Gelinler için Kişisel Bakım Tüyoları

Düğün.com tarafından yazılmıştır.

2:00 dakika

15.06.2021

Sağlığımıza ve kişisel bakımımıza dikkat etmek gerçekten kolay değil. İnsanın bütün yaşam tarzını ve alışkanlıklarını buna göre düzenlemesi gerekiyor. Hayatınızı yeni biriyle birleştirmeden önce bu alışkanlığı kazansanız iyi edersiniz. Cildinize, saçınıza, formunuza, gardrobunuza kısaca kendinize iyi bakın!

gelinler_icin_kisisel_bakim_tuyolari_intro

Spor Yapın Forma Girin

Bakımlı olmak insanın hem kendisiyle hem de çevresiyle olan ilişkisi için son derece pozitif bir şey. Bu alışkanlığı kazanmak için evlilik öncesi hazırlık döneminden daha iyi bir zaman düşünülemez. Çünkü bu dönemde bakımlı olmak için çok fazla sebebiniz var. Kendinizi her zamankinden iyi ve sağlıklı hissetmek için öncelikli olarak yapmanız gereken şey forma girmek ve spor yapmaya başlamak. Daha fit ve zinde görünmek için sabahları pilates veya yoga yapmayı, günde mutlaka 40 dakika hızlı tempo yürüyüş veya düşük tempo koşu yapmayı deneyin.

Beslenmeniz Önemli!

Yaptığınız egzersizleri destekleyici başka bir motivasyon kaynağı olarak beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Üstelik düğün stresinizi sağlıklı beslenerek yenebilirsiniz. Tüm besin gruplarından dengeli ve ölçülü yediğinizden emin olarak bol meyve - sebze ve su tüketimine dikkat etmelisiniz. Gerektiği kadar kırmızı et ve haftada mutlaka bir gün balık tüketmelisiniz. Ayrıca nasıl beslendiğiniz en çok nasıl bir cilde sahip olacağınızı etkiler. Cildinizde akne ya da leke gibi problemler varsa bir dermatoloğa danışarak gerekli bakımı yaptırmak için düğünden aşağı yukarı üç ay önce harekete geçmenizi öneririz. Cildinize ve beslenmenize dikkat ettiğiniz bu süreçte yağlı ve fazlaca katkı maddesi içeren gıdalardan kaçınmanız işinizi kolaylaştıracaktır.

beslenmeniz_onemli

Her Şey Detaylarda Gizli

Bu süreçte önem vermeniz gereken bir başka şey el ve ayak bakımınız olacaktır. Bakımlı bir hayata geçiş yapmayı kafayı koyduğunuz ilk andan itibaren el ve ayaklarınıza nemlendirici bir bakım kürü uygulatın. Düzenli olarak manikür ve pedikürünüzü yaptırmayı ya da kendi eşyalarınızla bizzat uygulamayı ihmal etmeyin. Yeni insanlarla tanışırken dikkatlerini çekecek başka bir noktanız kuşkusuz dişleriniz olacaktır. Dişlerinizi beyazlatmak ve temizletmek ilk elden hızlıca yapabilecekleriniz arasında.

Tarzınızı Oturtun!

Tarzınızı oturtmanın ve kalıcı hale getirmenin en önemli yolu kendinize uygun bir saç modeli belirlemenizden geçer. Yüzünüze ve giyim tarzınıza uyumlu bir saç kesimi, eğer saç renginizden memnun değilseniz cilt ve göz renginizle uyumlu bir renk sizi baştan yaratacaktır. Bu değişimin akabinde mevcut saç modelinize ve rengine uygun bir makyaj tarzını bu konuda bir uzman görüşü alarak öğrenmeniz hayat boyu işinizi kolaylaştıracaktır.

Kişisel Modanızı Kurun!

Kendinize özgü bir giyim tarzı yani kişisel modanızı oluşturmanız son derece önemli. Kişisel moda, günün trendlerinden esinlenerek kendi kişiliğinize, yaşam tarzınıza ve bedeninize en güzel uyum sağlayan giyim tarzını oluşturmaktır. Bir diğer deyişle, modayı takip edip kendi stilinizi yaratmaktır. Bu çok klişe bir laftır; fakat uygulaması da bir o kadar zordur. Kişisel modanızı oluşturmaya evlilik arifesinde başladıysanız şanslısınız! Bir taraftan yeni bir hayata hazırlanırken bir taraftan da kendinize özen gösteriyorsunuz demektir.

Güzellik Merkezleri

Seni düğününe hazırlayacak en iyi güzellik merkezleri burada!

Her 3 çiftten 2'si aradığı firmaları Düğün.com’da buluyor. Sen de onlar arasına katıl!

Güzellik merkezlerini incele

Sıradaki Makaleler

Güzellik Merkezi kategorisindeki diğer yazılara ulaşmak için tıkla!

Vitrindeki Güzellik Merkezleri Firmaları

Güzellik Merkezleri kategorisinde öne çıkan firmalara buradan ulaş!

1 yorum

oya

Düğün Tarihi: 17.10.2014


ye iç sev :) ve tabii biraz da spor