Yurt Dışından Gelen Bekarlığa Veda Trendi

Pinar Karabağ tarafından yazılmıştır.

5:12 dakika

29.06.2020

Düğün sezonunun açılması ile birlikte evlenecek çiftlerin büyük bir dikkat ile hazırlamaya başladıkları yapılacaklar listelerinde, bekarlığa veda partileri de yerini alıyor. Peki son yıllarda ülkemizde de oldukça eğlenceli ve dikkat çeken örneklerini sık sık görmeye başladığımız bu partiler için öne çıkan bekarlığa veda fikirleri neler? Nasıl bir organizasyon yapmalı? Profesyonel organizasyonlar için kına ve bekarlığa veda firmaları hangileri? Ne giymeli? Hangi özgün ve eğlenceli fikirler ile bekarlığa veda partileri unutulmaz birer anıya dönüştürülmeli? Sen de bekarlığa veda fikirleri ile ilgili aşağıdaki listeden faydalanabilir, kendin ve misafirlerin için kusursuz bir organizasyon düzenleyebilirsin.

Nasıl Bir Parti Konsepti İstediğine Karar Ver, Bütçeni Belirle, Mekanını Seç

Unutulmaz bir organizasyon gerçekleştirmek için bekarlığa veda partisi organizasyonuna bütçe planlaması ile başlamalısın. Herkesin bu keyifli organizasyon için ayırabileceği zaman, bütçe ve partiye dair ayrıntılar ile ilgili tercihler elbette farklıdır. İşte tam da bu nedenle işe, ne istediğine ve bunun için ne kadarlık bir bütçe ayırabileceğine karar vermek ile başlayabilirsin. Peki Yaratıcı bekarlığa veda partisi fikirleri nelerdir, bekarlığa veda partisinde neler yapılır? Örneğin, senin bekarlığa vedan bir karaoke gecesi mi olacak, yoksa evinde bir pijama partisi mi vermeyi düşünüyorsun? Karaoke partisi, ev partisi, pijama partisi, mangal partisi, piknik, şık bir restoranda keyifli bir yemek, felekten bir fasıl gecesi, DJ eşliğinde gerçekleştirilecek eğlenceli bir dans partisi veya sazlı sözlü, dansözlü bir oryantal partisi bekarlığa veda gecen için tercih edebileceğin konseptler arasında yer alıyor. Elbette konseptini seçtikten sonra yapman gereken ilk iş bekarlığa veda önerileri arasında yer alan mekanlar arasında doğru tercihi yapmak olmalı. Bu tercihler arasından kadınların çok daha fazla seçeneği göz önünde bulundurabildikleri bir gerçek, ancak erkekler için de eğlenceli ve keyifli tercihler elbette mevcut. Özellikle mangal partileri, ev partileri ve fasıllar erkeklerin bekarlığa veda partisi tercihleri arasında öne çıkan seçenekler arasında yer alıyor.

masa

Birbirinden eğlenceli bekarlığa veda partisi konseptleri için şu yazımıza bakabilirsin: Bekarlığa Veda Konsepti Arayanlara 5 Eğlenceli Öneri

Partini Eğlenceli ve Özgün Detaylar ile Unutulmaz Kılabilirsin

Senin bekarlığa veda partinde, yalnızca sana özel bazı detaylar mutlaka olmalı. Peki sadece sana özel olabilecek, bekarlığa veda fikirleri arasında neler bulunuyor? Örneğin, bekarlığa veda partin için uygun bir defter satın alıp, bu defterin sayfalarına en yakın arkadaşların ile birlikte olan keyifli ve komik fotoğraflarından kolajlar yapabilir, çeşitli stickerlar ile kolajlarını renklendirebilirsin. Fotoğrafların altına ortak anılarınız ile ilgili kısa notlar düşebilir ve sayfaların altına arkadaşlarının da bir şeyler yazabilmesi için küçük boşluklar bırakabilirsin. Böylece en yakın dostlarınla birlikte oluşturduğun, sadece sana özel bir bekarlık andacı hazırlamış olursun. Anı defterinin yanı sıra çeşitli oyunlarla da partini renklendirebilirsin.

Partinin olmazsa olmazları arasında bekarlığa veda oyunları yer alıyor. Örneğin, arkadaşlarının sana göstermeden damat ile ilgili hazırlayacağı 15-20 soruluk bir anketi, parti gecesinde cevaplayabilir ve kaç doğru cevabın olduğunu görebilirsin. Bu oyunu erkekler de bekarlığa veda partilerinde aynı şekilde oynayabilirler. Bakalım damatlar gelinleri, gelinler damatları ne kadar iyi tanıyorlar? Bekarlığa veda partisinde oynanabilecek bir diğer eğlenceli oyun ise Pinata. Bu oyun da hem kadınların bekarlığa veda partilerinde hem de erkeklerin bekarlığa veda partilerinde oynanabilecek, oldukça keyifli bir oyun. Pinata oyununda arkadaşların senin için kartondan ya da balonlardan bir maket hazırlıyorlar ve içine senin için aldıkları çeşitleri hediyeleri koyuyorlar. Bu maket sevdiğin bir hayvan şeklinde, temsili bir damat ya da gelin figürü şeklinde veya sevdiğin bir obje (yıldız, kalp, futbol topu, basketbol topu vb.) şeklinde olabilir. Partinin uygun bir noktasında tavana asılacak olan makete sopa ile vurarak, içine senin için koyulacak olan hediyeleri düşürmeye çalışıyorsun. O zaman eğlence başlasın!

carsaf_pozu

Davetiyeni ve Hediyelerini Nasıl Seçmelisin?

Bu özel partiye davet edeceğin en yakın arkadaşların için seçtiğin davetiye ve hediyelerin, belirlediğin bekarlığa veda konsepti çerçevesine uygun olmasında fayda var. Çünkü davetiye ve hediye tercihinin partinin konsepti ve bu doğrultuda seçtiğin mekan ile uyum içinde olması estetik açıdan önemli. Bekarlığa veda geceleri için hazırlanan bekarlığa veda partisi hediyeleri arasından sana ve arkadaşlarına özel basılabilecek esprili tişörtler, hem parti hatırası olabilecek hem de arkadaşlarının sonrasında da kullanabileceği çeşitli bileklikler, dudak kremleri, rengarenk ojeler, küçük ve desenli törpüler, rozetler öne çıkıyor. Sen de bu seçenekler içinden seni ve arkadaşlarını en iyi ifade edenleri seçebilir, bu seçenekleri kendi zevkine göre uyarlayabilir, hatta bütçene ve tercihlerine göre birkaçından oluşan küçük bir paket de hazırlayabilirsin. Erkekler ise bekarlığa veda hediyeleri arasından esprili rozetleri, bileklikleri ve tişörtleri tercih edebilirler.

Bekarlığa veda partisi davetiyeleri de bekarlığa veda listesi içerisinde olması gereken önemli başlıklar arasında bulunuyor. Eğer bir bekarlığa veda partisi davetiyesi hazırlatmayı düşünüyorsan, genel eğilimin esprili ve eğlenceli olan davetiyelerden yana olduğunu hatırlatmalıyım. Unutma, bu gecenin en çok öne çıkan iki özelliği eğlence ve arkadaşlık. Hediye ve davetiye seçimlerini bu özellikleri göz önünde bulundurarak yapmanda fayda var.

balon

Yurt dışında oldukça popüler olan ve artık Türkiye'de de görmeye başladığımız "bridal shower" organizasyonlarına da göz atmak ister misin? O halde seni şöyle alalım: Bridal Shower: Gelini Şımartmanın En Eğlenceli Yolu

Pasta ve Parti Malzemesi Tercihlerini Nasıl Yapmalısın?

Bekarlığa veda partin için seçeceğin pastayı, organizasyonu gerçekleştirmeyi düşündüğün bekarlığa veda mekanını konsept tercihini göz önünde bulundurarak seçmen hem estetik açıdan hem de ikram kolaylığı açısından önemli. Şık bir restoranda arkadaşların ile birlikte yemek yemeyi ya da evde bir parti organize etmeyi planlıyorsan büyük ve süslü bir pasta tercih edebilirsin. Ancak söz konusu olan karaoke ya da dans partisi konseptlerinden biri ise büyük bir pasta seçmek çok da uygun olmayabilir. Bu türden daha hareketli ve eğlenceli organizasyonlar için küçük, lollipop ya da top şeklinde bekarlığa veda pastaları veya şeker hamuruyla süslenmiş renkli minik cupcakeler tercih edersen ikramı ve tüketimi daha rahat olacaktır. Bekarlığa veda malzemeleri seçiminde, öncelikli olarak dikkat etmen gereken şeyler arasında yine konseptin olmalı. Seçtiğin konsepte uygun bir fotoğraf çektirme çerçevesi yaptırabilirsin. Çerçevene uygun fotoğraf çektirme aksesuarları, esprili gözlükler, taçlar ve kuşaklar seçebilirsin. Böylece bekarlığa veda partinde çekilen fotoğrafları, dolayısıyla da partinden sana kalacak ölümsüz hatıraları daha eğlenceli ve esprili hale getirmiş olursun.

Bekarlığa Veda Partinde Giymek İçin Neler Tercih Edebilirsin?

Bekarlığa veda organizasyonun için seçeceğin kıyafet açısından da partin için düşündüğün konsept ve partinin gerçekleşeceği mekan oldukça önemli. Eğer parti için şık bir restoranda güzel bir yemek planlıyorsan, bekarlığa veda elbiseleri arasından mekana uygun, şık bir tercih yapman daha doğru olacaktır. Ancak eğer bir karaoke partisi ya da dans gecesi organize etmek istiyorsan daha rahat ve eğlenceye uygun, hareketli kıyafet tercihlerine yönelebilirsin. Daha samimi, düşük bütçeli bir ev partisi için ise ortama uygun, ama her durumda bir adım öne çıkan, dikkat çeken seçimler yapmanda fayda var. Örneğin bekarlığa veda partisi için öneriler arasında yer alan bir pijama partisini tercih ediyorsan da en muhteşem pijama mutlaka senin pijaman olmalı. Çünkü bu senin gecen! Eğer bekarlığa veda partin için arkadaşlarına özel olarak bir tişört bastırdıysan, o tişörtün farklı bir rengini kullanarak eğlenceli bir kombin yapmayı da düşünebilirsin. Tercihlerini yaparken göz önünde bulundurman gereken en önemli iki şeyden birincisi konsepte uyum sağlaman, ikincisi ise o partinin senin partin olduğunu kıyafetlerin ile de ifade ediyor olman.

Peki sen bekarlığa veda partini nasıl organize ettin ya da bekarlığa veda partin nasıl olsun istiyorsun? Uyguladığın veya uygulamayı düşündüğün fikirlerini, istek ve görüşlerini burada paylaşabilirsin.

Kına Mekanları

En iyi kına ve bekarlığa veda firmaları Düğün.com’da!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Kına ve bekarlığa veda firmanı bul

Bunlar da ilgini çekebilir

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Kına ve Bekarlığa Veda Firmaları

Kına ve Bekarlığa Veda kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

4 yorum

merve can

Düğün Tarihi: 07.11.2014


kualağa hış gelen bir fikir,yapılmalı :)


aydan Ş.

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Ferahlatıcı bir fikir!


Sedanur Uzun

Düğün Tarihi: 14.10.2014


Bu yazıyı gelinin arkadaşları da okumalı bence :)


HATİCE&EREN

Düğün Tarihi: 28.07.2013


harikaaa bir fikir nisan mayıs gelinlerinin yapılabilecegi harika bir olay olur kesin ayrıca bende baylıdım bu fikre :)