Kendini Sizin Yerinize Koyan Bir Özen

Bihter Tunç tarafından yazılmıştır.

2:37 dakika

29.06.2020

Rana Elif: Bundan üç sene önce kendi düğünümü unutulmaz kılacak detaylar aradım. O gece bizimle olan sevdiklerimize düğünümüzü yıllar sonra bile hatırlatacak şeyin, onlara hatıra olarak verdiğimiz nikah şekerleri olduğunu fark ettim.”

Firmanızdan biraz bahseder misiniz, kuruluştaki çıkış noktanız neydi?

Benim düğün hediyelikleri ile ilgili hikayem aslında 2007 yılında başladı. Evleniyordum ve düğünümle ilgili her şeye elimin dokunmasını istiyordum. Davetiyemiz çok özeldi, 8 sayfalı ince bir kitaptı. Biz yapmıştık. Kendi hikayemizi anlatmıştık. Ama sıra nikah şekerlerine gelince adeta çaresiz kalmıştık. Düğünüme 1 hafta kalmışken tam da düğünüme uygun rengarenk minik kovalar buldum. Süslemelerini ben yaptım ve düğün günü tüm masalara yerleştirdik. Düğünden sonra düşündüm; mutlaka benim gibi, istediklerini bulamayan, yapamayan ve klasik modellere mahkum olan birçok gelin adayı vardı. Acaba bu yolda ilerleyebilir miydim? Bir farklılık yaratabilir miydim? Kariyerimi bırakıp, konfor alanımdan çıkabilecek ve gerçekten başarılı olabilecek miydim?

ranaelif

Peki, süreç nasıl gelişti, neler yaptınız?

Yaklaşık bir sene araştırma yaptım. Aynı zamanda web sitemin hazırlıkları da devam ediyordu. Pek de hoşlanmadığım mesleğim olan mühendislikten de tamamen ayrıldıktan sonra 2008 yılının şubat ayında her şey hazırdı. 3 kişilik bir ekiple işe koyulduk. Firma ismini GIFT olarak belirledik. Çünkü artık “nikah şekeri” ismi yapılan hazırlıklar ve seçilen modeller için yetersiz kalıyordu. Bir hafta içerisinde ilk siparişimi aldığımda doğru yolda olduğumu hissettiğimi hatırlıyorum. Sonrasında da ekibimle birlikte hep bir sonraki adımı planladık. Bebek şekerleri sayfası bir yıl sonra, kına gecesi hediyelikleri sayfası da bir buçuk sene sonra sitemizde yayında oldu.

Firmanızın bir ilke imza attığını düşündüğünüz herhangi bir çalışma var mı?

Frapan İstanbul Invitation & Design ile stratejik bir ortaklık yaparak Türkiye’de pek de yaygın olmayan bir konsept geliştirdik. Davetiye ve düğün hediyeliği takımları tasarladık. Bugün geriye dönüp baktığımda en doğru kararlardan birisi de buydu diyorum.

Başlangıçtaki amacınızı düşünürsek kişiye özel tasarımlar da yapıyor olmalısınız…

Açıkçası Gift by Rana Elif’in farklılıklarının birisi de bu. Neredeyse her model çiftlerimizin isteklerine göre planlanıp, farklı tasarımlar yapılabilir. Modellerin hazırlık aşamasında özellikle buna çok dikkat ediyor ve revize edilme imkanı olan modelleri seçmeye çalışıyoruz. İsim etiketleri de dahil olmak üzere, renkler, çiçekler, taşlar, kutular vb. hepsi gelin adaylarının kişisel dokunuşları ve zevkleri için hazır.

En çok ne tip düğün şekerleri / hediyelikleri tercih ediliyor, bu senenin modası nedir?

Düğün hediyeliği özelinde bakarsak, el yapımı lavanta keseleri ve son yıllardaki Osmanlı esintisinin yansıdığı modeller birkaç sezondur daha fazla beğeniliyor diyebilirim. Ayraca renkler artık cesurca kullanılıyor. Eskiden düğünlerde neredeyse hiç kullanılmayan siyah renk bile sıklıkla karşımıza çıkıyor. Siyah kadife kumaştan ve taşlarla süslenmiş lavanta keseleri, siyah kutu üzerine çalışılmış tüyler, taşlar, kurdeleler. Bunlar artık çok sık çalıştığımız modellerden olmaya başladı.

Ortalama bir nikah şekeri için verebileceğiniz fiyat aralığı nedir?

Gift by Rana Elif’te fiyatlar istenilen adet miktarına göre değişiyor. 200 kişilik bir düğün için ortalama bir nikah şekerinin maliyeti 3,50 – 4,50 TL aralığında. Genel anlamda baktığımızda ise tüm modellerimizin fiyatları 2,50 TL’den başlayarak 15 TL’ye kadar çıkıyor. Siparişlerin normal şartlarda hazırlanma süresi 15 gün olmakla birlikte, acil siparişlerde süreyi kısaltmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ama asla tutamayacağımız sözleri vermiyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Son olarak Düğün.com’un güler yüzlü ve çalışkan ekibine teşekkür ediyorum. Yaklaşık iki yıldır bu ailenin bir ferdiyiz. Türkiye’deki düğün sektörünün online kolunda çok önemli bir role sahip olan bu portal her geçen gün büyüyor ve kendini geliştiriyor. Bence bu sektöre “kaliteli” hizmet üreten tüm oyuncuların Düğün.com’a bir teşekkür borcu var. Başarılarınızın artarak sürmesini diliyorum.

Gift by Rana Elif’ten daha fazla bilgi ve fiyat teklifi almak için tıklayın.

Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Her bütçeye uygun hediyelikler burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Nikah şekeri ve hediyelik firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Nikah Şekeri ve Hediyelik Firmaları

Nikah Şekeri ve Hediyelik kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

2 Yorum

Roda Ç.

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Çok şirin gözüküyorlar :)


Mahide Sengül

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Rana Hanım sıradan nikah şekerlerinden sıyrılıp yeni bir soluk getirmissiniz :) Bravo :)