vermeyi düşünüyorsanız, menü seçiminize özellikle dikkat etmeli, hem lezzetli hem sağlıklı seçeneklere yöneldiğinize emin olmalısınız. Elbette sunum, temizlik, sofra düzeni de önemlidir.

Düğün menüsünü seçerken, davetlilerinizin damak tadına uyan lezzetlere öncelik vermeli, iddialı olabileceğini düşündüğünüz yiyecekleri alternatifi olacak şekilde sunmalısınız. Aksi takdirde konuklarınız, düğününüzden karınlarını doyuramadan, memnuniyetsiz şekilde ayrılabilirler. Düğün yemeğinizi vereceğiniz restoran yetkilileri ile görüşürken iki çeşit et, iki çeşit sebze ve iki çeşit başlangıç tabağı hazırlayıp hazırlayamayacaklarını sorabilirsiniz. Bu şekilde konuklarınızın büyük çoğunluğunu menü açısından memnun edebilirsiniz.

Konuklarınızın yaş ortalaması, menü seçiminizde belirleyici olabilir. Örneğin, yaş ortalaması düşük olan, genç davetli sayısının fazla olduğu bir düğün yemeğinde aperatif yiyeceklere ve içeceklere ağırlık verebilir, çocuk konuklarınız daha fazla ise onları mutlu edecek, makaron kuleleri, renkli bezeler, cupcake ve şekerlemelerden oluşan bir şeker büfesi hazırlatabilirsiniz.

Özel Konuklara Özel Menü

Yemekli düğün yaparken, davetinize katılan hamile, diyabet hastası, yaşlı veya alerjisi olabilecek özel konuklarınızı da unutmamanızı öneririz. Menünüzde az kalorili, şeker oranı azaltılmış, hafif ve sağlıklı yiyeceklere yer vermeniz, hem iyi bir ev sahibi olduğunuzu gösterecek hem de özel konuklarınız için hoş bir jest olarak algılanacaktır.

Düğün yemeği vereceğiniz restoran ile menü seçeneklerini konuşurken, size düğün öncesi tadım yaptırıp yaptırmayacaklarını sormanızı, eğer yaptırıyorlarsa da bunun için ayrıca zaman ayırmanızı öneririm.

Mersin restoranlarını bulunduğunuz sayfada kolayca listeleyebilir, hizmet almak isteyeceklerinizden ücretsiz fiyat teklifi talep edebilirsiniz.

Tüm Şehirler Restoran Düğünleri

Mersin Restoranlar - Sıkça Sorulan Sorular

 • Mersin restoranlar fiyatları ne kadar?
  Mersin restoranlar fiyatları kişi başı ortalama 71 TL'den başlamaktadır. Mersin şehrinde ortalama düğün kapasitesi 237 kişidir. Mersin restoranlar toplam fiyatı ortalama 16.827 TL'dir. Mersin restoranlar fiyatlarının en popüler ilçelere göre nasıl değiştiğini aşağıda yer alan Mersin Restoranlar Fiyat Tablosu üzerinden inceleyebilirsiniz.

  Mersin Restoranlar Fiyatları

  İlçe Kapasite Kişi Başı Fiyat Düğün Fiyatı
  Mezitli 206 102 TL 21.012 TL
  Erdemli 227 70 TL 15.890 TL
  Yenişehir 200 55 TL 11.000 TL
  Toroslar 495 55 TL 27.225 TL
  Tarsus 125 55 TL 6.875 TL
 • Mersin restoranlar davet alanları dağılımı nasıl olmaktadır?
  Mersin şehrinde açık ve kapalı alanı olan toplam 18, sadece kapalı alanı olan toplam 4, sadece açık alanı olan toplam 1 restoran vardır.
 • Mersin restoranlar servis dağılımı nasıl olmaktadır?
  Mersin şehrinde kokteyl hizmeti veren toplam 6 ve yemekli düğün hizmeti veren toplam 23 restoran vardır.